Nám to tam nespadlo, jim jo, vidí  rozdíl sobotního derby Daniel Boháč

Nám to tam nespadlo, jim jo, vidí rozdíl sobotního derby Daniel Boháč

Vladimír Vronka, 29.01.2006
Dnešní zápas měl štastného vítěze, ale tak to v derby chodí. Derby nezná předem vítěze ani poražené. Havířovu pomohly dvě náhodné branky a střelecká nemohoucnost ostravských. Viděli to oba trenéři domácí Josef Halouzka a hostující Jiří Režnar podobně? Na ostravský led se vrátil Ján Vrtík, jenž stihl v Ostravě odehrát letos jedno přípravné utkání a v minulé sezóně patřil k oporám týmu. Do utkání nakonec zasáhl také uzdravený Daniel Boháč.

Na začátku letošní sezóny oblékl Ján Vrtík ostravský dres, ale poté zamířil do Havířova, kde patří k nejlepším obráncům. Havířov se však venku celkem trápí. „Venku jsme neměli dobré výsledky, i když jsme hráli dobře a věřím, že se to nyní zlomí. První třetina nám vyšla, a potom jsme hráli zodpovědně. A zaslouženě vyhráli.“ S Havířovem přijela spousta fanoušků a hráčům vytvořili spíše domácí prostředí. "Myslím si, že to byl spíše zápas doma. Máme skvělé fanoušky. Dneska jich přijelo hodně. Jsme jim vděční za podporu a konečně jsme přivezli body z venku.“ Druhá třetina byla až příliš tvrdá a bohužel ji zraněním odnesli Pavel Šebesta a Matrin Balčík, snad se oba vrátí na led již ve středečním utkání. „Vypadalo to spíše jako utkání v play – off. Hrálo se prakticky o šest bodů. Hraje se o osmičku a každý bod je vybojovaný a důležitý.“

Trenér hostů Jiří Režnar měl důvod k radosti. "Prolomili jsme černou sérii utkání venku, kde jsme třináctkrát nevyhráli. Muselo to již jednou přijít a jsme rádi, že to přišlo v derby. Nemá cenu plakat nad rozlitým mlékem, my jsme si to již analyzovali a vyříkali. Některá venkovní utkání jsme měli vyhrát, ale blíží se konec sezóny a každý bod bude zlatý." K samotnému utkání dodal. „Utkání mělo slušnou úroveň a mělo náboj. Podařila se nám první třetí, ve které jsme dali tři branky. Utkání se muselo lidem líbit. Jsem rád že jsme protrhli nepříjemnou venkovní sérii.“ Slovo se stočilo také na podporu v hledišti porubského zimního stadionu. „Fanoušci dnes byli takoví jako na začátku sezóny, kdy se nám dařilo a byli jsme druzí za Ústím, a kdy jich chodily tři tisícovky. Dneska nám připomněli, že když budeme hrát stejně jako dnes, tak by zase mohli začít chodit.“

Zápas se naopak nehodnotil dobře domácímu lodivodovi Josefu Halouzkovi. „My jsme si prohráli zápas tím, že jsme dostali počátkem utkání dva laciné góly. Dostalo nás to do kolen a než jsme se z toho vzpamatovali bylo po třetině, navíc jsme dostali těsně před jejím koncem gól v oslabení. Pak jsme hru vyrovnali. Dneska nám zase odešla koncovka. Měli jsme šance, ale nedali je. Byli jsme hodně vylučovaní.“ Trenér Ostravy je znám tím, že pokud to jde hraje na čtyři kompletní formace, ale to nyní nejde, protože Sareza má příliš málo hráčů do útoku. „Mrzí mě to, že máme málo hráčů, Milan Baranyk odešel do Jihlavy. K tomu se přidávají zranění, která máme. Podobná situace je i ve Vítkovicích, kde se zranili tři hráči, a proto se musel vrátit Petr Valušiak, se kterým jsme počítali. Museli jsme do třetí třetiny nasadit Daniela Boháče, u něhož jsme nepočítali, že bude hrát, protože to zranění bylo dlouhodobé. Zranil se nám Pavel Šebesta. Se zraněními se potýkáme od konce října, všechna jsou dlouhodobá. Když se podíváme na docházku, tak někteří hráči odehrají zápas a jsou ne třech trénincích a zase jsou zranění.“ Fanoušky ba také jistě zajímalo jak to vypadá s domácím kapitánem Pavlem Šebestou, který kvůli zranění nenastoupil do třetí části. „ Pavel Šebesta má zablokovanou krční páteř. Měl momentální ztrátu koordinace. Uvidíme jak to s ním bude vypadat.“

Naopak premiéru si po dlouhém zranění odbyl domácí Daniel Boháč. Nastoupil do třetí části, ale do utkání neměl vůbec zasáhnout. Vše změnilo zranění Pavla Šebesty. Jak se Vám po takové době hrálo? „Hrál jsem po dlouhé době, šlo cítit, že to není ono. Bruslilo se mi dobře, všechno bylo v pohodě, jen ještě nejsem rozehraný. Nehrálo se mi špatně, škoda, že to dopadlo jak to dopadlo.“ Druhá třetina vypadala spíše bojovně, což pro hráče vracejícího se po zranění není nejlepší start. „Bál jsem se, aby mě netrefili do toho samého místa, které jsme měl zraněné.“ Daniel naskočil sice až do třetí třetiny, ale dění v prvních dvou samozřejmě bedlivě sledoval. „Byl to vyrovnaný zápas. V první části jsme dostali dva náhodné góly, ale to k hokeji patří. Bohužel se to do brány dvakrát odrazilo od vlastního hráče. Rozdíl byl v tom, že nám to tam nespadlo, jim jo.“