Visegrádský pohár: Poruba uzavřela skupinu skvěle, Maďarům nastřílela šest gólů

27.08.2019, David Kubatík

V posledním utkání základní skupiny se Poruba střetla s outsiderem skupiny z maďarské Újpesti. Cíl byl jasný – zvítězit a vytvořit si co nejlepší pozici pro play-off. To se svěřencům Miloše Holaně a Marka Pavlačky podařilo více než jednoznačně. Po gólech šesti různých hráčů brali tři body za jasnou výhru 6:0.

Visegrádský pohár - V3 út 27.8.18:00
Újpesti TE
6:0(0:0, 2:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 33. Nejezchleb (Káňa, Hlinka), 38. Toman (Rudl), 49. Hlinka (Šendera), 51. Sikora (Gřeš, Zdeněk), 54. Gřeš (Zdeněk, Svačina), 60. Zdeněk (Svačina). Rozhodčí: Novák, Hykel – Gebauer, Cirkl. Vyloučení: 4:10, navíc Carlson (ÚJP) 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 482. Střely na branku: 36:22. Průběh utkání: 6:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Slavík, Husák, Dundáček, Urbanec, Pastor, Rudl, Šendera – Zdeněk, Svačina, Hlinka – Gřeš, Toman, Sikora – Nejezchleb, Obdržálek, Jáchym – Kanko, Hudeček, Káňa
Újpesti TE: Duschek – Henderson, Carlson, Varga, Kovács A., Nagy, Kiss, Pokornyi – Brown, Di Diomete, Pance – Benk, Csamangó, Sikorcin – Nemes, Odnoga, Vincze – Kovács S., Horváth, Godó

První třetina začala oproti předpokladům poměrně vyrovnaně a šance ke vstřelení gólu se objevovaly na obou stranách. Na týmu z Újpesti prostě bylo vidět, že v Porubě nebude chtít svou kůži prodat lacino. Velkou šanci měl na začátku patnácté minuty Marek Sikora, který však ze skvělé pozice trefil pouze rameno vynikajících Dávida Duscheka. Byli to ale hosté, kdo si připsal největší šanci úvodní dvacetiminutovky. Po zkratu v porubské obraně se sám s pukem před Kůdelou ocitl Ladislav Sikorcin. Domácí gólman ale zachoval chladnou hlavu a s jeho blafákem si poradil. A tak se oba týmy vydaly vstříc první přestávce za bezgólového stavu.

Ve druhé části už se začalo naplno ukazovat, kdo je v tomto zápase favoritem. Porubská herní nadvláda však velice dlouho nepřinášela to podstatné - góly. První přišel až ve třicáté třetí minutě. Po pěkné souhře se puk dostal na hokejku Richarda Nejezchleba, který si s ním nabruslil do mezikruží a z otočky vymetl pavučiny v Duschekově levém horním růžku - 1:0. Po otevření skóre porubský tlak ještě narostl a po pěti minutách mohla RT TORAX ARENA znovu propuknout v jásot. Po přihrávce Dominika Rudla se ocitl sám před Duschekem Radim Toman, který se nijak nerozpakoval a poslal puk mezi betony újpestského brankáře - 2:0. A když potom čtyřiadvacet vteřin před druhou sirénou neproměnil velkou šanci Vladimír Svačina, odjeli hráči obou týmů do kabin právě za tohoto stavu.

První velkou šanci poslední části měli znovu hosté. Ve čtyřicáté páté minutě puk už klouzal do branky, ale doslova z brankové čáry ho nekompromisně odpálil Tomáš Jáchym. A jelikož hosté nesnížili, tak domácí zvýšili. Ve čtyřicáté deváté minutě propálil po asistenci Šendery Duscheka z levého kruhu střelou nad lapačku Michal Hlinka - 3:0. Zanedlouho přišla porubská přesilovka a z ní plynoucí čtvrtý gól v maďarské síti. V padesáté první minutě se v nepřehledné situaci v újpestském brankovišti nejlépe zorientoval Marek Sikora a poslal puk za Duschekova záda - 4:0. A to nebylo vše. Za chvíli totiž přišla další přesilovka a další gólová radost. V padesáté čtvrté minutě zakončil rychlou přesilovkovou akci přesnou ranou pod horní tyč Tomáš Gřeš - 5:0. A když už to vypadalo, že se za stavu 5:0 oba celky rozejdou, propukla RT TORAX ARENA gólové radosti i pošesté. Čtyřicet vteřin před koncem poslal kapitán Jiří Zdeněk puk před branku, kde si ho do své branky smolně srazil jeden z hostujících obránců. Zápas mezi týmy HC RT TORAX Poruba 2011 a Újpesti TE tak skončil jasně 6:0.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): Dneska to podle skóre vypadalo, že to byla jednoznačná záležitost, ale takhle to vůbec nebylo. Měli jsme těžké nohy a vázla nám kombinace. Díky soupeři, který stačil s námi bruslit, nám moc nešly ani přesilovky. Hlavně je jejich brankář držel, takže to bylo velice náročné. Od druhé třetiny jsme si puk drželi na holích a obraz hry vypadal jinak. Z naší strany se hra hodně zlepšila. Měli jsme více šancí. Ve třetí periodě jsme ofenzivní nadvládu přetavili v góly. Hlavní pozitivum je vychytaná nula našeho brankáře, což přidá na sebevědomí. Myslím si, že poslední dva přípravné zápasy nás více prověří.

Zoltán Szilassy (Újpesti TE): Po dlouhé cestě autobusem bylo prvních třicet minut ještě v pořádku, ale těch druhých třicet bylo katastrofálních. Byli jsme často vylučování a taky jsme byli opravdu nedisciplinovaní. Díky tomu jsme se moc nedostali ke střelbě. Doufejme, že v dalším zápase se budeme více věnovat naší hře. Od svých hráčů čekám, že příště do toho dají více energie a elánu.