Další zastávkou Poruby bude Valašské Meziříčí, uspěje RT TORAX i počtvrté?

Adam Bagar, 23.11.2012
Porubští hokejisté by rádi zapomněli na poslední nepovedené domácí vystoupení, v němž nestačili na Opavu. V dalším kole je čeká cesta na led posledního Valašského Meziříčí, se kterým má letos skvělou bilanci tří jednoznačných výher. Tentokrát se však dá očekávat vyrovnanější bitva, protože Bobři dokázali doma bodovat již třikrát v řadě. Utkání je na programu v sobotu 24. listopadu a jeho úvodní buly bude na stadionu ve Valašském Meziříčí vhozeno z rukou hlavního sudího Michala Škrobáka v 17 hodin. Pokud se nechystáte jet porubský tým podpořit přímo do místa dění, můžete zápas sledovat alespoň prostřednictvím textového online přenosu.

Základní informace

Hokejisté Valašského Meziříčí nadále okupují poslední desátou příčku tabulky. V 6. kole, kdy měli na kontě pouhý bod, se rozhodl od týmu odstoupit trenér Jaroslav Stuchlík a jeho místo tak zaujal Josef Málek. Jeho svěřenci sice dokázali překvapivě zdolat po samostatných nájezdech vedoucí Havířov, ale jinak se Bobrům nadále vůbec nedařilo, čehož dokázala využít i Poruba.

Na cizích kluzištích sice Valaši nadále čekají na první vítězství, ale ve svém stánku již dokáží poměrně pravidelně bodovat. Stalo se tak alespoň v posledních třech zápasech, kdy zdolali Frýdek-Místek a v tradičním derby i Vsetín. Bod pak zachránili v posledních vteřinách i v duelu s Opavou. Suma sumárum, Bobři rázem bodově poskočili na dvojciferné číslo. V posledním kole odjížděli z přerovské Meo arény s porážkou 0:5.

V brance Valašského Meziříčí se prostřídalo již pět gólmanů, což je málo vídaný jev. Nejčastěji se v brance představil Jiří Slovák, jehož průměr inkasovaných gólů na zápas je na čísle 4,63. Příležitost dále dostali Marek Netolička, Petr Okáč, Jakub Vrzala a Jan Lukáš. Mezi obránci si prozatím vedou nejlépe Lukáš Zábojník (1+4), Jakub Schejbal (1+3) a Jan Heča (1+3).

Nejproduktivnějším Bobrem je se čtrnácti body Viktor Coufal (5+9). O bod méně nastřádali nejlepší střelec týmu Lukáš Bokroš (9+4) a zkušený Martin Ambruz (5+8). Podobně jako Bokroš působil v porubském dresu i mladík Jakub Voznica, kterému patří v tabulce produktivity čtvrtá pozice (6+5). Nejtrestanějším hráčem je aktuálně útočník Patrik Machala.

Zatímco v uplynulé sezóně se ve vzájemných kláních dařilo Valašskému Meziříčí, které získalo devět z možných dvanácti bodů, letos je tomu zcela naopak. RT TORAX zvládl všechna tři vzájemná utkání. Po vysokých domácích výhrách 6:1 a 9:5 uspěl i na Valašsku, kde zvítězil 5:2. Celkem tak soupeři nasázel dvacet branek.

Porubští hokejisté okupují sedmou příčku tabulky a v utkání budou mírným favoritem. Poslední vystoupení s Opavou se svěřencům trenéra Tomáše Sršně vůbec nepovedlo a sehráli nejhorší domácí zápas sezóny. Porubští zaostávali ve všech herních činnostech a Slezanu podlehli 1:5. Předtím však zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech na ledě Karviné.

Na čele produktivity je již s osmnácti body útočník Martin Buček (10+8), ten je následován mladým štírkem Rostislavem Vaňkem (6+8). Za nimi je trio jedenáctibodových – Marek Pavlačka (8+3), Petr Seidler (3+8) a Michal Holuša (3+8). Z obránců jsou na tom nejlépe Lukáš Hruzík (3+4) a Lukáš Prokop (2+5). V brance se dvanáctkrát představil Radek Tihlář (3,30) a sedmkrát Michal Gleich (3,92).

Jak si oba celky vedly v posledním kole?

18. kolo: HC ZUBR Přerov – HC Bobři Valašské Meziříčí 5 : 0 (0:0, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
22. Osina, 22. Málek (Goiš), 32. Málek (Pala, Goiš), 45. Brančík (Ferenc), 56. Brančík (Sakrajda).

18. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Slezan Opava 1 : 5 (0:3, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
26. Hašek (Holuša) – 1. Mlýnek (Pavelek, Kocián), 8. Herman (Černý, Polok), 16. Polok (Herman), 26. Chalupa (Vítek), 60. Wolf (Vítek, Mosler).

Sestavy obou celků v posledních zápasech

HC Bobři Valašské Meziříčí: Netolička – Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Javora, Kolovratník, Knebl, Kvapil, Lyzák, Maršálek, Machala, Máša, Mikel, Smetana, Šoula, Vajda, Varga Mir., Varga D., Varga Mar., Voznica.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Prokop P., Hruzík, Šindelář, Zientek, Prokop L., Vychodil – Hašek, Krayzel, Vaněk – Buček, Pavlačka, Seidler – Holuša, Vrána, Sedlář.

Vzájemná utkání v sezóně 2012/2013

8. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Bobři Valašské Meziříčí 6 : 1 (3:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky:
11. Vaněk (Krayzel, Holuša), 16. Buček (Seidler), 17. Vaněk (Vrána), 50. Krayzel (Vaněk, Holuša), 50. Buček (Seidler), 55. Seidler (Buček) – 34. Varga D. (Coufal, Varga Mir.).

Více info: Poruba potvrdila roli favorita, Bobry sestřelila šesti góly

10. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Bobři Valašské Meziříčí 9 : 5 (4:0, 2:1, 3:4)
Branky a nahrávky:
4. Pavlačka (Hruzík, Prokop P.), 5. Holuša (Šindelář), 14. Vaněk, 15. Seidler, 25. Wolf (Vrána), 29. Vrána (Galajda, Sedlář), 41. Vaněk z TS, 42. Hruzík (Seidler, Buček), 52. Zuber (Matějka) – 39. Vajda (Bokroš), 47. Heča (Ševčík, Ambruz), 49. Voznica (Coufal), 55. Ševčík (Varga Mar.), 57. Ambruz (Vajda).

Více info: Přestřelku s Valašským Meziříčím ovládla Poruba, Bobrům nadělila devět branek

11. kolo: HC Bobři Valašské Meziříčí – HC RT TORAX Poruba 2011 2 : 5 (1:3, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky:
4. Bokroš (Coufal), 26. Voznica (Varga D.) – 1. Holuša (Vaněk, Wolf), 9. Pavlačka (Vaněk), 13. Prokop L. (Seidler, Buček), 49. Wolf (Sedlář), 59. Buček (Holuša).

Více info: Poruba si i potřetí poradila s Valašským Meziříčím a poskočila již na 5. místo tabulky

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V duelu mezi Valašským Meziříčím a Porubou by se měl dle delegací ČSLH v roli hlavního rozhodčího představit Michal Škrobák ze Vsetína. Na čarách mu bude vypomáhat dvojice Tomáš Goňa ze Zlína a René Smilek z Liptálu.

Jak to vidí sázkové kanceláře?

Vítězství Val. Meziříčí: 2,26
Remíza: 4,50