Stíhací jízda za vyrovnáním nakonec nevyšla, Poruba prohrála ve Zlíně těsně 3:4

01.09.2022, Patrik Rošič

V rámci předposledního zápasu přípravy před nadcházející sezonou zamířili porubští hokejisté na led Zlína. Domácí si dokázali vytvořit náskok čtyř branek a zdálo se, že je hotovo. Porubané ale ještě zabojovali a nakonec to bylo drama až do poslední vteřiny. Velkou stíhací jízdu se ale naneštěstí pro Porubany nepodařilo dovršit, a tak ze Zlína odjíždějí s porážkou 3:4.

CHANCE LIGA - přípravné zápasy - přát. čt 1.9.17:30
PSG Berani Zlín
4:3(2:0, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Hejcman (Sedláček, Bartko), 13. Mrázek (Kubiš, Bukač), 22. Kubiš (Bartko, Mrázek), 25. Pospíšil (Kindl, Gazda) – 27. Šlahař (Vachovec, Šoustal), 34. Klimíček (Šoustal, Šlahař), 59. Vachovec (Šlahař). Rozhodčí: Blaha, Čech – Goňa, Wesley. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 277. Střely na branku: 34:28. Průběh utkání: 4:0, 4:3.
PSG Berani Zlín: Huf – Suhrada, Gazda, Husa, Bukač, Talafa, Bartko, Riedl – Köhler, Kindl, Pospíšil – Ondráček, Claireaux, Illéš – Kubiš, Honejsek, Gago – Sedláček, Hejcman, Luža
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Klimíček, Lemcke, Urbanec, Voráček, Sedlák, Dluhoš – Šlahař, Vachovec, Šoustal – Berisha, Hudeček, Vildumetz – Gřeš, Karafiát, Hrníčko – Střondala, Toman, Christov – Vehovský

Úvod první části byl herně docela vyrovnaný. Oba celky si však zprvu moc střeleckých pokusů nepřipravily a když už nějaká nebezpečná střela domácích přišla, tak parádně zakročil Daniel Dolejš. V druhé polovině první třetiny už góly ale padaly. Nejprve stav zápasu otevřel zlínský Darek Hejcman. Za necelé dvě minuty to vypadalo pro Berany ještě lépe, když se trefil Petr Mrázek. Do šaten se tak šlo za stavu 2:0.

Start druhé dvacetiminutovky přinesl dva rychlé góly Beranů. Nejprve upravil na tříbrankový rozdíl Pavel Kubiš a zanedlouho navýšil už na 4:0 z pohledu Zlína Tomáš Pospíšil. Porubané však na tyto branky našli docela rychlou odpověď, když si Hufa v samostatném úniku vymíchal Jakub Šlahař. Po vstřelené brance musela Poruba opět do čtyř, oslabení však porubští hokejisté ubránili. A když Poruba neinkasovala, tak naopak sama snížila stav střetnutí na 2:4 ze svého pohledu, když se prosadil Jiří Klimíček. Hráči HC RT TORAX tak mířili stejně jako po první části do kabin s dvoubrankovým mankem.

Třetí tercie byla oproti předchozím nejvyrovnanější. Jak domácí, tak Poruba si dokázali vytvořit pěkné střelecké šance, ale mezi třemi tyčemi byli oba brankáři zatím bezchybní. To nezměnily ani početní převahy, které měly oba celky k dispozici. Vše se mohlo změnit v 55. minutě, když ujížděl sám Střondala, puk mu ale z hole při zakončení sklouznul. V posledních dvou minutách hrála Poruba další přesilovku, kterou dokázala i využít. Na 3:4 snížil Michal Vachovec. Porubané to zkoušeli v závěru ještě s šesti hráči v poli, vyrovnat se jim už ale nepodařilo.

Michal Barinka (HC RT TORAX Poruba 2011): Na zápas jsme nebyli vyloženě připraveni. První polovina utkání se nám nepovedla, a tak přišla od druhé poloviny zápasu změna. Ta oživila celou sestavu a další střetnutí musíme začít tak, jak jsme skončili tady, jelikož jsme měli šanci s výsledkem do poslední minuty ještě něco udělat.