Byl to pro mě asi nejhezčí hokejový zážitek, neskrýval dojetí Pavel Zdráhal

Adam Bagar, 17.10.2011
Poruba se v sobotu představila na ledě rozjetého Havířova, kde určitě nezanechala špatný dojem a postarala se o drama až do posledních vteřin zápasu, kdy Azet trefou do prázdné porubské branky definitivně rozhodl o vítězství 5:3. Zajímavý náboj mělo střetnutí především pro Pavla Zdráhala, který v havířovském klubu působil několik sezón a fanoušci si jej velmi dobře pamatují, což dali několikrát během zápasu najevo. Především třetí třetina se nesla v tomto ohledu poněkud v exhibičním duchu. Vytáhlý porubský forvard byl ze skandování tribun a velkého transparentu velmi dojatý. "V tu chvíli jsem měl i slzy v očích, moc všem fanouškům děkuji," neskrýval nadšení již čtyřicetiletý veterán Pavel Zdráhal.

Po trenérské výměně jste na ledě silného Havířova zanechali určitě dobrý dojem...
Bojovali jsme, ale zápas jsme si opět prohráli vlastními chybami. Při vstupech do první a třetí třetiny jsme dostali laciné góly po individuálních chybách. V závěru jsme sice tlačili a měli na vyrovnání, bohužel se to nepodařilo a power play už je potom takový vabank. Myslím si, že zápas z naší strany nebyl špatný, ale pokud se nevyvarujeme těch hloupých chyb, tak vyhrávat nebudeme.

Útočník Pavel Zdráhal děkuje fanouškům

Dá se říci, že třetí třetina, ve které jste dali soupeři tři góly, byla z vaší strany nejlepší?
Jednoznačně byla, ale nepomohla nám k bodu, takže je třeba se z toho ponaučit a do dalších zápasů se hlavně vyvarovat chyb.

Kde hledat hlavní příčinu toho, že Poruba po první čtvrtině soutěže má na kontě pouze jedno vítězství?
Spoustu zápasů jsme doma vedli, ale v poslední třetině soupeř otočil výsledek. Opět to bylo o individuálních chybách. Postupem času mužstvo začalo ztrácet víru ve vítězství, začalo se bát, že už snad nikdy nevyhraje a psychicky se zlomilo, alespoň já to tak vidím. Snad jsme si dnes dokázali, že umíme hrát lépe. Doufám, že nás to nastartuje k lepším výkonům a vítězstvím.

Ve třetí třetině vám havířovští fanoušci připravili velký transparent a často vyvolávali vaše jméno, jaký to byl pocit?
V tu chvíli jsem měl i slzy v očích. Když dva a půl tisíce diváků huláká moje jméno a když vidíte ten velký transparent, který fan club vytvořil, tak to skutečně mrazí v zádech. Nechci k tomu moc říkat, protože mě to rozbrečí. Byl to pro mě asi nejhezčí hokejový zážitek, protože to každý nezažije. Kdybych tady hrál poslední zápas kariéry, tak by to asi byla ta třešnička na dortu. Děkuji všem fanouškům.