Senzace kola v městském derby, porubští mladší dorostenci otočili utkání s lídrem soutěže

30.10.2016, Gabriela Juříková

Na led lídra se poslednímu týmu tabulky asi moc lehce nejede. Každý předpokládá minimálně debakl. Jenže je tu i druhý třetí pohled. Podcenění soupeře favoritem nebo namotivovanost méně úspěšného týmu. Vítkovice otevřely skóre v druhé minutě první třetiny, stejně tak začaly i třetinu třetinu. Jenže Poruba stačila do začátku druhé přestávky snížit díky Danielu Stodůlkovi v oslabení a třetí třetina pak patřila výhradně hostům. Vůbec první branku v mladším dorostu vsítil Alex Kotásek a jestliže se Anlaufovi nepodařilo v první periodě proměnit nájezd po faulu Zapletala, tak Františku Gajdošovi trestné střílení vyšlo. Hráči RT TORAX Poruba jednobrankové vedení uhájili a v Ostravar Aréně nejenže získali tři body, ale také dopřáli trenéru Leksovskému zažít radost z vítězného utkání. Vítkovice Ridera se prohrou posunuly na druhou příčku.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 14.kolo ne 30.10.14:00
HC Vítkovice Ridera
2:3(1:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Ivan (Pastor), 25. Pastor (Raška, Ivan) – 33. Stodůlka (Becher, Husák), 44. Kotásek (Morávek), 47. Gajdoš (TS). Rozhodčí: Gančarčík – Lukáš, Fiala. Vyloučení: 6:11. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 120. Střely na branku: 35:33. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
HC Vítkovice Ridera: Mícka – Cubo, Kočí, Smolka, Zapletal, Raška, Plánka, Smička – Tvrdý, Hudeček, Zajíc, Brada, Plánka, Pastor, Ivan, Vjačka
HC RT TORAX Poruba: Mokrý – Becher, Fabianczyk, Husák, Krátký, Machů, Gajdoš, Šimek, Pitucha – Foldyna, Kotásek, Morávek, Anlauf, Stodůlka, Häring, Bořuta, Boniatti

Vítkovický mladší dorost, po 13. kole ELIOD extraligy, vedoucí tým tabulky, hostil v Ostravar Aréně poslední tým tabulky Porubu, takže bylo jasné, kdo je favoritem zápasu. A od druhé minuty to domácí tým potvrdil brankou Ivana Ivana. Zbývajících osmnáct minut se na ledě nic podstatného neudálo. Oba týmy si zahrály přesilovky, domácí tři, hosté jednu, ale světelná tabule nadále hlásila, že Poruba ztrácí jeden gól.

Po přestávce měl tým s Vítkem na drese možnost další přesilové hry, jenže Zapletal zatáhl za záchrannou brzdu v podobě hákování, když se přes obranu dostal Anlauf a bylo nařízeno trestné střílení. To porubský útočník ovšem neproměnil. V další početní výhodě si Vítkovice Ridera potvrdily vedení. 6 vteřin si na trestné lavici poseděl Daniel Häring, když Mokrého prostřelil David Pastor. Rozhodčí v druhé dvacetiminutovce udělováním trestných minut nešetřil. Domácí tým si zahrál netradiční přesilovku čtyř proti třem, když se provinil porubský gólman Mokrý. Ale ani ta nepomohla k zvýšení dosavadního stavu.

Až v následujícím vyloučení se údaje na světelné tabuli měnily. Na trestné lavici seděl Vojtěch Krátký a na dálku se radoval z gólu spoluhráče Daniela Stodůlky, který po nahrávkách Husáka s Becherem snížil vítkovické vedení. Porubští v druhé periodě domácí tým přestříleli o dva pokusy, i když si na trestné lavici pobyli celkem dvanáct minut. Zlepšený výkon hostujícího týmu se zúročil po druhé přestávce.

V čase 43:10 se zrodilo překvapení! Poruba využila přesilovku v podání Alexe Kotáska pro kterého to byla vůbec první vstřelená branka v mladším dorostu. Senzace kola byla potvrzena o tři minuty později, kdy vítkovický brankář Micka, kromě oslabení, musel čelit dalšímu trestnému střílení po zákroku Zapletala. Souboj s vykonavatelem Františkem Gajdošem tentokrát prohrál a HC RT TORAX Poruba šel do vedení.

Do konce základní hrací doby zbývalo třináct minut. Pro Porubské dlouhých třináct minut, kdy hájili všemi zbraněmi možný a zázračný zisk tří bodů, pro Vítkovice děsivých třináct minut, kdy všemi zbraněmi hodlaly alespoň vyrovnat. Úspěšnější byli méně zkušení, o to zarputilejší hráči RT TORAX Poruby, kteří se postarali o překvapení kola a zisku doslova zlatých tří bodů.