Oplatí Sareza Olomouci porážku?

Jan Škarpa, 27.08.2007
Po páteční domácí výhře nad Zvolenem čeká Sarezu celek z domácí soutěže, Ostrava totiž zajíždí na Hanou, kde se střetne s Kohouty z Olomouce. S Olomoucí se Sareza v letošní přípravě již jednou potkala a podlehla Hanákům na svém ledě 5:3. V tomto utkání prohrávala Ostrava již 5:1, ve strhující třetí třetině se však domácí hráči snažili zápas co nejvíce zdramatizovat, více než snížit na 5:3 se však hráčům Ostravy nepovedlo. Další vzájemné utkání je na programu v úterý 28. srpna 2007 od 18:00. Změny stavu můžete sledovat zde.

Olomoučtí hokejisté mají odehráno již sedm přátelských utkání, z nichž 4 dokázali vyhrát a jen ve dvou našli přemožitele. Remízu si olomoučtí připsali v posledním zápase, kdy opět nenašli vítězný recept na hráče Šumperka, se kterými tentokrát hráli nerozhodně 5:5. Olomoučtí si od zápasu se stejným sokem, se kterým naposledy remizovali drží sérii bez prohry, která nyní činí již 4 zápasy. V této bilanci nalezneme i výhru nad Sarezou na porubském ledě.

Série kohoutů bez prohry začala vítězstvím právě na ledě ostravské Sarezy a porubský celek má nyní příležitost Olomouci porážku vrátit. Ostravští pojedou do Olomouce povzbuzeni posledním vítězným zápasem, kdy dokázali na třetí pokus zdolat slovenský celek ze Zvolena. V zápase s vicemistrem Slovenska se opět předvedl ve skvělém světle Jiří Řípa, který vsítil první dvě branky utkání. Třetí gól Ostravy vstřelil Petr Grygar a konečnou bilanci uzavřel Jakub Dušek.

Poslední přípravné utkání obou týmů

HC Olomouc

HC Šumperk - HC Olomouc 5:5 (0:1, 1:2, 4:2)
Branky a nahrávky: 35. Pekr (Stráňovský), 45. Fischer (Martinka), 48. Martinka (Pekr), 52. Obdržálek, 55. Martinka (Pekr) – 9. Tomajko (Vyrůbalík), 23. Tomajko (Brančík), 30. Ministr (Kříž), 51. Tomajko (Vyrůbalík, Bartoň), 60. Žajgla.
více o zápase

HC Sareza Ostrava

HC Sareza Ostrava - Hokejový klub mesta Zvolen 4 : 0 (0:0, 0:0, 4.0)
Branky a nahrávky: 42. Řípa (Najdek, Holík), 45. Řípa (Palík), 49. Grygar (Ovčačík, Ovšák), 52. Dušek (Ovčačík, Novák).
více o zápase

Sestavy obou soupeřů v posledním utkání

HC Olomouc: Sedlář (Žigárdy) - Vyrůbalík, Paška, Ministr, Bouz, Brančík, Tomajko, Rak, Ondrůšek, Luňák, Meidl, Kříž, Rajnoha, Janáček, Zbořil, Venkrbec, Koktan, Zapletal, Bartoň, Čuřík, Žajgla.

HC Sareza Ostrava: Čech - Ovčačík, Tesařík, Rimmel, Palík, Holík, Vnenk, Ovšák, Flašar - Šebesta, Boháč, Grygar - Valušiak, Sochorek, Svačina - Gelačák, Najdek, Řípa - Dušek, Novák, Bokroš.