HC RT TORAX hlásí hvězdné posily! Přicházejí Szturc s Dolejšem

HC RT TORAX hlásí hvězdné posily! Přicházejí Szturc s Dolejšem

Lukáš Bajgar, 23.10.2019
HC RT TORAX Poruba 2011 vítá do svých prvoligových řad dvě výrazné hokejové tváře, první z nich je dlouholetá opora extraligových Vítkovic, útočník Roman Szturc, tou druhou „staronový“ brankářský démon Daniel Dolejš. „Roman Szturc přichází na hostování do konce sezóny, Daniel Dolejš formou střídavých startů z Vítkovic,“ přibližuje generální manažer Pavel Hinner.

Roman Szturc je nepochybně spjat s celkem HC VÍTKOVICE RIDERA, kde strávil převážnou část své kariéry. Třicetiletý rodák z Karviné do světa velkého hokeje nastoupil před dvanácti lety a až do letošního ročníku zmíněné Vítkovice de facto neopustil.

V sezóně 2008-2009 naskočil také v dresu místní Poruby, tehdejší HC VOKD Poruba, kdy si ve třinácti zápasech připsal tři kanadské body. V extralize nasázel téměř stovku branek a ne o mnoho méně jich také přichystal, když k tomuto přičteme 101 kanadských bodů za reprezentační dvacítku, posílí Holaňovi svěřenci notnou silou.

Druhou oznámenou posilou je Daniel Dolejš, kterého není třeba dlouze představovat. V minulém ročníku si zcela podmanil porubské publikum, které jej také zvolilo Hráčem sezóny HC RT TORAX. Talentovaný brankář odchytal v uplynulém ročníku 32 utkání s logem HC RT TORAX na hrudi a to s téměř 92% úspěšností. V ligovém ročníku 2019/2020 se na něj fanoušci mohou těšit znovu, kdy v rámci střídavých startů bude moci hájit bíločervené barvy.