Starší dorost otočil zápas s Kroměříží v poslední části, hrdina Béreš rozhodl v čase 58:45

18.03.2018, René Chyla

Základní část je minulostí. Starší dorost v posledním kole sezony 2017/2018 přivítal na svém ledě nevyzpytatelnou Kroměříž, která málem zbořila v RT TORAX ARENĚ papírové předpoklady. Hosté totiž přidali po bezbrankové první třetině na tempu a po dvou únicích v prostřední části se díky Jakubu Apolenářovi dostali do dvoubrankového trháku. Ten ale nakonec pohřbili domácí, kteří třemi trefami v rozmezí dvanácti minut rozhodli o svém vítězství 3:2. Rozhodující branku z času 58:45 si připisuje Viliam Béreš.

Regionální liga staršího dorostu - N28 ne 18.3.13:30
HK Kroměříž
3:2(0:0, 0:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 47. Morávek (Vojtášek, Häring), 50. Vavřík (Stodůlka, Pliska), 59. Béreš (Pliska, Bořuta) – 36. Apolenář (Hubík), 39. Apolenář (Laciga). Rozhodčí: Klapetek – Tošenovjan, Rychlý. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 33:31 (11:6, 10:21, 12:4). Průběh utkání: 0:2, 3:2.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek K. – Timura, Pitucha; Pliska, Kroček; Husák, Krátký; od 41. Zajíc – Anlauf, Bořuta, Béreš – Stodůlka, Vavřík, do 40. Dlouhý – Morávek, Häring, Vojtášek
HK Kroměříž: Fajgl – Babulík, Tkadlec, Mrázek P., Vyoral, Andrýsek – Uhlíř, Kytka, Kudlička, Hradil, Vozdecká, Laciga, Kaňa, Apolenář, Hubík, Pražan, Ševčík

Kryštof Mrázek (POR) (31 střel, 29 zásahů, 2 góly, 93.55% úspěšnost)
Jakub Apolenář (KRM) (2+0)
Martin Pliska (POR) (0+2)

Porubské zradila produktivita, Vavřík trefil tyč

Starší dorost začal s Kroměříží aktivněji, už ve čtvrté minutě se celým kluzištěm proháčkoval Martin Pliska, v rozhodující chvíli ale trefil pouze Tomáše Fajgla do hrudi. Za dvě minuty ve svém pásmu zavrávoral Viliam Béreš, načež se k puku dostal Jan Kaňa, ten ale Kryštofa Mrázka z bezprostřední blízkosti nepřekvapil. Nejblíže gólu byl ovšem v 11. minutě Michael Vavřík, který se nachomýtl mezi kruhy, odkud ovšem trefil jen levou tyč. Tentýž hráč zanedlouho naservíroval zpoza branky kotouč najíždějícímu Lukáši Dlouhému, porubský útočník však ztroskotal na pravém betonu kroměřížského brankáře. HC RT TORAX hýřil aktivitou, nadvakrát neuspěl ani Michal Morávek, ani Tomáš Vojtášek, další tutovku nedal po Anlaufově pasu ani Richard Bořuta.

Porubští paliči a řezník Apolenář

Po přestávce měl znovu na holi otevření gólového účtu Michael Vavřík, který z mezikruží mohl trefit prázdnou klec, Tomáš Fajgl se ale fantasticky přesunul. Na druhé straně pak zkoušel štěstí bekhendem Jakub Apolenář, Kryštof Mrázek ale nastavil svou lapačku včas. Ve 29. minutě vybojoval kotouč Michal Morávek, následně se zbavil hned několik kroměřížských beků, aby si poté nabruslil mezi kruhy a mohl se zeptat kroměřížského gólmana, kam to chce, nicméně porubskému útočníkovi střela absolutně nesedla. Další dobré šance spálili Richard Bořuta s Michaelem Vavříkem, a tak přišla šance pro Kroměříž. Filip Laciga sice ve 33. minutě v úniku neuspěl, o chvíli později však David Hubík přenechal puk do jízdy Jakubu Apolenářovi, který bekhendem k levé tyči otevřel skóre – 0:1. A za tři minuty se akce opakovala, tentokrát však vyslal Jakuba Apolenáře do úniku Filip Laciga a kroměřížský útočník se znovu trefil k levé tyči nad lapačku – 0:2.

Morávek nastartoval obrat, Hradil trefil tyč a Béreš strůjce rozhodnutí

Porubští ve třetí třetině zaťali zuby a hnali se za vyrovnáním. Ve 44. minutě připravil pro Michala Morávka ideální možnost na gól Daniel Häring, prvně jmenovaný ale vyprášil jen beton připraveného Tomáše Fajgla. Za tři minuty však už porubský trestanec konečně slavil. Tomáš Vojtášek našel bravurně zpoza branky před brankovištěm Michala Morávka, jenž s pomocí tyče vykřesal porubskou naději – 1:2. HC RT TORAX byl na koni a do tří minut dokonce vyrovnal. Po několika odrazech se na levé straně dostal ke kotouči Michael Vavřík, jenž k protější tyči vyvolal druhou vlnu euforie – 2:2. Kroměříž ale také nebyla bez šance a blízko navrácení se do zápasu byla při přesilovce v 53. minutě, Adam Hradil ale trefil jen bližší tyč. Už to vypadalo, že zápas poputuje do nájezdů, nicméně Viliam Béreš se prodral v čase 58:45 až před Tomáše Fajgla, jehož překonal nad pravý beton k tyči – 3:2. Kroměříž si ještě vzala v závěru oddechový čas, to už ale na výsledku nic nezměnilo, a tak se starší dorost rozloučil s Regionální ligou staršího dorostu vítězně.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): Nenavázali jsme na utkání v Přerově, kde jsme velice dobře bruslili, ale v tomto zápase jsme hráli hodně kotoučů dozadu a nehráli dopředu. Myslím ale, že až od té poloviny první dvacetiminutovky jsme se trochu zlepšili, vytvořili si šance, ale nebyli jsme vůbec plodní. Náš výkon vygradoval až v poslední třetině, kdy jsme prohrávali už 0:2, na což jsme zareagovali nějakými změnami v sestavě, což nám velice pomohlo. Velký dík patří hráčům zejména za poslední třetinu, kdy to odbojovali a šlo vidět, že nechtěli prohrát.

Zdeněk Bečka (HK Kroměříž): Musím říct, že Poruba měla převahu a byla lepší celý zápas, nám se v podstatě podařilo dát dvě branky po dvou jejich chybách. Domácí měli docela i smůlu, hodně nás podržel také brankář. My jsme sice soupeře výrazně přestříleli ve druhé třetině, nicméně vážnější šance z toho byly asi jen tři. Věřili jsme, že alespoň bod uhrajeme, ale v závěru jsme chybovali, což domácí potrestali. Když to vezmu objektivně, tak Poruba byla lepší a zaslouženě bere tři body.