Starší dorost spláchl Opavu osmi góly, Béreš se zaskvěl hatrickem

20.01.2018, Gabriela Juříková

V pátečním večeru se na opavském zimním stadionu střetly týmy sousedící v tabulce. Rozdíl byl sice pětibodový, ale kdyby domácí utkání s druhou Porubou zvládli, mohli čelo tabulky pro další kola zdramatizovat. Ale nestalo se tak! Porubští starší dorostenci vyhrocené utkání, ve kterém padlo celkem 76 trestných minut, rozhodli ve druhé třetině, kdy vsítili pět branek. A i když třetí třetinu prohráli, dotáhli utkání do vítězného konce. Na výsledku 3:8 se hattrickem podílel Viliam Béreš, tři kanadské body (1+2) zaznamenal Richard Bořuta.

Regionální liga staršího dorostu - N11 pá 19.1.18:15
Hokejový klub Opava
3:8(0:1, 0:5, 3:2)
Branky a nahrávky: 41. Bjurkland (Pělucha), 48. Bjurkland, Adamczyk), 51. Bílý (Klíma, Kroček L.) – 9. Vavřík (Stodůlka, Brodek), 24. Bořuta (Kroček F.), 30. Béreš (Bořuta), 32. Béreš (Richtár, Husák), 39. Stodůlka, 40. Richtár (Vavřík, Morávek), 50. Béreš (Pliska, Bořuta), 54. Timura (Husák). Rozhodčí: Kubíček – Adamec, Rožánek. Vyloučení: 6:7, navíc Bitomský (OPA) OT+OK, Bořuta a Bukowski (oba POR) OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 41. Průběh utkání: 0:6, 2:6, 2:7, 3:7, 3:8.
Hokejový klub Opava: Fichna (32. Lamla) – Pachula, Kroček L., Kažimír, Zouhar – Raček, Pělucha, Klíma, Hymlarová, Bjurkland, Pieczonka, Adamczyk, Bitomský, Bílý, Buršík
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Timura, Pliska, Krátký, Pitucha, Kroček F., Zajíc – Béreš, Bukowski, Bořuta – Stodůlka, Vavřík, Brodek – Morávek, Richtár

Od začátku byl zápas vyhrocený. V první třetině padaly více velké tresty než puky do branek. Ve třetí minutě skončilo utkání pro opavského hráče, kterého napadl zezadu Richard Bořuta a jako první v zápase dostal desetiminutový trest. V době kdy už hosté od času 8:07 vedli gólem Michaela Vavříka měl nějaké protesty Jakub Bitomský a jelikož pusu nezavřel, přidal mu rozhodčí druhou desítku, což pro opavského forvarda znamenalo odchod do šatny a OK v zápise. Třetí desetiminutový trest si za protesty, že musí jít za prohřešek na trestnou lavici, vykoledoval porubský Jakub Bukowski.

Po výměně stran hlavy vychladly a začal se konečně hrát hokej. A taky začaly padat góly. Ve čtvrté minutě druhé třetiny navýšil porubské vedení na 2:0 po nahrávce Filipa Kročky Richard Bořuta. V polovině třetiny si po nahrávce Bořuty připravil půdu pro hattrick Viliam Béreš. Po dvou minutách totiž opět Viliam Béreš skóroval, tentokrát za přispění Richtára s Husákem. Domácí tým byl nucen vyměnit gólmany. Denise Fichnu nahradil Kryštof Lamla. Ten inkasoval až v posledních dvou minutách druhého dějství. Poprvé jej překonal Daniel Stodůlka a po souhře Morávka – Vavříka a Jána Richtára skončila třetina 5:0, celkově Porubští vyhrávali 6:0.

Po druhé výměně stran se začali prosazovat i domácí hráči. Mrázek přišel o čisté konto v první minutě třetí třetiny, kdy nestačil zachytit puk vystřelený Bogdanem Bjurklandem. Druhý opavský gól padl v osmačtyřicáté minutě opět z hole Bogdana Bjurklanda. Hosté si po tomto gólu vzali oddechový čas a po dvou minutách slavili sedmý gól. Viliam Béreš po nahrávkách Plisky a Bořuty potřetí skóroval a připsal si další hattrick do sbírky. Neuplynula ani minuta a gólovou radost měli domácí hráči po brance Šimona Bílého. Poslední slovo ale měli porubští obránci Tomáš Husák a kapitán Daniel Timura, kteří v padesáté čtvrté minutě stanovili konečný výsledek 8:3 pro Porubu.

Touto výhrou odskočila Opavě na rozdíl osmi bodů. Na první Přerov ztrácí RT TORAX tři body. V neděli je může získat v dopoledním utkání s Valašským Meziříčím. Přerov bude hrát v Šumperku a oba týmy se pak utkají v pátek 26. ledna v Přerově.