Stoupání tabulkou pokračuje! Dorostenci loupili v Táboře a připsali si třetí výhru v řadě

21.02.2020, Patrik Rošič

V rámci třicátého čtvrtého kola ELIOD Extraligy dorostu, šestnáctého v části o záchranu extraligové příslušnosti, odjeli porubští dorostenci na zápasový trip a první zastávkou byl Tábor. Porubští se lehce dostali do tříbrankového vedení a zápas si začali pomalu kontrolovat. Domácí sice zahrozili a snížili, ale Poruba naopak dokázala zase odskočit. V poslední třetině přidal Tábor pouze jedinou branku a to už bylo vše. Dorostenci si tak připsali třetí výhru v řadě a tabulkou se posunuli na čtvrté místo právě před Tábor.

ELIOD Extraliga dorostu - Východ - 34.kolo pá 21.2.16:00
HC Tábor
2:4(0:1, 1:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 38. Šťastný (Kofroň, Kundrát), 52. Šimák (Eremiáš) – 18. Kac. Macias (Halata), 30. Krz. Macias (Vehovský, Halata), 36. Ślusarczyk (Chovanec, Koudelný), 40. Chovanec (Koudelný). Rozhodčí: Šmika – Kovář, Nekvapil. Vyloučení: 5:4, navíc Halata (POR) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 26:37. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4.
HC Tábor: Korytar – Kofroň, Adamec, Herda, Šťastný, Bečvařík – Janda, Eremiáš, Kundrát, Čančura, Cháb, Polák, Matašovský, Souš, Vaněk, Šimák
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Černý, Hlaváč, Kac. Macias, Gelnar, Bechný, Borkovec – Krz. Macias, Halata, Vehovský – Ślusarczyk, Koudelný, Chovanec – Lambert, Kovalčík, Stodůlka

První třetina začala opatrně z obou dvou stran a bylo zjevné, že oba celky si dávaly pozor na zadní vrátka. Hosté mohli jít v páté minutě do vedení, ale Korytar trestné střílení chytil a stejně tak domácí ustáli oslabení. O pár minut později se vylučovalo na straně Poruby a vzápětí na straně domácích, jenže úvodní gól v početních výhodách nepřišel. Chvilku před sirénou už ale branka padla. První gól utkání totiž padl v osmnácté minutě, když se přesně do černého trefil Kacper Macias. Tábor následně dostal možnost početní převahy, kterou ale nedokázal využít. A tak se šlo do kabin za stavu 0:1.

Prvních deset minut druhé části vypadalo podobně jako v třetině předcházející. Brankáři drželi své týmy a změny ve skóre nedovolovali. Přibližně v polovině periody už změna nastala. Porubští se radovali podruhé, díky mladšímu z bratrů Krzysztofu Maciasovi. Odehrálo se pět minut a domácí brankář lovil kotouč ze sítě potřetí, když skóroval Jakub Ślusarczyk. Tábor za necelé dvě minuty snížil porubské vedení. Přesilovku proměnil David Šťastný. Vše směřovalo k druhé pauze, jenže dvacet šest sekund před druhou sirénou dal Porubě tříbrankové vedení Pavel Chovanec.

Třetí tercie, co se týká úvodních deseti minut, vypadala úplně stejně jako periody předcházející. V polovině třetiny fauloval Vehovský a domácí dostali velkolepou možnost snížit. Tábor početní převahu nevyužil, jenže z následného tlaku se po přesilovce trefil Miroslav Šimák. To už bylo z pohledu vstřelených branek vše. Sice se ještě vylučovalo, ale to už nemělo vliv na výsledek utkání. Poruba tak v přímém souboji o čtvrté místo porazila Tábor 4:2. Dorostenci HC RT TORAX Poruba si připsali cenné tři body. V sobotu 22. února v pravé poledne rozehrají porubští dorostenci utkání na ledě Českých Budějovic, které podlehly Vsetínu a ztratily první pozici.