Jednou se ta střelecká smůla musí zlomit, věří kapitán Rudolf Wolf

Adam Bagar, 25.09.2011
Porubští hokejisté mají po třech odehraných kolech na svém kontě nadále nulu v kolonce počtu bodů, přestože by si v posledním duelu se Vsetínem zasloužili i tři. Doplatili však na svou střeleckou nemohoucnost. Gólman Plšek se tak stal hvězdou zápasu, když zlikvidoval řadu porubských šancí. "Na jeden gól se doma prostě nedá vyhrát," ví moc dobře kapitán Rudolf Wolf, který se ujal hodnocení smolného zápasu. Už v pondělí má RT TORAX další šanci na premiérové body nové sezóny, ovšem v Karviné je rozhodně nečeká lehká úloha. "Musíme hrát hlavně dobře zezadu a spoléhat na nějaké brejky," říká.

Třetí domácí utkání v řadě a opět bez bodů, ovšem tentokrát mohla Poruba odcházet z duelu s Valašským hokejovým klubem se vztyčenou hlavou. „Vsetín jsme jasně přehrávali, ale bohužel jsme nedali více gólů,“ říká zklamaně domácí kapitán Rudolf Wolf. „Hráli jsme dobře, tedy až na to zakončení, ale jednou se to už musí zlomit. Na jeden gól se doma prostě nedá vyhrát,“ dodává nejproduktivnější porubský bek.

Porubský kapitán Rudolf Wolf

Od začátku sezóny se RT TORAX trápí v přesilovkách, soupeře sice dokáže uzavřít v obranném pásmu, ale chybí tomu střelba a moment překvapení. „Naše přesilovky skutečně nejsou stále dobré,“ ví o nedostatcích. Vše se může změnit již v pondělí, kdy Poruba zajíždí na led Karviné. „Snad se vše zlomí teď v těch dvou venkovních zápasech. Nevím, zda tady hrajeme nějak pod tlakem, ale tam nebudeme muset a přijedeme tam jako outsideři. V Karviné i Přerově nemáme co ztratit,“ říká Wolf odhodlaně.

„Snad dáme konečně více gólů než soupeř a to trápení v koncovce se zlomí a konečně urveme nějaké body,“ věří hráč s číslem dvanáct na prsou. A co očekávat od následujícícho střetnutí? „S Karvinou jsme hráli již dvakrát v přípravě. Musíme hrát hlavně dobře zezadu a spoléhat na nějaké brejky. Oni musí tvořit hru, což nám může vyhovovat. S Karvinou se dá určitě hrát, ale musíme zachytit začátek utkání,“ hodnotí svého pondělního soupeře.

Přestože jsou k vidění zajímavá moravskoslezská derby, fanoušci si prozatím příliš cestu na porubský zimák nenašli. „Hokej tady nějaký čas nebyl a diváky si musíme něčím získat. Zatím jich příliš našimi výsledky nepřitáhneme,“ vysvětluje na závěr možnou příčinu Rudolf Wolf.