PREVIEW: Poruba může udělat velký krok WSM lize, doma hostí ve středu Jablonec

René Chyla, 10.04.2018
Dva zápasy, šest bodů, ale o několik let starší. Porubští hokejisté zvládli také první domácí vystoupení v kvalifikaci, když v čase 59:05 rozhodl o ostravském vítězství Jan Káňa, který tak zlomil třináctizápasovou vítěznou šňůru havlíčkobrodských Bruslařů. Nyní je na řadě Jablonec, který je sice v kvalifikaci potřetí v řadě, potřetí ale také výrazně tápe a znovu nemá ani bod. Porubští se s tímto soupeřem setkali už v prvním kole a na severu Čech vyhráli 6:3. HC RT TORAX čeká poslední domácí utkání v této sezoně, v případě vítězství tak už bude WSM liga na dosah.

4. kolo kvalifikace o WSM ligu
HC RT TORAX PORUBA 2011 vs. HC VLCI JABLONEC NAD NISOU
středa, 11. dubna 2018, 18:00 hod.
RT TORAX ARENA, Ostrava-Poruba

Vstupné: 100 Kč (prodej vstupenek od 16:30)

Kvarteto arbitrů pro zápas s Jabloncem

hlavní rozhodčí Vojtěch Fiala (Havířov)
hlavní rozhodčí Pavel Obadal (Uherský Brod)
čárový rozhodčí Milan Gančarčík (Karviná)
čárový rozhodčí Karel Lukš (Olomouc)

Vlci v sezoně

Jablonec se probojoval do závěrečné kvalifikace o WSM ligu potřetí v řadě, vždy ale skončil poslední a připsal si z osmi zápasů pouze jedinou výhru, v tomto ročníku schytal prozatím vždy od soupeřů šest branek (s Porubou 3:6 a s Bruslaři 2:6). Vlci zakončili letošní druholigovou západní skupinu na druhém místě a vyřazovacími boji prošli přes Bílinu i Vrchlabí, aby nakonec vyřadili také favorizovaný Žďár nad Sázavou. Všechny série skončily 3:1 na zápasy pro severočeský tým. Porubští hokejisté si budou muset dávat pozor hned na několik jmen, která Vlky táhla celým playoff až do kvalifikace. Jedná se zejména o Jana Víška, Lukáše Tondra či Tomáše Demela a Vojtěcha Havlase.

1.kolo kvalifikace (Jablonec – Poruba 3:6)

První vzájemné utkání Poruby s Jabloncem vůbec bylo na programu na severu Čech ve čtvrtek 5. dubna. V něm se bleskově do vedení 2:0 dostali hosté z Ostravy, jenže domácí oplatili stejnou mincí a ještě rychleji bylo vyrovnáno. Vlkům však dvě rychlé branky na obrat nestačily, jelikož HC RT TORAX se dokázal trefit ještě jednou a do druhé třetiny šel s jednobrankovým vedením. Klíčovou roli pak sehrála druhá dvacetiminutovka, v níž si Flašarovi a Sršňovi svěřenci vytvořili místy až drtivý tlak. Z něj ale Ostravané vytěžili pouze dvě branky, což je málem stálo život. V poslední dvacetiminutovce totiž zabrali zase domácí, ti ale snížili pouze na 3:5, a když David Zachar v oslabení ujel přes celé hřiště a skóroval, bylo už rozhodnuto.

Aktuální tabulka kvalifikace

mužstvo zápasyskórebody