K sedmému utkání zajíždí Poruba na Slovácko, přiveze konečně první body?

Adam Bagar, 04.10.2011
Už to pomalu začíná být jako zlý sen. Hokejisté HC RT TORAX Poruba 2011 dokáží hrát se svými soupeři vyrovnané partie, dokáží se dostat do vedení, mít další šance, jenže nakonec se vždy z těsného vítězství raduje soupeř. Uherskému Hradišti patří devátá příčka tabulky, a tak RT TORAX rozhodně není bez šance na premiérový bodový zisk. Na druhou stranu celek ze Slovácka je na svém ledě velmi nepříjemným protivníkem. Střetnutí je na programu ve středu 5. října od tradičních 18:00. Pokud se nechystáte jej osobně navštívit, bude připraven online přenos formou informací o změnách stavu.

Základní informace

Hokejisté Uherského Hradiště se po čtyřech porážkách z úvodu sezóny postupně zvedají. Přitom po vystoupeních s Karvinou, v Opavě a Vsetíně to příliš růžově s týmem ze Slovácka nevypadalo. Plus Oil si odvezl vítězství 4:7, z Opavy pak odjíždělo Uherské Hradiště s výsledkem 3:8 a ze Vsetína s největším debaklem 1:8. Čtvrté vystoupení přineslo těsnou porážku 3:4 s Přerovem, který o vítězství rozhodl pouhých dvanáct vteřin před koncem. První bod si odvezlo až z ledu Valašského Meziříčí, kde podlehlo 5:6 po prodloužení a poslední domácí duel s Frýdkem – Místkem již přinesl premiérové tříbodové vítězství 5:1.

V brance Uherského Hradiště nastupuje Hynek Kůdela. Nejproduktivnějším obráncem je prozatím se třemi body zkušený Michal Šafařík. V útoku vidíme ve statistikách branek a nahrávek nejčastěji Petra Sakrajdu (3+6), hned za ním je s osmi body Josef Mikeš (4+4), který je společně s Radimem Antonovičem (4+2) také nejlepším střelcem mančaftu. Trenérem týmu je Petr Sakrajda.

Zatímco středeční soupeř Poruby má již na kontě čtyři body a patří mu tak devátá příčka tabulky, RT TORAX se nadále krčí na samotném dně s nepříjemnou bilancí šesti proher v šesti zápasech. Naposledy se svěřenci trenérů Jana Vavrečky a Martina Smetáka představili na domácí půdě proti Valašskému Meziříčí. Poruba byla tradičně velmi blízko k bodům, ale nakonec byla po výsledku 2:3 opět těsně poražena. Série těsných porážek tak stále nebere konce.

Webové stránky soupeře: www.hokejuh.cz

Poslední utkání obou týmů

HC Uherské Hradiště – HC Frýdek – Místek 5 : 1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky:
15. Křemeček (Mikeš), 25. Antonovič (Sakrajda), 33. Mikeš (Sakrajda), 57. Křemeček (Šoula), 60. Červenka (Sakrajda, Antonovič) - 60. Kabeláč (Diviš).

HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Bobři Valašské Meziříčí 2 : 3 (1:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky:
17. Galgonek (Kotásek, Piskura), 27. Matějný (Mintěl) - 16. Varga Mar. (Balga, Hartmann), 41. Bokroš (Ambruz), 51. Musil (Varga Mar.).

Sestavy posledního kola

HC Uherské Hradiště: Kůdela – Šťastný, Sladký, Krystýnek, Šafařík, Rapant, Matula, Vodák, Rapant, Sakrajda, Antonovič, Červenka, Mikeš, Knebl, Karpíšek, Šoula, Křemeček, Hrabec, Němec.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Wolf, Piskura, Golab, Vnenk, Šindelář, Mintěl, Mládenka, Hruzík - Kotásek, Pavlačka, Kalina, Zuber, Matějný, Badžo, Krayzel, Vajda, Galgonek.

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. Duel Uherského Hradiště s Porubou by měl odpískat pan rozhodčí Jiří Škach ze Zlína, na čarách se představí dvojice Tomáš Goňa ze Zlína a René Smilek z Liptálu.

Ostatní zápasy 8. kola II. Hokejové ligy – Východ

VHK Vsetín - LHK Jestřábi Prostějov 17:30