PREVIEW: Poruba ukončí sérii domácích zápasů s Benátkami nad Jizerou

Aleš Koubík, 18.11.2018
V posledních šesti zápasech zapsal RT TORAX pouhé tři body za vítězství v Ústí nad Labem. Ve zbylých pěti zápasech přišly porážky, které byly v mnohých utkáních okořeněné velkou dávkou smůly. Souboj s Frýdkem-Místkem rozhodl v početní výhodě v čase 55:38 Štěpán Novotný. Duel se Vsetínem byl rozhodnut dokonce až v poslední minutě, když oslabení Poruby ukončil v čase 59:17 Jiří Karafiát. Smolné závěry mohou domácí napravit proti třináctému celku tabulky, a to Benátkám nad Jizerou. Farmářský tým extraligového Liberce přerušil v minulém kole šňůru čtyř porážek, když udolal pod Jizerou Frýdek-Místek v samostatných nájezdech. Zápas 25. kola Chance ligy mezi HC RT TORAX PORUBA 2011 a HC Benátky nad Jizerou začíná v OSTRAVAR ARÉNĚ v 18:00 hodin.

Obrat proti Vsetínu by mohl Porubě pomoc

Už se zdálo v minulém kole, že by porubský tým mohl ukončit sérii třech domácích proher proti výše postavenému Vsetínu. Ačkoliv po první třetině vedli hosté o dvě branky, tak domácí ve druhé třetině za tři minuty a šestnáct sekund otočili utkání. Jan Káňa navíc zvýšil náskok ve 38. minutě. Byl to však Vsetín, který dal hned dvě branky do šatny a tu vyrovnávací v čase 39:59! V závěru hráli Valaši dlouho v početní výhodě a nakonec třiačtyřicet vteřin před třetí sirénou strhli tři body na svou stranu. Klíčovým mužem v domácí sestavě byl Jozef Baláž, který vsítil dvě branky a formu si přenesl i do extraligy, kde v neděli skóroval v dresu Vítkovic.

Benátky jsou venku nejhorší tým celé Chance ligy

Není horší venkovní tým v 1. lize než farmářský klub extraligového Liberce. V dosavadních jedenácti utkáních Benátky nad Jizerou získaly jen šest bodů za vítězství ve Frýdku-Místku, za výhru v prodloužení v Kadani a prohru v prodloužení s Litoměřicemi. V posledních třech zápasech nevyšel hostující celek bodově naprázdno, když po normální hrací době padl s Třebíčí a Litoměřicemi a v posledním zápase porazil Frýdek-Místek po nájezdech, které rozhodl Jan Šír.

První vzájemné měření sil po devíti letech patřilo Porubě

RT TORAX se letos v říjnu utkal s Benátkami poprvé od ledna 2009 a pod Jizerou zvítězil v samostatných nájezdech 4:3, když jako jediný uspěl Petr Kanko. Ve zmíněném zápase, který se odehrál v lednu před osmi lety uspěla na domácím ledě Poruba, která vyhrála 4:1. Zápas si ze současného kádru pamatuje pouze Jiří Zdeněk.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

10. kolo Chance ligy - 29. září 2018

Branky a nahrávky: 7. Bittner (Kunst, Psota), 46. J. Mikyska (Bittner, Psota), 54. T. Hanousek – 11. Ollender (Toman), 34. Hudeček (Illéš, J. Káňa), 49. Vymazal (Zdeněk), rozh. náj. Kanko. Rozhodčí: Luczków, Wagner – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 185. Střely na branku: 34:32.

HC Benátky nad Jizerou: Schwarz – Kunst, Maier, T. Hanousek, Jan Bednář, Niko, Aubrecht, Žůrek – Psota, J. Mikyska, Bittner – Jeník, Duda, Šír – M. Zachar, Najman, D. Špaček – Průžek, Chrtek, Braid.

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Ovčačík, Adam, Matějíček, Urbanec, Gazda, Dundáček – Illéš, Hudeček, J. Káňa – Fojtík, Zdeněk, Vymazal – Ollender, Baláž, Toman – Tomi, T. Jáchym, Kanko – Häring.

NEJLEPŠÍ HRÁČI OBOU TÝMŮ

HC BENÁTKY NAD JIZEROU

Nejproduktivnější hráč: 14 bodů - Josef Mikyska (7+7)

Nejlepší střelec: 7 branek - Josef Mikyska