Konečně jsme dokázali vstřelit více než dvě branky, oddechl si Jan Matějný

Vladimír Vronka, 06.10.2011
Tým RT TORAX Poruba 2011 si ve svém sedmém ligovém startu připsal do tabulky první body za vítězství 7:3 na ledě Uherského Hradiště. Po první vyrovnané třetině převzala Poruba otěže zápasu do svých rukou a dokázala si postupně vytvořit až čtyřbrankový náskok. RT TORAX se sice nevyvaroval chyb v obranné třetině, ale útočná síla týmu dokázala vytvořit dostatečný náskok. Svou měrou k vítězství přispěl také Jan Matějný, střelec vítězné porubské branky a autor nahrávky u třetí trefy. Věřme, že Porubští dokáží bodově uspět také v následujícím domácím střetnutí s Frýdkem - Místkem. "Bude to nepříjemný soupeř," míní Matějný.

Po prvním porubském vítězství byla na hráčích patrná úleva. Poruba byla lepším týmem a po zásluze si z Uherského Hradiště odváží tři body. „Dnes jsme byli lepší než náš soupeř. Uherské Hradiště nebylo tak silné jako naši předchozí soupeři,“ komentuje porubský útočník s jedenáctkou na drese utkání.

Porubský útočník Jan Matějný

Poruba vedla 2:1, když v době jejího velkého tlaku dokázali domácí vyrovnat, znovu za to mohla velká hrubka v obraně. Další velkou chybu hostí dokázalo Uherské Hradiště potrestat ve třetí třetině, kdy se za obranu dostal Sakrajda a při svém samostatném úniku měl dost času a prostoru k tomu, aby si rozmyslel, jak s nabídnutou šancí naloží. Svým gólem snížil na 5:3. „Každý zápas děláme chyby v obraně, ale konečně jsme dali více gólů než dva, čímž jsme ty chyby nahradili. V příštím zápase se musíme takových chyb vyvarovat, protože by nás mohly stát body,“ je si vědom chyb ve hře svého týmu.

Na světelné tabuli svítilo skóre 2:3, když se bývalý hráč Valašského Meziříčí rozjel v oslabení proti brance domácích a s obráncem za zády dokázal dostat hosty do dvoubrankového vedení. „Martin Mintěl vyhazoval puk, obránce se jej snažil zachytit rukou, ale puk jen zpomalil. Snažil jsem se beka předjet nebo spíše předejít. Pak už jsem jel sám, vystřelil jsem nahoru a padlo to tam,“ popsal svou trefu střelec vítězné branky.

Ve svých čtyřiatřiceti letech patří Jan Matějný ke zkušeným hráčům. Za svou kariéru okusil extraligu ve Vítkovicích, první ligu, pomáhal Porubě k postupu do první ligy, zkušenosti má i se zahraničním angažmá v německém Stuttgartu, kde hrál nižší soutěž za místní Wizards. „Jako starší hráči máme za úkol hokejově vychovávat mladší hráče, ukázat jim dospělý hokej, ulehčit jim přechod a něco je naučit. Jedním z úkolů je dávat góly, snad nám to tam bude padat a bude to jen a jen lepší,“ naznačil úkoly starších hráčů v kádru.

Porubu čeká již v sobotu další soupeř z nedalekého Frýdku – Místku, kterému se na začátku sezóny bodově příliš nedaří. „Frýdek – Místek bude nepříjemný soupeř, hráli spoustu vyrovnaných zápasů, které nakonec prohráli. Doplácejí, stejně jako my, na spoustu chyb. Hrajeme doma a musíme vyhrát,“ uzavírá porubský útočník krátké pozápasové povídání.