Snažili se, ale ubránit vybojovanou remízu se mladšímu dorostu „B“ nepodařilo

08.10.2017, Gabriela Juříková

V 7. kole Regionální ligy mladšího dorostu měli porubští mladíci za soupeře Český Těšín. Na ledě Slavoje bylo utkání rozehráno 8. října hodinu před nedělním polednem. Po dvou třetinách byl stav příznivější pro domácí hráče, kteří si již v prvním dějství zařídili dvoubrankové vedení. Třetí perioda byla nejdramatičtější a gólově nejbohatší. Hosté manko snížili, a i když opět inkasovali, dokázali během jedenácti vteřin skóre srovnat. Nakonec však odjížděli z ledu Slavoje bez bodu, když si v poslední minutě dokázali domácí vedení nejen zajistit, ale i pojistit gólem do prázdné branky.

Regionální liga mladšího dorostu - 7.kolo ne 8.10.11:00
HC Vlci Český Těšín
HC RT TORAX Poruba "B"
5:3(2:0, 0:0, 3:3)
Branky a nahrávky: 14. Jimin (Jaworski), 19. Zwrtek (Klimek), 49. Jimin (Mrozek), 59. Lipowski (Zwrtek), 60. Jimin – 42. Chovanec (Stibor), 58. Bukovjan (Pohl), 59. Stibor (Chovanec). Rozhodčí: Čahoj – Srniček, Brél. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 5:3.
HC Vlci Český Těšín: Trvaj – Novotný, Sikorska, Mandrysz, Mrozek, Horos – Kim, Klimek, Pniok, Zwrtek, Lipowski, Jaworski, Rusz
HC RT TORAX Poruba "B": Števanka – Prepsl, Grendziok, Richtár D., Elbl, Pospíšil, Pásek – Stibor, Prokeš, Hlavatý, Luzar, Elze, Pohl, Halata, Chovanec, Bukovjan, Kubalák

Po prvních šancích porubského týmu se ke slovu postupně čím dál tím víc dostávali domácí hráči. První třetina byla jejich jak herně, tak gólově a několikrát zahrozili i v oslabení. Porubským hráčům kotouč neseděl na hokejkách, nahrávky si dávali na paty, čímž si znemožnili gólově vystřelit. Nedá se říct, že by se hosté k brance nedostali, jen prostě neměli potřebnou koncovku a takzvaný tah na bránu.
To domácí byli na ledě živější, dynamičtější a v nahrávkách přesnější. Vytěžili z toho dvě branky. První vsítil v šestnácté minutě Jimin Kim a druhou přidal v závěru třetiny po hrubé chybě obrany, když se snažil Prepsl nahrávat přes vlastní brankoviště, Daniel Zwrtek. Do šaten tak šel spokojenější Český Těšín.

V druhé periodě góly nepadaly a hra běžela jako po másle. Hosté se totiž podstatně zlepšili. Napadali domácí rozehrávku už v útočné třetině a rozchytal se i brankář Števanka, který chytil nejednu gólovou šanci Slavoje.
Zato třetí třetina nabídla pořádné drama. Porubští v začínající druhé minutě třetí třetiny snížili domácí vedení na 2:1 gólem Pavla Chovance. Pak se dlouho hrálo nahoru dolů, což nesvědčilo s postupujícím časem hostům, protože začali opět kupit chyby v obraně. Nepřehledně rozehrávali, nahrávky neměly oči a z toho vyplynula třetí domácí branka. V čase 48:57 zvýšil vedení na opětovný rozdíl dvou branek Jimin Kim. Už se zdálo, že je o vítězi utkání rozhodnuto. Možná si to řekli i hráči Slavoje, protože by asi nejraději na minutu hry zapomněli. V čase 57:51 vsítil kontaktní gól Vojtěch Bukovjan a po jedenácti vteřinách, při vhazování po odpískaném zakázaném uvolnění hostů, se z vyhraného buly trefil pod horní tyč Trvajovy brány Martin Stibor. Necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby byl stav 3:3.

Dramatům však nebyl konec. I hráči Českého Těšína si připsali branku rovnou z buly. Števanka nestačil nastavit lapačku proti střele Filipa Lipowského a hostům tak nezbývalo, než následně sáhnout pro hru bez gólmana. První vyhození domácích přes všechny čáry minulo prázdnou porubskou bránu o metr, druhý pokus, kdy porubská obrana na modré čáře hodně zaváhala, už byl úspěšný. Kotouč, který vyhodil Jimin Kim, se doslova dokutálel za brankovou čáru těsně kolem pravé tyče. Domácí se tak přeci jen radovali z výhry a poslední střelec i z hattricku.