ČTVRTFINÁLE PLAYOFF: Bitva roku! B-tým hraje o semifinále doma proti Krnovu

ČTVRTFINÁLE PLAYOFF: Bitva roku! B-tým hraje o semifinále doma proti Krnovu

René Chyla, 19.02.2018
Ve středu se rozhodne. Zatímco v základní části platilo ve vzájemných zápasech porubského B-týmu a Krnova pravidlo můj dům – můj hrad, ve čtvrtfinále je tomu přesně naopak. Krnov nedokázal využít výhodu domácího prostředí a před vlastním publikem padl 3:5, čímž Porubští sérii vyrovnali, a donutili tak pátý tým po základní části přijet znovu na ostravský led. B-tým má před sebou nejdůležitější zápas sezony, tak přijďte do RT TORAX ARENY ve středu 21. února 2018. Úvodní buly bitvy o všechno je na programu na hlavní ledové ploše od 18 hodin, vstup je zdarma.

3. čtvrtfinále Krajské ligy Moravskoslezského kraje
HC RT TORAX PORUBA B vs. HK KRNOV
středa, 21. února 2018, 18:00 hod.
RT TORAX ARENA, Ostrava-Poruba
Stav série 1:1 (0:3, 5:3)


Kvarteto arbitrů pro zápas s Krnovem

hlavní rozhodčí Jiří Jeřábek (Frýdek-Místek)
hlavní rozhodčí Vít Hykel (Kopřivnice)
čárový rozhodčí Jaroslav Štěpán (Nový Jičín)
čárový rozhodčí Lukáš Kudlička (Kopřivnice)

Zápasy čtvrtfinálové série

Domácí prostředí v prvním zápase čtvrtfinále výhodou pro porubské béčko nebylo. Poprvé v sezoně nedokázali Pavlačkovi svěřenci vstřelit ani gól a se zkušenými borci z Krnova padli 0:3. V sérii hrané na dva vítězné zápasy tak mladíci ztráceli, a pokud by v sobotu nevyhráli, sezona by jim předčasně skončila. Porubským nepomohlo v domácím duelu ani deset přesilových her, v nichž si nevytvořili ani větší tlak, a Jiří Novák tak s podporou starší matadorů udržel čisté konto. Krnov je pro Porubu navíc nejneoblíbenějším soupeřem, právě tomuto mužstvu totiž Ostravané ani v základní části nedokázali dvakrát vstřelit více než dvě branky. Podobné přibrzdění jinak nejlepšího útoku ligy se nepovedlo žádnému jinému celku týmu. Výjimkou byl pouze zápas v Bohumíně, kde HC RT TORAX padl 1:4.

Ve druhém zápase čtvrtfinále, kdy měli Ostravané nůž na krku, se porubská mašina probrala k životu a poprvé v sezoně dobyla led Krnova, kde v letošní sezoně nedokázal ani jednou vyhrát ani vítěz základní části z Orlové. Porubští sice po první třetině hráli nerozhodně 1:1, vše ale rozsekla druhá část, kde se HC RT TORAX prosadil hned třikrát, na což už svěřenci Pavla Hulvy nedokázali najít recept. Poruba vedla na začátku poslední tercie o čtyři góly, domácí však ještě na chvíli dvěma slepenými góly udrželi naději, kterou ale rozmetaly fauly. Poruba vyhrála nakonec v Krnově 5:3. Čtvrtfinálovou sérii mezi B-týmem Poruby a Krnovem tak rozhodne až poslední možný duel, který se odehraje právě ve středu 21. února 2018 na ledě ostravské RT TORAX ARENY.

Průvodce základní části obou týmů

B-mužstvo prožilo nad očekávání úspěšnou sezonu. V 27 zápasech nasbíralo 52 bodů, nastřílelo ze všech mužstev nejvíce gólů (164 – 6,07 branek / zápas) a obrana se umístila v preciznosti na bronzové příčce (91 – 3,37 branek / zápas). V konečném zúčtování to v tabulce Krajské ligy Moravskoslezského kraje stačilo na čtvrté místo, které zajišťuje ve čtvrtfinále výhodu domácího prostředí v prvním a případně třetím rozhodujícím duelu. V kádru se objevila kromě loňských juniorů také jména, která porubským fanouškům říkají třeba i daleko více. Konkrétně se jedná o Kláru Peslarovou, Adama Vrbu, Jakuba Bacu, Vojtěcha Černína, Martina Bučka, Vladimíra Rosypku, Davida Sysalu, Martina Vidláka nebo Vlastimila Zubera. Porubskému béčku vypomáhají také občas posily z A-mužstva David Ballner, Jakub Gelnar nebo Jakub Schwarz, z Kopřivnice pak střídavě startuje i odchovanec porubského hokeje Patrik Gola.

Všech sedmadvacet startů v základní části nasbíral pouze jediný hráč. Vojtěch Černín, který hraje střídavě v obraně i v útoku a je rovněž také kapitánem B-mužstva, vyhrál kanadské bodování obránců (7+10), nejlepší je rovněž hodnocení +/- (+26). O zápas méně má Jaromír Široký, který je v hodnocení +/- v těsném závěsu za porubským kapitánem (+24), o dva zápasy přišel vinou zranění Petr Ščurek. Zatímco Vojtěch Černín nabíral mezi obránci nejvíce kanadských bodů, v gólových nahrávkách dominuje Michael Hranoš, kterému ke dvanácti asistencím stačilo 20 mistrovských zápasů.

Pokud jde o útočné řady, tam dominovala trojice hráčů. Vladimír Rosypka vyhrál kanadské bodování o pět bodů (18+27) před Davidem Sysalou (12+28), který je však zároveň nejlepším nahrávačem celého mužstva. Na třetím místě je pak druhou ligou ostřílený Martin Buček, jenž vstřelil nejvíce branek (23). Ten však odehrál o pět zápasů méně, a pokud by nastoupil do 26 zápasů jako jeho dva přemožitelé, zřejmě by oba mladíky přeskočil, jelikož právě Martin Buček je ze stálic porubského béčka nejproduktivnějším (1,86 bodu / zápas, Vladimír Rosypka 1,73 a David Sysala 1,54).

Mužstvo Krnova je, alespoň co se jmen na soupisce týče, daleko zkušenější. V obraně jde například o extraligou ostříleného i ještě nedávnou oporu druholigové Opavy Davida Galvase, kterého doprovodil z klubu porubského rivala i Patrik Mosler nebo Daniel Kysela, který ještě v loňské sezoně válel v polské extralize za Osvětim. Sám David Galvas své dosavadní zkušenosti z vyšších soutěží pravidelně přetavuje v kanadské body a na to, aby vyhrál kanadské bodování obránců, ostřílenému bekovi stačilo pouhých dvanáct utkání. Starty v extralize má na kontě také Pavel Michálek, ten se však v profesionálních soutěžích příliš neohřál a už čtrnáctou sezonu působí právě v Krnově, mezi útočníky však patří mezi to nejlepší, co krnovský kádr nabízí. Fanoušci druhé ligy mají ještě v nedávné paměti například Tomáše Poloka nebo Lukáše Svobodu, kteří rovněž následovali Davida Galvase a opustili opavský tým. Pokud bychom hledali nejproduktivnější hráče, pak je to vedle již zmíněného Pavla Michálka i Tomáš Polok, Radek Vlašánek nebo René Kysučan, jenž dlouho dobu působil také v mládežnických kategoriích HC RT TORAX.

Ostatní zápasy 3. čtvrtfinále

Studénkavs.Český Těšín18:00

Orlová ve čtvrtfinále vyřadila Horní Benešov, který porazila nejprve doma 7:1, aby poté vyrabovala i stánek krnovského rivala poměrem 6:3. Jako nůž máslem prošel čtvrtfinálovými boji i druhý Bohumín, jenž v prvním zápase smetl béčko Frýdku-Místku 6:1 a v Polárce pak ukončil sérii po výhře 5:2. Poslední série, v níž nefiguruje porubský tým, je mezi Studénkou a Českým Těšínem. Studénka si jako domovský stánek pro playoff vybrala Kopřivnici, kde porazila Wolves 5:3. Stejně jako Krnov ale ani Studénka nedokázala sérii o víkendu ukončit, a tak bitvu těchto dvou klubů rozhodne rovněž středeční třetí zápas. Český Těšín porazil doma Studénku 6:5 brankou z 57. minuty.

SEMIFINÁLOVÉ DVOJICE

Orlovávs. / / Poruba "B" / Český Těšín / Krnov
Bohumínvs. / / Studénka / Poruba "B" / Krnov