EXTRALIGOVÁ SPOLUPRÁCE! Jan Mlčák okusí pikantní zápas Vítkovic s Kometou Brno

Lukáš Bajgar, 02.12.2022
Hokejisté HC RT TORAX Poruba 2011 v letošním ročníku dostávají pravidelně příležitost zahrát si nejvyšší tuzemskou soutěž, v pátek 2. prosince by měl nastoupit v sestavě Komety Brno Jan Mlčák.

Jan Mlčák se stane už desátým hráčem Poruby, který v právě probíhající sezoně dostane možnost odehrát extraligovou zápasovou porci. „Dáváme příležitost všem hráčům širšího kádru získávat plné zápasové vytížení, abychom hráče měli rozehrané a připravené na rozhodující část soutěže,“ přibližuje generální manažer Poruby Pavel Hinner, „jsme rádi, že se nám letos daří spolupracovat nejen s Vítkovicemi, ale například i s Kometou Brno a s Karlovými Vary.“

Dres Vítkovic už letos oblékli Tomáš Gřeš, Aaron Berisha, Tomáš Vildumetz, Radim Toman, Patrik Urbanec a Jakub Šlahař, k tomu musíme připočítat Ondřeje Bláhu a Daniela Dolejše v roli dvojky. Za Karlovy Vary naskočil Michal Vachovec. Nyní na svou příležitost čeká Jan Mlčák. „Kluby projevily zájem i o ostatní hráče, avšak musíme vše volit citlivě a umožňovat hostování s rozvahou, aby nebyl narušen chod našeho mužstva a hráči nebyli přetížení,“ dodává Hinner.

„Umožňujeme hráčům se vyhrávat také v druholigové Kopřivnici, ale i v Chance lize,“ pokračuje Hinner. „Do poloviny ledna jsme umožnili hostování Tomáše Vildumetze do Pardubic B. Tomáš u nás neměl tolik prostoru, aby zúročil své přednosti, proto jsme po dohodě s hráčem uvolili tuto alternativu. Aby Tomáš získal více prostoru ve hře a vrátil se nám na závěr sezony v patřičné pohodě a rozehraný.“

Poruba letos disponuje širokým kádrem a ač vinou zranění nelze dlouhodobě počítat například s Janem Hudečkem, věří klub HC RT TORAX, že hráči jsou schopni díky neustálé herní pohotovosti kdykoliv nastoupit v A-týmu a směřovat síly k playoff.