Sareza po první prohře v prodloužení v letošní sezóně veze z Berouna jen bod

25.01.2006, Miloslav Růžička, Vladimír Vronka

Berounští Medvědi chtěli jistě vyhrát, protože výhra by je posunula na 10. místo, jen tři body za Sarezu. Pro Sarezu znamenalo utkání také hodně, případná prohra by velmi snížila naděje na play – off. Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří třemi góly v rozmezí osmi minut vyhnali z brány Jakuba Štěpánka. Místo něj nastoupil do brány Jakub Čech. Po první třetině vedl Beroun 3:0, se stejným výsledkem začala také třetina třetí. Sareza však zbraně nesklopila a díky třem trefám v poslední části dokázala vybojovat prodloužení, ve kterém se z bodu navíc radovali Medvědi.

- 43.kolo st 25.1.18:00
Medvědi Beroun 1933
4:3p(3:0, 0:0, 0:3 - 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Trojovský (Sýkora, Horčička), 13. Křesťan (Novotný, Sláma), 18. Pajič (Bakrlík, Vlček), 63. Eiselt – 44. Šebesta (Chatrnúch), 52. Badžo (Oliverius), 58. Šebesta (Heřman, Chatrnúch). Rozhodčí: Štěpán - Richter, Sichrovský. Vyloučení: 8:11. Využití: 1:1. Diváci: 400. Střely na branku: 37:36. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.
Medvědi Beroun 1933: Handl - Filip, Kašák, Vaněček, Trojovský, Míka, Braniš, Sláma, Gengel, Šinágl, Tvrzník, Horčička, Sýkora, Eiselt, Bakrlík, Pajič, Vlček, Sakata, Křesťan, Novotný
HC Sareza Ostrava: Štěpánek (od 18. Čech) - Chatrnúch, Pazdera, Šebesta, Sochorek, Heřman, Holík, Ovšák, Holuša, Bokroš, Augusta, Mocek, Badžo, Oliverius, Vnenk, Buček, Lelkeš, Kapsa, Chyba, Valušiak

Po téměř bez šancí hrané úvodní desetiminutovce Medvědi ovládli dění na ledě a ve druhé polovině první části hosty doslova smetli z ledu. Úvodní gól zápasu vstřelil v přesilové hře obránce Matěj Trojovský, který se trefil polovysokou ranou k pravé tyčce – 1:0. O dvě minuty později vybuchlo hlediště podruhé. To se při hře čtyř proti čtyřem dostal k odraženému puku Radek Křesťan a poslal puk mezi betony bezmocného Jakuba Štěpánka – 2:0. Na třetí gól v síti Sarezy si diváci počkali dalších pět minut. Ladislav Vlček chytře počkal s přihrávkou až si vybral Roka Pajiče a ten vyhnal nešťastného Štěpánka z branky – 3:0.

Ve druhé dvacetiminutovce hosté přidali a berounský gólman Roman Handl musel během několika minut řešit tři nebezpečné situace. Medvědi mohli svůj náskok rozmnožit paradoxně ve vlastním oslabení, ale nádherné sólo Františka Bakrlíka zlikvidoval až vynikající zákrok Jakuba Čecha. Ve 36. minutě pak skvělou spolupráci Petra Šinágla s Ladislavem Gengelem nepřetavil ve čtvrtý úspěch Martin Tvrzník. Jeho rána se zastavila o pravou tyčku ostravské klece.

Ve třetí třetině však nastal nečekaný zvrat. Ostrava ovládla hru a její aktivitu nejprve zúročil ve 44. minutě Pavel Šebesta ranou k levé tyčce. V 52. minutě hravě obehrál Marek Badžo obránce Bořka Slámu a bylo to rázem 3:2.

Vyrovnání obstaral dvě minuty před koncem opět vynikající Pavel Šebesta, jehož ránu od modré čáry v přesilové hře uviděl brankář Handl až v síti – 3:3. V prodloužení se hrálo jen 168 vteřin, když Václav Eiselt pohotovou dorážkou po akci Tomáše Sýkory rozhodl o dvou bodech pro Medvědy.