OFENZIVNÍ POSILA: Do Poruby přichází talentovaný Martin Réway

Lukáš Bajgar, 22.09.2021
Hokejisty HC RT TORAX Poruba 2011 do bojů v Chance lize posílí talentovaný bývalý slovenský reprezentant Martin Réway. S kádrem se připravuje již od pondělí.

Martin Réway přichází do Poruby po roce stráveném v Košících, kde zažil loňskou sezonu v náramné formě, vždyť nasázel dvanáct branek a včetně playoff přidal hned devatenáct asistencí!

Bronzový medailista z MS dvacetiletých se v zápasové zátěží představí v příštím týdnu, proti Vsetínu ještě nenastoupí, přesto si klub od něj slibuje výrazné posílení v ofenzívě a také v koncovce.

„Martin Réway v minulé sezoně opět ukázal své kvality, v základní části nasbíral třicet bodů, a já jsem velmi rád, že se rozhodl pro Porubu,“ těší generálního manažera Pavla Hinnera, „přichází k nám na jednoroční hostování ze Sparty a věřím, že své bohaté zkušenosti zúročí také u nás, má neskutečný tah na bránu.“

Šestadvacetiletý štírek od mládí udivoval svým talentem, v devatenácti letech za pražskou Spartu nasbíral v extralize třicet sedm kanadských bodů, a dalších sedm v následné vyřazovací části. Jeho výkony rok od roku gradovaly, po roční přestávce v ročníku 2016/2017 se vrátil k hokeji, vystřídal několik klubů (mimo jiné i Kladno), sbírat body ale opravdu nezapomněl, spíše naopak.

Statistiky Martina Réwaye dle EliteProspects