Warrior srovnal třígólové manko během minuty, Husák slavil hattrick

04.03.2017, Gabriela Juříková

A je po sezóně! Mladší dorost ji ukončil domácí výhrou proti Warrioru jak jinak než v prodloužení a bilance vzájemných zápasů vyznívá ve prospěch Poruby poměrem 3:1. Jenže k prodloužení v tomto utkání nemuselo vůbec dojít! Domácí vedli již 5:2, když přišla vyloučení a týmy hrály čtyři minuty ve třech. Toho dokázal Warrior bezezbytku využít a během minuty třemi góly vyrovnal. V prodloužení o výhře pro Porubu rozhodl Tomáš Husák a zkompletoval tak hattrick. Do nadstavby šli svěřenci trenéra Leksovského z posledního šestého místa a zlepšenými výkony se propracovali na místo čtvrté.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 38.kolo so 4.3.14:00
HCM Warriors Brno
6:5p(1:0, 1:2, 3:3 – 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Husák, 26. Foldyna (Häring, Husák), 44. Bořuta (Anlauf, Stodůlka), 46. Anlauf (Bořuta, Havlík), 51. Husák, 62. Husák (Anlauf) – 24. Geidl (Krška, Mrkvica), 25. Holotík (Hrstka, Mikulica), 56. Holotík (Geidl), 56. Koryčánek (Mrkvica), 57. Holotík (Geidl, Bazala). Rozhodčí: Smilek – Rožánek, Hykel. Vyloučení: 9:5, navíc Hrstka (UVO) 5+OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 40:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2, 5:5, 6:5.
HC RT TORAX Poruba: Morys – Machů, Pitucha, Havlík, Husák – Krátký, Bořuta, Stodůlka – Anlauf, Häring, Foldyna – Fabianczyk, Pavlík, Boniatti
HCM Warriors Brno: Lambert (32. Geidl D.) – Bazala, Mrkvica, Korčián, Bartoš, Mahdal – Hrstka, Kuchař, Koryčánek, Krška, Marčík, Holotík, Kučera, Geidl N., Mikulica, Denk

Domácí dlouho dobývali brněnskou bránu. Byli lepším týmem, byli více času na kotouči, více stříleli na bránu a v deváté minutě se dočkali sladké odměny. Obránce Tomáš Husák se s tím nepáral a po jeho střele zazvonila tyč a pak zazněla siréna oznamující vstřelení branky domácího týmu. Pro Husáka již pátou branku v nadstavbové části. Hosté Moryse v brankovišti moc neprověřili. Snad jen Patrik Krška, když v plné jízdě těsně před gólmanem poslal kotouč nad jeho ramena. Jenže lapačka byla rychlejší.

To druhá dvacetiminutovka byla na góly štědřejší. Nejdříve vyrovnával Nico Geidl po chybě porubského obránce Pavlíka, který tak dlouho míchal pukem kolem mantinelu, až mu jej sebral Mrkvica a vyslal do jízdy vpřed Kršku. No a na konci této akce byl již zmíněný Nico Geidl. Brzy šli hosté do vedení gólem v přesilovce, když před brankovištěm operoval Adam Holotík a nahrávku z rohu poslal pod horní tyč. Jenže z vedení se hosté dlouho neradovali. O minutu později srovnával také v početní výhodě a podobným způsobem Alex Foldyna. Kotouč zapadl pod horní tyč obloučkem přes hlavy všech, nejen gólmana Lamberta.

V polovině třetiny, přesněji v čase 31:17 vystřídali hosté brankáře. Do brankoviště se postavil bratranec nejlepšího hráče Warrioru Dieter Geidl. S přibývajícím časem se na ledě začalo i víc jiskřit v osobních soubojích a v před brankovém prostoru, za což šli hráči leckdy na trestnou lavici. To vše bylo k vidění i po druhé přestávce a ve větším rozsahu. A to poté, co se domácí dostali do třígólového náskoku. Richard Bořuta v za začátku 44. minuty využil nahrávky Anlaufa z pravého rohu a střelu schoval obránci mezi nohama. Geidl v bráně nic neviděl až letící kotouč nad svým levým ramenem. Warrior byl pod tlakem a přesně o dvě minuty později toho využil Jan Anlauf, čímž zvyšoval na 4:2.

A v padesáté první minutě už vedla Poruba o tři branky díky druhé trefě Tomáše Husáka. Puk opět zazvonil o tyč a v té rychlosti střely nebylo ani poznat, o kterou se puk dostal za Geidlova záda. Pak se ale začaly dít na ledě i jiné věci než jen hokejové. Hráči si vyzkoušeli i pěstní souboje. První tresty padly v čase 54:15 a další přibyli v čase 54:19 s tím, že hráč Warrioru dostal vyšší trest za krosček do oblasti hlavy a krku. A na ledě bylo najednou místa až moc. Obě mužstva hrála totiž ve třech a tato herní situace více vyhovovala Warrioru Brno. Dva Adamové utkání zdramatizovali. Adam Holotík snížil v čase 55:17, pak přišlo vyhrané středové buly a Brno slavilo o dvanáct vteřin další branku, jejímž autorem byl druhý Adam Adam Koryčánek. A v čase 56:03 už vyrovnával svou třetí brankou v utkání Adam Holotík.

Ve zbývajících třech minutách se pokoušela Poruba o tříbodovou výhru, ale Dieter Geidl byl v brankovišti stejně mrštný, jako jeho protějšek Daniel Morys. Po krátké přestávce přišlo prodloužení. Domácí se rychle zmocnili puku a na třetí pokus se dostali před brněnskou branku. Tomáš Husák poprvé neprošel, ale s pomocí kapitána Jana Anlaufa a krátkými výměnami puku přelstili obranu i gólmana a porubský obránce zavěsil do prázdné brány. Slavil tak třetí gól utkání. Porubští vstupovali do nadstavby z posledního místa a moc se nevěřilo, díky jejich výkonům, že extraligu uhájí. Ale přišla zlepšení, Olomouc spadla pod deku a postupnými krůčky se RT TORAX Poruba z poslední šesté pozice vyškrábal na místo čtvrté.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Pro rodiče, babičky a dědečky jsme utkání zdramatizovali. Už jsme moc vedli, povolili jsme a nechali soupeře vyrovnat. Aby to rodinné příslušníky nepřestalo bavit. V prodloužení jsme věřili Husákovi, že ten třetí gól dá a my vyhrajeme mini souboj právě ve výhrách v prodloužení s tímto soupeřem. Hráčům jsme za celou sezónu poděkovali, za dnešní nárůst trestných minut už nikoliv. Ale kluci sezónu odmakali a zlepšili se. Dnešní zápas jsme si všichni užili.

Zdeněk Balabán (HCM Warrior Brno): Nejeli jsme do Poruby kvůli honěním se za čtvrtým místem. O nic v podstatě již nešlo a tak jsme do utkání dnes zařadili hráče, kteří by měli tuto soutěž hrát příští sezónu. Kluci při prohrávání 2:5 zabrali, poslouchali pokyny a zjistili, že ty góly dokáží dávat, i proto jsme i tenhle zápas dovedli do prodloužení, jako všechna tři předešlá. Ale kluci musí ještě na sobě hodně pracovat. Škoda, že v prodloužení už se nám nepodařilo skórovat.