Musíme hrát jednoduše a nekombinovat až do prázdné branky, říká Michal Bartošek

Adam Bagar, 23.10.2011
Nejvíce sledovaným porubským hokejistou byl v prostějovském hokejovém chrámu Michal Bartošek, ten na Hané působil v několika předešlých sezónách, a tak jej znají nejen fanoušci, ale i všichni Jestřábi poletující po ledové ploše. Nejen on se mohl přesvědčit o ostrosti drápků soupeře, který do utkání doslova vlétl a vypracoval si rozhodující náskok. Po výsledku 3:0 odcházel RT TORAX s prázdnou, již pojedenácté v sezóně. Mladý porubský útočník tak musel mít z duelu velmi smíšené pocity. Po utkání byl však o něj velký zájem ze strany médií. "Byl jsem překvapen, kolik se najednou kolem mě vyrojilo diktafonů," smál se Bartošek.

Prostějov vstoupil do utkání velmi aktivně a v první třetině jste se tak museli převážně bránit...
První třetina byla z naší strany hodně divoká. Bylo znát, že Prostějov je velmi kvalitní mužstvo a že to budeme mít moc těžké. Hrávají tak vždycky, že na soupeře vlétnou, dají nějaké góly a pak už náskok ve zbytku utkání kontrolují.

Naopak třetí třetina patřila Porubě, dokázali jste si vytvořit i několik příležitostí, ale Dalibor Sedlář přesto vychytal svou letošní první nulu...
Po druhé třetině trenér trošku popřeházel lajny a asi nám to pomohlo, protože se obraz hry rázem zlepšil. To, že jsme nedokázali překonat prostějovského gólmana patří již k takové naší střelecké nemohoucnosti. Nemáme to potřebné štěstí, které každé mužstvo potřebuje.

Útočník Michal Bartošek

Neustále se ve vaší hře vyskytuje mnoho chyb, v čem si myslíte, že nejvíce za soupeři zaostáváte?
Víme o tom a před každým zápasem si říkáme, že musíme hrát jednoduše a že nejsme v takové pohodě jako jiné týmy před námi v tabulce. Přijde utkání a jsme jako bychom si nic neřekli a hrajeme si opět svoje, a to prostě v naší situaci takto nejde.

Opět vás několika kvalitními zákroky podržel Michal Gleich, jak moc důležitou postavou je pro HC RT TORAX Poruba 2011?
Musím přiznat, že jsem nečekal, že bude Michal až takovou oporou našeho týmu. Zatím podává skvělé výkony a nebýt jej, tak by si z nás někdy protihráči udělali střelecké hody.

Nedávno došlo k trenérské výměně, co vše se od té doby v týmu změnilo?
Tak určitě se změnil styl hry. Trenér po nás chce, abychom hráli jednoduše a z každé pozice stříleli na branku a nehledali pořád ještě nějaké volné spoluhráče. Z naší situace se musíme dostat právě tou jednoduchostí a ne pořád kombinovat až do prázdné branky.

Působil jste nějakou dobu v Prostějově, takže určitě plno kluků soupeře znáte, proběhla před utkáním nějaká tradiční hecování?
Znal jsem vlastně všechny hráče soupeře, jen dva přišli až po mém odchodu. Samozřejmě nějaká hecovačka proběhla, bez toho by to ani nešlo. S klukama z Prostějova se i často stýkám, takže jsme neustále v kontaktu.

Jak se vám na prostějovském zimáku opět hrálo? Bral jste to jako každý jiný zápas?
Lhal bych, kdybych řekl, že jsem jej bral jako každý jiný zápas. Měl jsem trošku nervy před zápasem, ale to je podle mě při takovém utkání normální. Během prvního střídáni ze mě spadla nervozita a byla pohoda. Na prostějovský stadion mám jen ty nejlepší vzpomínky, takže se mi hrálo dobře a dokonce mi i kamarádi říkali, že prostějovský kotel řval něco ve smyslu, že Míša Bartošek dá gól, tak to mě mile potěšilo.

Po zápase jste čelil zájmu novinářů, překvapilo vás to?
Byl jsem překvapen, kolik se najednou kolem mě vyrojilo diktafonů, a ještě když vás u toho Lukáš Bajgar fotí...(směje se).