Kluci nedali nikomu nic zadarmo, řekl spokojený Petr Fabián

Vladimír Vronka, 28.03.2007
Sareza Ostrava sehrála poslední utkání sezóny ve velkém stylu. Dokázala snížit stav utkání z 2:5 na 4:5, i přes závěrečný tlak se Ostravským vyrovnat nepodařilo. Na ledě se pak dlouho slavilo. Na jedné straně konec úspěšné sezóny, na straně druhé postup do semifinále. Chvílemi to vypadalo, že jsou na tribunách fanoušci jediného týmu, kteří slaví společně se čtyřiceti hráči. Oba trenéři, ostravský Petr Fabián a hradecký Vladimír Jeřábek, byli po utkání spokojeni se svými týmy. Domácím tahounem v šestém zápase byl Daniel Boháč. Hradec táhl v celé sérii Jaroslav Roubík. Hradeckým hokejistům je potřeba popřát hodně štěstí do dalších vyřazovacích bojů. Ostravským hráčům musíme poděkovat za skvělou sezónu. Ostravští fanoušci se dalších ohlasů po posledním utkání dočkají zítra.

Hradecký kapitán Jaroslav Roubík patřil v sérii k nejlepším hráčům. Poslední zápas série nijak nevybočoval ze zajetých kolejí. Celá série byla vyrovnaná a vyrovnaný byl i poslední zápas. „Sareza začala zápas skvěle. V patnácté sekundě měla gólovou šanci, kterou nedala. My jsme se oklepali, začali jsme bruslit. Naše výhoda byla, že jsme dali tři rychle góly. Zápas se pak od toho odvíjel.“ Kdo si myslel, že série prvního Hradce Králové s osmou Sarezu bude snadná, ten se velmi spletl. Sareza Hradci nedala nic zadarmo a ze čtvrtfinále odchází se vztyčenou hlavou. „Sareza je kvalitní mužstvo, na svém ledě hraje parádně, má v týmu řadu zkušených hráčů. Měli jsme to hodně těžké. Sareza měla dobré přesilovky, má hodně silových hráčů, kteří doráželi puky před bránou, v tom byla jejich největší síla,“ neměl hradecký kapitán problém najít největší přednosti soupeře.

Hostující trenér Vladimír Jeřábek byl po nervy drásajícím šestém zápase spokojen s postupem týmu do semifinále play – off první ligy. Hradec vedl v utkání 4:1, pak 5:2, přesto dokázali domácí stav zdramatizovat. „Dnes jsme odehráli zápas tak, jak jsme chtěli. Myslím si, že jsme neměli připustit snížení stavu a udržet stav 5:2. Udělali jsme zbytečné chyby a byly to nakonec nervy. Sareza mohla dokonce vyrovnat. Dnes jsme měli hodně štěstíčka.“ Sareza byla pro Hradec jistě velmi nepříjemným a zarputilým soupeřem. „Sareza nás hodně trestala. Každá chyba byla potrestaná. Ostravští hráči jsou šikovní a dobře bruslí.“

Domácí trenér Petr Fabián byl po posledním zápase sezóny spokojen. Tým na ledě nechal vše, ukázal, že je v hokeji možné vše, když ze stavu 2:5 dokázal udělat drama. Dramatická byla celá série. „Kdo sledoval celou sérii, tak určitě viděl, že jsme první tým hodně potrápili. Ví to i Hradec, že proti sobě měli velmi těžkého soupeře. Já jsem v kabině poděkoval klukům, protože nedali nikomu nic zadarmo.“ Sareza Ostrava chtěla postoupit do semifinále, což před začátkem play – off ocenila spousta fanouškům úsměvem, ale Sareza dokázala tyto úsměvy rychle zahnat, jen vysněné semifinále si nakonec zahraje Hradec Králové, který ukázal, že první místo tabulky nebyla náhoda. „Musíme být trochu při zemi, Hradec získal v základní části o nějakých 40 bodů víc, což není náhoda. Hradec umí zvládat lépe krizové situace, ale my jsme se snažili Hradec porazit bojovností, fyzičkou a urputností. Celá série byla vyrovnaná, dnes to taky ještě nemuselo skončit.“ V posledním zápase dostal Pavel Šebesta pět minut a trest do konce utkání. Tým to spíše vyburcovalo k fantastickému konci, ale domácí kapitán při něm hodně scházel. „Bylo to trochu nerozumné od Pavla, ale Pavel odehrál parádní sezónu, když se podíváme na kanadské body. Byl vidět v celé sérii. Byl to jeden z hráčů, na kterého byl největší tlak, který byl na ledě nejvíce využíván. Takže to mu to musím omluvit.“

Hvězdou ostravských v posledním zápase sezóny byl Daniel Boháč, který dvě branky dal a u jedné asistoval. Sareza si v závěrečné třetině vytvořila drtivý tlak, který nedokázala přetavit ve vyrovnávací branku. „Chyběl nám jeden gól. Měli jsme tlak, bohužel jsme měli smůlu a nepadlo nám tam nic. Tak to v hokeji bývá, někdy nespadne nic a někdy všechno. Zrovna dnes jsme ve třetí třetině rychle snížili, ale pak nám tam nic nespadlo.“ Ostravští hráči dokázali sérii dostat zpět do Ostravy, což dokázali ocenit i diváci, kterých se v hale sešlo na dva tisíce. „Myslím si, že série byla velmi dobrá. Překvapili jsme i sami sebe, proti prvnímu jsme se hecli a dokázali jsme dvakrát zvítězit. Nikdo nemůže říci, že jsme byli horší. Měli více štěstí, ale tak to v hokeji chodí, někdo vyhrát musí.“ Sareza nakonec táhla za kratší konec, postup slavili podle očekávání hokejisté Hradce. „Co rozhodlo sérii? To je těžké říci. Jestli to bylo to štěstí nebo hokejový um. Možná byl Hradec více hokejový, ale my jsme byli bojovnější. Rozhodl poslední zápas, který vyhráli, byl to jediný zápas, který vyhrál někdo venku a vyhrál ho, pro nás bohužel, Hradec.“