Na pravý odpočinek už není moc času, ví před semifinále Lukáš Hruzík

Lukáš Bajgar, 04.03.2014
Pondělní podvečer byl v Hodoníně vyhrazen převážně a jen hokeji. Dle statistik každý pětadvacátý občan tohoto malebného města zavítal na zimní stadion, aby zhlédl další domácí vítězství svého celku nad Porubou. Že bude něco jinak, bylo zřejmé již z průběhu utkání. Stav se stále nepřikláněl výrazně na domácí stranu, Drtiči odskočili maximálně na rozdíl jediné trefy a zápas byl i pět minut před koncem základní hrací doby nerozhodný 4:4. Jenže necelou minutu poté ztuhl úsměv všem na tváři krom hrstky hostujících fanoušků, to totiž Lukáš Hruzík lehkým nahozením překonal Baruse a zařídil postup Porubských do semifinále. "Ani to nebyla rána," popisuje svou trefu do černého.

Ofenzivně laděný obránce Lukáš Hruzík nepatří mezi rozené střelce, ale co se mu nedá upřít, má čich na rozhodující trefy. Určitě všichni pamatují vyrovnávající trefu z poslední minuty, kdy Poruba nakonec přetlačila Prostějov po nájezdech 3:2. Naposledy obdobnou, dalo by se říci životní, trefu předvedl ve čtvrtém čtvrtfinálovém utkání druhé ligy. "Jednalo se o normální klasické nahození, lehké, ani to nebyla rána," skromně komentuje důležitý moment celé série. "Havran (pozn. red. Lukáš Vrána) dobře skočil před gólmana, který nic neviděl a spadlo to tam. Dlouho jsem čekal na gól – a vyšel teď tak pěkně."

Důvod k radosti měl nejen hráč s třiadvacítkou na zádech, ale především celý tým a i hrstka přítomných fanoušků, která si svým transparentem neodpustila popíchnutí domácích při oznamování skóre. "Bylo to těžké utkání, ale od té doby, co jsme změnili na Hodonín taktiku, hrálo se s nimi úplně jinak," popisuje pondělní bitvu. "Začalo se hrát tvrději do těla, což bylo lehčí pro nás. Čekal jsem, že zápas bude ostřejší, jsem rád, že dopadl nakonec takhle."

Ke konci utkání už bylo znát, že domácí trochu přestávají stíhat fyzicky, přesto odhodlaně šli střídání za střídáním, aby něco se zápasem ještě udělali. "Těžko říct, já jsem byl ještě v klidu, protože jsem měl dlouhou pauzu, takže jsem odpočatý," objasňuje Lukáš Hruzík snad jedinou výhodu herní absence v základní části. "Nevím jak kluci, ale já si myslím, že utkání bylo silově dost vyrovnané – viděli jsme na obou stranách stromy, hrálo se do těla. Myslím, že Hodonín byl rovnocenným soupeřem."

Utkání hraná obden stojí spoustu fyzických sil, a zatímco hned dvě série rozhodne až páté utkání, mohou si Porubští užít trochu luxusu v podobě volného dne. "Určitě nám pauza pomůže. V úterý máme volno, takže se musíme pěkně vyspat a zase do toho naskočit, lehce potrénovat," číší z mladého beka zkušenost. Aby ne, vždyť v předešlé sezoně byl jedním ze strůjců semifinálové jízdy, v níž padla Poruba až s budoucím vítězem celé soutěže, Havířovem. "Už to není o trénování, ale abychom se udržovali a do zápasu nastoupili naplno. Na pravý odpočinek není už moc času."

Co lze očekávat od semifinálového soupeře, ať je jím s největší pravděpodobností Přerov, či bojovný Frýdek-Místek? "Myslím si, že zápasy budou ještě horší, budou ještě tvrdší a vše se bude stupňovat. Zase naopak budou odcházet síly a přibývat zranění," předvídá Lukáš Hruzík. "Souboje budou daleko tvrdší a zápasy vyhecované," doplňuje.

V utkání se o dva zásahy do černého zasloužila nová akvizice HC RT TORAX Poruba 2011, havířovský Antonín Pechanec. "Musím jej pochválit," kvituje mladého forvarda. "Nahrál mi na zakončující gól. Jak on, tak Daniel Graca jsou šikovní kluci. Dost nám pomohli a jsme za ně rádi, že jsou v Porubě. Odpadlo nám několik hráčů a v klidu jsme vyplnili mezery v sestavě. Určitě nám pomůžou," zakončil krátké hodnocení Lukáš Hruzík. Nelze než popřát další takové branky v následujících utkání play-off.