Neměl jsem zklamat trenéra, tak jsem proměnil, raduje se Ivan Ďurač

Lukáš Bajgar, 21.02.2019
Osmapadesáté kolo Chance ligy svedlo mezi sebe ZUBR Přerov, bojující o definitivu playoff, a RT TORAX. Hostující celek, ač již nemá možnost dotáhnout se bodově do vyřazovacích bojů, na ledě nechává maximum, aby všem ukázal, že v další sezóně se už nováčkovská daň opakovat rozhodně nebude. Hrdinou zápasu se nakonec stal ostravský borec, Ivan Ďurač. „Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě,“ raduje se po utkání středeční hrdina.

HC RT TORAX Poruba 2011 v zápase hraném na šedesát pět minut s nájezdovou nadstavbou získal dva body a zaslouženě se mohl radovat z vítězství. „Už s Jihlavou jsme odehráli výborné utkání, jen se nepodařilo získat nějaký bod, pak jsme doma navázali na dobrý výkon se Slavii a získali tři body, a s Přerovem další dobrý zápas, přiklonilo se k nám štěstí a máme další body,“ těší Ivana Ďurače, dvoubrankového hrdinu zápasu.

„My nemáme už co ztratit. Víme, že nám playoff uteklo, ale to neznamená, že to balíme,“ reaguje jedenadvacetiletý forvard na dotaz, zda věřil, že utkání, v němž domácí pokaždé tahali za kratší konec, dotáhnou Porubští do vítězného konce, „každý chce hrát o „další trika“, tedy o smlouvu na další sezonu a jdeme do zápasů naplno.“

Zatímco první dvě třetiny diváky bavily, musela v té třetí zavládnout mezi nimi vlna vzrušení. Tu byl puk u Kúdely, tu u Klimeše, tam se řítil Toman, na druhé straně zase Goiš, akce střídala akci a Poruba předvedla jednu z nejběsnivějších tercií letošního ročníku. „Vyplynulo to ze situace, určitě jsme nechtěli hrát hokej nahoru – dolů, protože se to většinou nevyplácí,“ vysvětluje zvýšené obrátky v závěrečné dvacetiminutovce mladoboleslavský rodák. „ Myslím si, že jsme všichni odehráli utkání na sto procent, stříleli jsme góly, padali jsme do střel, stříleli jsme, odráželo se nám to a zaslouženě jsme vyhráli.“

Gólem Ďurače zápas začal, gólem Ďurače zápas skončil, jednoduchá formule středeční bitvy. Jak se zrodila první trefa do černého? „Hráli jsme oslabení, obránce jel z trestné na střídačku a trenér mi řekl – Skoč tam! – a já skočil a během pěti vteřin jsem dorazil do prázdné brány gól, radostně popisuje v té době pátou trefu v dresu RT TORAX. A pak přišlo prodloužení a nájezdy a dovršení hattricku. Hattricku? Ivan Ďurač proměnil svou krasojízdu v nájezdech jako jediný Ostravan ze základní pětice vybraných, tak dostal i druhou příležitost. A rozhodl. „Ne že bych nájezdy nějak trénoval, jezdím vždy akorát dřeváka, ale vím, co nejčastěji dělám,“ odpovídá na dotaz, zda tuto disciplínu extra trénuje, „ a toto byly mé dva nejčastější nájezdy, pořád je na brankáře zkouším a prostě mi padly, jsem za to rád.“ Hlásil se tedy o repeté dobrovolně, nebo se k nakonec rozhodující penaltě nedostal Ivan Ďurač až tak dobrovolně? „Trenér mi věřil a řekl, ať ho nezklamu, jsem rád, že jsem proměnil a že jsme vyhráli.“

RT TORAX čekají poslední dva zápasy, domácí s ambiciózními Českými Budějovicemi a následně poslední letošní bitva v Prostějově, co lze od obou utkání očekávat? „My nic nevypouštíme, hrajeme o trika, chceme nejenom trenérům ukázat, že si zasloužíme být v Porubě i další sezónu. Vůbec si neříkáme, že zbývají už jen dva zápasy,“ završuje dvoubrankový střelec utkání.