V mrazivé hale dorostenci slavili! Jánoš vsítil první gól v drese Poruby a zároveň vítězný

10.10.2020, Gabriela Juříková

Celý týden měli porubští dorostenci na pilování herních dovedností a po odehraném zápase sedmého kola Extraligy dorostu sklízeli ovoce a první domácí výhru. V utkání s Mladými Draky Šumperk v Kooperativa Areně sice po první třetině hráli nerozhodně, ale v druhé třetině dvěma góly strhli vedení na svou stranu. Vojtěch Jánoš dal v drese Poruby svůj první gól, který byl navíc i vítězný. Draci totiž v třetím dějství utkání zdramatizovali kontaktním gólem. Domácí si ale vedení proti houževnatému soupeři, který byl ve finále střelecky produktivnější, pohlídali a slavili zaslouženou výhru.

Extraliga dorostu - 7.kolo so 10.10.14:45
HK Mladí Draci Šumperk
3:2(1:1, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Kalužík (Koudelný, Jánoš), 33. Fišara (Chudoba, Kovalčík), 37. Jánoš (Kalužík, Kršík) – 14. Slováček (Haas, Šucha), 51. Bařica (Compel). Rozhodčí: Novák – Klimek, Kapitanov. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
HC RT TORAX Poruba: Drabčík – Chudoba, Kršík, Fišara, Borkovec, Kelnar, Michalčík – Janoš, Koudelný, Kalužík – Kovalčík, Moravec, Stasiuk – Janáček, Hradil, Konečný – Sczcesniak, Vizváry
HK Mladí Draci Šumperk: Ondráček – Slabý, Zavoral, Panáček, Hrdina, Compel – Jarmara, Hlubuček, Bařica, Peškar, Slováček, Tomeš, Krňávek, Seidenglanz, Netolický, Lichner, Haas, Čunát, Šucha

První polovina třetiny patřila domácímu celku. HC RT TORAX Poruba tlačil soupeře do obrany a v šesté minutě z toho svěřenci trenéra Moravce vytěžili vedoucí gól. Tadeáš Kalužík byl na brankovišti dostatečně důrazný a byla z toho gólová radost. Hra plynula, nabírala zápasové tempo a Mladí Draci se víc a víc dostávali k domácí bráně. I jim se důraz na brankovišti vyplatil, když ve 14. minutě, kdy na několik dorážek Drabčík dokázal včas reagovat, jen dorážku Miroslava Slováčka už zastavit nedokázal. V závěru byli hosté těmi aktivnějšími, ale to i proto, že si zahráli přesilovku, v které dostatečně soupeře potrápili. Jenže Porubané oslabení bravurně zvládli a do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Po přestávce se hrálo dlouho bez gólů, až to vypadalo, že si týmy udrží nerozhodný stav. Jenže pak přišly obyčejně nahozené puky na bránu a rázem se ujali domácí vedení 3:1. Ondráček tak lovil puky ve 33. minutě po nahození od mantinelu Viktorem Fišarou a za čtyři minuty obdobná situace, jenže tentokrát do trajektorie střely Kalužíka vložil před gólmanem hůl Vojtěch Jánoš. Puk proskákal přes gólmanovu výstroj za jeho záda. Draci měli k dispozici dvě početní výhody, jenže je nedokázali přes všechnu snahu proměnit.

Obdobný scénář měla i třetí třetina, kdy se hrálo na obě brány, ale díky skvělým gólmanům se skóre neměnilo. V 51. minutě přišlo snížení Mladých Draků Patrikem Bařicou, což utkání zdramatizovalo. A přestože měli hosté další početní výhodu, do vyrovnání zápas nedotlačili. Body tak zůstaly na porubské půdě a za bojovnost i předvedenou hru i zaslouženě.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba): Krásné vítězství v nelehkém utkání. Kluci odvedli skvělou práci, makali jako tým, bojovali a hlavně plnili pokyny. Na těsné výhře se bezesporu velkou měrou podílel brankář.