Klíčovým bodem postupu bylo doplnění týmu o slovenské hráče, konstatuje trenér Smeták

Gabriela Juříková, 28.04.2014
Porubští mladší dorostenci v loňské sezoně po čtyřech letech sestoupili z nejvyšší soutěže, takže pro uplynulý ročník byl úkol jasný – vybojovat extraligovou příslušnost zpět. Nelehkého úkolu se na výbornou zhostili trenér Martin Smeták s asistentem Petrem Rambouskem. Nejlepší hráči odešli oblékat jiný dres, proto bylo potřeba vzbudit v ostatních chuť a radost z hokeje. Ze Slovenska přišli tři šikovní hokejisté, kteří skvěle zapadli do kádru a jestli někdo na začátku sezony pochyboval o úspěchu, na konci jej hráči mladšího dorostu přesvědčili o svých kvalitách. Základní část vyhráli bez ztráty kytičky a v deseti zápasech nadstavby padli jen dvakrát po nájezdech. Po roční odmlce se do Poruby NOEN extraliga mladšího dorostu vrací!

HODNOCENÍ SEZONY OČIMA TRENÉRA MARTINA SMETÁKA

Po sestupu z extraligy jsme s asistentem Petrem Rambouskem převzali mužstvo v roztříštěném stavu, jelikož ti lepší hráči ročníku 1998 odešli do extraligových Vítkovic a nám zůstali kluci, kteří toho měli odehráno minimum. A z osmé třídy (ročník 1999) přišli jen Plachý a Remiáš. I přes to všechno jsme si řekli, že chceme ihned postoupit zpátky do nejvyšší soutěže.

Do letní přípravy nastoupilo 32 hráčů a po přípravě na ledě jsme zúžili kádr na 26 hokejistů. Klíčovým bodem postupu bylo doplnění mužstva o tři kluky ze Slovenska, kteří měli svou kvalitu a byli oporami týmu po celou sezonu. A když se k nim přidali další, kteří po špatném minulém ročníku dostali znovu chuť a radost do hokeje, začalo mužstvo šlapat hned od prvního mistrovského zápasu.

Výsledky v přípravě nebyly bůhví jaké, ale v závěru se nám podařilo uhrát několik výborných zápasů a mužstvo nastartovat. Dalším klíčovým bodem byl široký kádr, ve kterém nikdo neměl nic jistého. A to se projevilo v docházce na trénink a poctivé práci na něm.

Vytvořili jsme čtyři vyrovnané pětky, kterým nemohl soupeř povětšinou konkurovat, jelikož disponoval jen jednou lepší a dvěma průměrnými formacemi. Do vánočních svátků jsme odehráli soutěž ve velkém stylu, která vyústila na turnaji v Liberci, kde jsme dosáhli výborných výsledků s extraligovými mužstvy.

Po Vánocích přišel obrovský útlum, hlavně v herním projevu. A i když jsme zápasy vyhrávali a v základní části nepoznali porážku, hra postrádala jiskru.

Nadstavbovou částí jsme prošli už s větším odporem soupeřů, kteří se na nás pečlivě připravili a chtěli nás alespoň jednou porazit. I přesto jsme nakonec prohráli jen dvakrát po samostatných nájezdech. Soutěž jsme suverénně vyhráli s náskokem 26 bodů a splnili daný cíl, kterým byl návrat do extraligy.

Chtěl bych poděkovat celému mužstvu, které se semklo a šlo od začátku za svým cílem. Myslím si, že kluci na tuto sezonu budou rádi vzpomínat.

Nejlepší hráči a tahouni týmu dle kanadského bodování:

Útočníci:

Michal Dang 51 bodů (26+25)
Tomáš Vilček 48 bodů (25+23)
Milan Vospálek 46 bodů (25+21)

Obránce:

Jakub Jendruš 26 body (9+17)