Stach dvěma góly srazil Uherský Brod, Ferleťják slaví v juniorce premiérovou trefu

11.11.2016, René Chyla

Porubská juniorka vyrazila v pátek odpoledne na led uherskobrodského Spartaku, se kterým se na domácím ledě pořádně nadřela, když rozhodující gól vstřelil až tři vteřiny před koncem Jakub Bialoň. Podobný scénář se však nekonal a Bahníkova družina vedla po dvou třetinách jasně 4:0. Po premiérovém gólu Ferleťjáka však Porubští zapomínali na zadní vrátka a pokazili tak Zavadilovi další čisté konto. Na dva góly Spartaku dokázal ale ihned odpovědět Jakub Stach, který svou druhou trefou v zápase podtrhl jasnou výhru Poruby 6:2.

Liga juniorů - 14.kolo pá 11.11.18:30
HC Spartak Uherský Brod
2:6(0:1, 0:3, 2:2)
Branky a nahrávky: 50. Rauš (Veselý, Bumbál), 53. Bumbál (Fridrich) – 16. Gola P. (Bialoň, Hranoš), 23. Kurnik (Gola P.), 38. Stach (Veselý, Bernát), 40. Bernát (Dang), 46. Ferleťják (Hranoš), 53. Stach (Ščurek). Rozhodčí: Slavka – Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 8:4, navíc Forman (UHB) a Gola P. (POR) oba 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 63. Střely na branku: 23:40 (8:13, 6:17, 9:10). Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:6.
HC Spartak Uherský Brod: Odložilík – Krůžela, Fridrich, Škubal, Hráček, Augustin, Wiest – Bařinka, Bumbál, Větříšek, Forman, Rauš, Veselý R., Kociňák, Pavlůsek
HC RT TORAX Poruba: Zavadil – Štěpán, Hranoš, Ščurek, Široký, od 41. Slíž, do 40. Jendruš, Prepsl – Kurnik, Gola P., Bialoň – Stach, Bernát, Dang – Franz, Ferleťják, Veselý O.

Jakub Stach (POR) (2+0)
Jan Bernát (POR) (1+1)
Jakub Bialoň (POR) (0+1)

Kanonýr Gola

Do rychlého vedení mohli jít už ve čtvrté minutě domácí hokejisté. Miroslav Škubal nahodil kotouč mezi kruhy, kde jej ještě dokázal tečovat Martin Bařinka. Uherskobrodský kapitán však otřel pouze pravou tyč Zavadilovy branky. Do další šance se poté dostal Richard Veselý, jeho střele od modré čáry však scházela větší přesnost. V šestnácté minutě tak zaúřadovala elitní porubská formace. Po Bialoňově střele se k dorážce v předbrankovém prostoru dostal Patrik Gola, který uklidil kotouč pod ležícího Odložilíka – 0:1. O dvě minuty později to pak porubský kanonýr zkoušel znovu, puk sice přes domácího gólmana prošel, z brankové čáry jej však odpálil do bezpečí jeden z uherskobrodských zadáků.

Stachova výstavní trefa a Bernátova trefa nad lapačku

Ve třiadvacáté minutě Porubští využili početní převahu. Patrik Gola nahrával na osu hřiště Antonínu Kurnikovi, který tváří v tvář Odložilíkovi nezklamal a trefil poloodkrytou branku – 0:2. V další početní převaze se protáhl až před gólmana Jakub Bialoň, porubský útočník ale neseřídil přesně svá mířidla. Za pár sekund mohl z Bernátovy střely těžit v brankovišti Jaromír Široký, jeho teč ale mířila mimo tři tyče. Závěr druhé třetiny patřil jednoznačně ostravskému celku. Jakub Stach dostal na hranici levého kruhu nahrávku od Ondřeje Veselého a nekontrolovatelně vymetl levou šibenici domácí branky – 0:3. Za minutu mohl Uherský Brod korigovat. Po Fridrichově nahození však jeden z domácích tečoval znovu puk pouze do tyče. 24 vteřin před přestávkou pak Michal Dang našel perfektně z levé strany připraveného Jana Bernáta, jenž z předbrankového prostoru nedal střelou nad lapačku Odložilíkovi žádnou šanci – 0:4.

Ferleťjákův premiérový gól či Bernátova tyč

RT TORAX mohl přidat pátý úder hned po přestávce, kdy puk dvakrát poskakoval těsně před brankovou čarou, Martin Hráček ale dokázal na poslední chvíli odpálit puk do bezpečí. Matěj Štěpán následně v šestačtyřicáté minutě nahrával na levý kruh Davidu Ferleťjákovi, který už měl před sebou prázdnou branku – 0:5. Za minutu mohlo být se Spartakem ještě hůře, kdyby Jan Bernát netrefil v pádu bekhendem levou tyč. Uherský Brod tak Zavadilovi pokazil čistý štít v padesáté minutě.

Snížení Spartaku a další Stachova parádička

Richard Veselý v přečíslení dva na jednoho přihrál před brankoviště Marku Raušovi, který pouze nastavil hokejku a usměrnil puk k pravé tyči – 1:5. Za tři minuty Uherský Brod slavil znovu. Pavel Bumbál v další situaci dva na jednoho vzal vše na svou hruď a prostřelil porubského brankáře pod vyrážečku – 2:5. Za devět vteřin pak odpověděla Poruba. Petr Ščurek poslal puk na hůl Jakuba Stacha, který z mezikruží vymetl pravý horní růžek Odložilíkovy brány – 2:6. V závěru pak ještě unikl ostravské defenzívě Patrik Augustin, tentokrát se ale zaskvěl Jan Zavadil.

Ostatní zápasy 14. kola

Uničovvs.Frýdek-Místek3:8
Brnovs.Opava5:2
Boskovicevs.Prostějov1:7
Přerovvs.Havířov5:4

Zdeněk Čech (HC Spartak Uherský Brod): Nemůžeme vyhrát zápas, ve kterém prakticky třikrát soupeři na gól sami nahrajeme. Potom už taháme kočku za ocas a nedokážeme se do utkání zpátky dostat, natož ho nějak zvrátit. Rozhodl asi ten první gól, který jsme Porubě doslova darovali. Pak v oslabení třikrát vyhazujeme puk z obranného pásma, třikrát nám jej soupeř zachytí a napotřetí z toho dá gól. Dalším velkým problémem je fakt, že na každou branku se příliš nadřeme a nedokážeme ani z těch největších šancí dát gól.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Myslím, že první třetina byl z naší strany zbytečně nervózní a kluci se teprve do zápasu dostávali. Parádně nám vyšla druhá dvacetiminutovka, kdy jsme odskočili už na 4:0. Zbytek zápasu se v podstatě již jen dohrával a někteří hráči k tomu přistoupili velmi laxně. Příliš se nám nevydařily ani přesilovky a co se týče posledních pěti minut, tak jsme poněkud polevili a svou hrou jsme dovolili soupeři ještě v závěru snížit.