Maxa liga: druhá nejvyšší soutěž mění od nadcházející sezony název

Maxa liga: druhá nejvyšší soutěž mění od nadcházející sezony název

Pavlína Vítková, 21.06.2024
První hokejová liga bude mít od nadcházejícího ročníku 2024/25 nového titulárního partnera. Sázkovou kancelář Chance totiž nahrazuje loterie Maxa. Soutěž se tak nově bude jmenovat Maxa liga.

Nový titulární partner

Maxa je nová značka, pod kterou bude od 1. září vystupovat loterijní společnost Korunka, která stejně jako Chance spadá do skupiny Tipsport. „Velmi se těšíme na spolupráci s novou značkou Maxa, která bude na základě kontraktu jak s kluby, tak s Českým hokejem titulárním partnerem první ligy do sezony 2027/2028 včetně,“ informovala o změně Jana Obermajerová, generální ředitelka BPA sport marketing.

A proč Maxa?

Dle oficiálních tiskových materiálů má Maxa vyjadřovat všechno velké. Velkou ambici, velké sny, velkou zábavu, velké štěstí, velké výhry. Nový název je moderní, krátký a snadno zapamatovatelný. Co se týká barev, fialová odkazuje na královský nach a žlutá na zlato a štěstí.

Priority a cíle

Mezi hlavní priority patří ve spolupráci s marketingovým partnerem BPA zvýšit propagaci, prestiž a zájem o utkání 1. ligy. Předpokladem k tomu je nejen větší spolupráce a zapojení napříč prvoligovými kluby, ale také s titulárním partnerem. Děkujeme loterii Maxa za spojení s naší soutěží a těšíme se na společné projekty a aktivity, které nám pomohou naplnit naše předsevzetí,“ vysvětluje za Sdružení prvoligových klubů ledního hokeje jeho prezident Pavel Hinner, rovněž generální manažer Poruby.

Start Maxa ligy

Nový ročník první ligy odstartuje už 14. září 2024. Poruba na svém ledě přivítá nováčka soutěže, Piráty Chomutov.