Vítkovice potvrdily roli favorita, hosté vymazali porubské střelce a vyhráli jasně 8:0

29.08.2017, René Chyla

Tak to byla lekce. Porubští borci drželi s Vítkovicemi vyrovnaný stav pouhých osm minut, pak už to byla jen převaha, převaha a brankostroj ze strany hostujícího celku. Domácí sice dřeli na krev, nicméně proti kvalitě extraligového celku to nebylo pranic platné, a tak Vítkovice zvítězily na porubském ledě vysoko 8:0.

2. liga - přípravné zápasy - přát. út 29.8.18:00
HC Vítkovice Ridera
0:8(0:2, 0:3, 0:3)
Branky a nahrávky: 9. Lev (Trška, Dej), 14. Stránský (Tybor), 32. Tybor (Květon), 35. Lev (Olesz, Trška), 35. Stránský (Kurovský, Klok), 42. Květoň (Trška), 54. Szturc (Jáchym), 55. Roman. Rozhodčí: Mikula, Janda – Cirkl, Hlavatý. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 786. Střely na branku: 17:45. Průběh utkání: 0:8.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (od 41. Kubáň) – Popela, Janota, Puškár, Adam, Dresler, Kaluža – Haas, Zachar, Fojtík – Káňa T., Zdeněk, Luka – Sztefek, Schwarz, Ollender – Ballner, Gelnar, Stejskal
HC Vítkovice Ridera: Bartošák (od 31. Dolejš) - Urbanec, Hrbas, Klok, Puzič, Výtisk, Tršk, D. Krenželok, Rudl - D. Květoň, Roman, Tybor - Olesz, Lev, Zdráhal - Kucsera, Kolouch, Dej - Š. Stránský, Jáchym, Szturc - Kurovský

Jakub Lev (VIT) (2+0)
Peter Trška (VIT) (0+3)
David Květoň (VIT) (1+1)

Dělovka Lva

Letní hokejový šlágr mezi druholigovou Porubou a extraligovými Vítkovicemi začal až překvapivě vyrovnaně. Do první větší příležitosti se dostal až v sedmé minutě Roman Szturc, jenž se zjevil sám před porubským gólmanem, kterého si chtěl položit a poté zakončovat do odkryté branky, Hynek Kůdela ale jeho pokus vyrazil betonem. Vítkovice se dostaly do vedení o minutu později, které využily přesilovou hru. Peter Trška poslal puk na levý kruh Jakubu Lvovi, který s pomocí tyče uklidil kotouč za Kůdelova záda – 0:1.

Stránského parádička

Ve čtrnácté minutě se pak individuální akcí prezentoval Šimon Stránský, který si bez problémů najel mezi kruhy, odkud do protipohybu gólmana navýšil vítkovické vedení – 0:2. O tři branky to mohlo být zhruba minutu před první pauzou, kdy Lukáš Kucsera byl naprosto nehlídaný sám před Hynkem Kůdelou, ten jej ale vychytal lapačkou.

Tyborova dělovka znamenala vedení hostů 3:0

Snížit mohla dvojice David Zachar – Josef Fojtík, druhý jmenovaný ale v přečíslení vzal vše na sebe a trefil pouze připraveného Patrika Bartošáka. Poruba navíc o chvíli později hrála první početní převahu, místo toho se ale po útočných výpadech Vítkovických spíše musela strachovat o to, aby neprohrávala ještě větším rozdílem. Velkou možnost měl jak Marek Hrbas, tak Petr Kolouch, ani jeden z nich ale akci do konce nedotáhl. Vítkovická Ridera tak udeřila až při hře pět na pět, kdy hráči v modrých dresech ujeli ve třech na jednoho a z předbrankového prostoru se pod víko trefil na milimetr přesně Radoslav Tybor – 0:3.

Slepené góly Lva a Stránského a břevno Szturce

Tři minuty stačilo Vítkovicím k tomu, aby přidaly další branku. Rostislav Olesz nahrával z pravé strany najíždějícímu Jakubu Lvovi, na kterého už zívala pouze odkrytá branka – 0:4. Čtrnáct vteřin a hosté slavili znovu. Daniel Krenželok našel zpoza branky před brankovištěm volného Šimona Stránského, jenž dělovkou propálil Kůdelu nad levé rameno – 0:5. Za domácí zahrozil Marek Kaluža, jeho rána z levého kruhu ale mířila jen těsně mimo. V publiku to zahučelo ještě v poslední minutě druhé třetiny, když napřáhl Roman Szturc, ten ale orazítkoval pouze břevno.

Dominance Vítkovic pokračovala až do konce

Vítkovice pokračovaly v demolici i po přestávce. V početní převaze pálil z levého kruhu David Květoň, jenž se trefil přesně k tyči – 0:6. Domácí mohli zaznamenat alespoň čestný úspěch, únik Jakuba Gelnara, ani jeho následné trestné střílení však na Daniela Dolejše nevyzrálo. O chvíli později tak znovu úřadoval celek z Vítkovic. Krátce po vhazování se kotouče zmocnil Roman Szturc, jenž zaskočil Kubáně k pravé tyči – 0:7. Na druhé straně pak vítkovická obrana zapomněla na Vladimíra Stejskala, ten už ale neměl moc sil a zakončit vůbec nedokázal. Z protiútoku se tak znovu radovalo mužstvo Jakuba Petra. Ondřej Roman využil zaváhání domácí obrany a z mezikruží našel mezeru mezi Kubáňovými betony – 0:8. Tentýž hráč ještě o pár minut později trefil břevno, to bylo ale naprosto vše, co hokejový šlágr nabídl.

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Dostali jsme školení. Byly tam i dobré chvilky, vše nebylo zase tak špatné. Vítkovice jsou samozřejmě někde jinde, ta kvalita u nich je velká. Myslím si, že pro nás to utkání splnilo účel, a i přes prohru tam nějaké pozitivní věci byly. Obrana a beci nezklamali, nedostali góly po individuálních chybách. Byl to pro nás výborný kondiční zápas.

Jakub Petr (HC Vítkovice Ridera): Říkal jsem to už v kabině, že tam byl jeden úsek hry, ve kterém jsme odstoupili od systému, z toho nakonec vyústilo to trestné střílení. Každá lajna si začala hrát trochu jiný hokej. Líbil se mi z jejich strany respekt a to, jak k tomu zápasu přistoupili, tedy přesně tak, jak jsem říkal hráčům před zápasem. Věci z našeho systému v tomto utkání byly vidět ještě víc, protože ten rozdíl mezi soupeři samozřejmě je znatelný. Byla tam snaha dělat ty hokejové věci, nepředvádět se a nedělat nějaké kontraproduktivní akce. Myslím si, že je fajn, že jsme si před ligou nezkazili náladu, takže jako trenér jsem spokojen. Nás akorát mrzí, že nám tady v Porubě pomalovali klubový autobus. To se nám nestalo ani v těch nejvíce nepřátelských destinacích.