To byla ONE MAN SHOW! Vehovský čtyřmi góly řídil obrat Poruby a zařídil tak důležité tři body

19.03.2022, Gabriela Juříková

Dorostenci Poruby vstoupili do druhého kola vzájemných zápasů ve skupině o umístění. V RT TORAX ARENĚ přivítali Havlíčkův Brod, který využil chybu domácí obrany a posléze využil přesilovku, čímž už v páté minutě vedl 2:0. RT TORAX se ale nepoložil a do konce první třetiny dal kontaktní branku. Ve druhé třetině Moravcovi svěřenci utkání otočili a tak po druhé třetině, i díky proměněným přesilovkám, vedli 4:2. Týmovým výkonem a výbornou spoluprací vstřelil ve třetím dějství Maxim Vehovský k hattricku čtvrtý gól. Gólman Martin Mareček si k 34 úspěšným zákrokům připsal i gólovou asistenci.

Extraliga dorostu - OU4 so 19.3.15:15
BK Havlíčkův Brod
5:2(1:2, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Vehovský (Moravec), 23. Konečný (Šrubař, Wendelín), 27. Vehovský (Moravec, Mareček), 32. Vehovský (Veselý, Janeček), 46. Vehovský (Kršík, Janeček) – 1. Teplý, 5. Teplý (Bakus, Kupriianov). Rozhodčí: Cabák – Gebauer, Bartoň. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 26:36. Průběh utkání: 0:2, 5:2.
HC RT TORAX Poruba: Mareček – Janeček, Michalčík, Pavlíček, Jeřábek, Glos, Kalužík – Vehovský, Moravec, Veselý – Stasiuk, Kršík, Wardas – Konečný, Šrubař, Wendelín
BK Havlíčkův Brod: Beran (32. Ferdus) – Vaněček, Adam, P. Mrtka, Ondruš, R. Mrtka, Chymo, Novotný – Bakus, Kupriianov, Teplý – Nový, Koubek, Nosek – Smetánka, Bernard, Prchal

Domácí vstoupili do utkání s nějakou nervozitou nebo co, protože jinak se nedá vysvětlit obrovská hrubka v rozehrávce před vlastní brankou. Tu zachytil Josef Teplý a ve 42 vteřině poslal Bruslaře do vedení dělovkou pod horní tyč. Když byl RT TORAX v útočné třetině, odpískal sudí nedovolený zákrok a hra se přesunula před Marečka. Přesilovku ukončil po 11 vteřinách svým druhým gólem Josef Teplý po souhře na jeden dotek, takže se puk dostal do zcela odkryté pravé poloviny porubské brány. Nicméně se domácí nevzdávali. Snížení náskoku měl na dosah Kršík, ovšem puk mu sjel z hole a otřel se o levou Beranovu tyč. V sedmnácté minutě mohl získat Teplý hattrick, jenže i jemu se nezdařilo do puku plácnout ideálně. Po ubráněném tlaku puk vyhodil Moravec do středního pásma, kde se odrazil na hůl za obranou schovaného Maxima Vehovského a souboj s brankářem vyhrál bekhendovou střelou nad levý beton ležícího Berana. Porubané ožili a rázem jich byl plný led. Vyrovnání měl na holi v poslední minutě třetiny porubský reprezentant Vehovský, ale z osy hřiště a od modré čáry se puk neproskákal přes hráče před branou. Zbývalo 12 vteřin do první sirény, když střílel Nový. Stav se ovšem neměnil.

Druhá třetina byla plně v režii Poruby. Ke změně skóre hodně pomohly dvě proměněné přesilovky Maxima Vehovského poté, co ve 22. minutě srovnal Dominik Konečný. Na vedoucí, tedy třetí gól Poruby, navíc nahrál gólman Martin Mareček. Domácí museli rozehrávat zpoza vlastní brány a David Moravec přes střední pásmo poslal na zteč Vehovského, který zavěsil pod horní tyč. Čtvrtý porubský gól padl po kombinaci nahrávek kolem pásma a po finální křižné přihrávce od mantinelu před branku, kde Maxim Vehovský střílel na vzdálenější tyč a slavil hattrick.

Po druhé přestávce měli hosté několik šancí, jenže Mareček spolu s obranou drželi vedení 4:2. Dramatické chvíle nastaly v páté minutě třetí třetiny. Pátý gól domácího týmu a svůj čtvrtý v utkání slavil Maxim Vehovský při početní výhodě pět na tři. Na proměnění této herní situace měl RT TORAX minutu a čtyřicet vteřin, ale tento čas ani nepotřeboval. Navíc pak měli Porubané ještě přes minutu klasickou přesilovku, ale tu již Bruslaři ubránili. V dalších minutách utkání se již nic víc zásadního nedělo, i když byl Havlíčkův Brod leckdy blízko k snížení porubského náskoku. Jenže domácí obrana se již zásadních chyb vyvarovala a dramatizaci zápasu v podobě změny stavu nedovolila.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba): Začali jsme velice zakřiknutě, jako by si hráči vůbec nevěřili. Samozřejmě tíha okamžiku na některé dolehla více, na některé méně. Naštěstí si kluci uvědomili, že není kam couvnout, máme výhodu, že nemáme co ztratit. Prohrávali jsme, dali jsme do konce první třetiny gól a pak to bylo více hratelné. Vrátili jsme se do hry a začali jsme pomaličku utkání přebírat. Svoji vyzrálou a chytrou hrou jsme zápas opanovali. Rozhodly hlavně přesilovky, hra brankáře a Vehovského a všech ostatních. Chtěl bych poděkovat všem hráčům, není to jednoduché, ale tihle dva hráči vynikli nad všemi. Říkám, vždycky můžou vyniknou hráči, pokud kolektiv kouše. Všichni byli připraveni se obětovat jeden pro druhého, když každý přijme nějakou roli.

Radovan Biegl (asistent trenéra BK Havlíčkův Brod): Měli jsme velmi dobrý začátek, kdy jsme dali dva góly. Domácí jsme tím evidentně zaskočili. Ve druhé třetině rozhodly individuální chyby v obraně a potence Vehovského, který to dvakrát vymetl. Potřebujeme, aby se přidal druhý a třetí útok ve střílení branek. Góly nám chybí.