S Warriorem opět výhra až v prodloužení

15.01.2017, Gabriela Juříková

V netradičním dni, neděli 14. ledna, a v netradičním prostředí domácí malé haly RT TORAX ARENY, odehráli mladší dorostenci Poruby své 10. kolo ELIOD Extraligy mladšího dorostu ve skupině o udržení. Hostili tabulkového souseda, na kterého před utkáním ztráceli pět bodů. V prosinci na ledě Warrioru sahali po třech bodech, ale museli se spokojit pak s výhrou v prodloužení a stejná situace nastala i na domácím ledě. Vedení z druhé třetiny při přesilovce, ztratili Porubští na začátku třetího dějství. V prodloužení měli jako v celém zápase šance oba týmy, ale důležitý bod do tabulky získala díky Danielu Stodůlkovi Poruba.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 28.kolo ne 15.1.14:30
HCM Warriors Brno
2:1p(0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Bořuta (Gajdoš), 63. Stodůlka (Gajdoš) – 41. Geidl (Bernovský). Rozhodčí: Šutara – Štefková, Hykel. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
HC RT TORAX Poruba: Mokrý – Gajdoš, Machů, Husák, Pitucha – Kotásek, Bořuta, Stodůlka – Anlauf, Häring, Becher – Fotdyna, Krátký, Boniatti
HCM Warriors Brno: Atanasiadis – Chlubna, Mrkvica, Branžovský, Bazala, Klimeš, Bartoš – Hrstka, Bernovský, Koryčánek, Sedlák, Marčík, Krška, Kučera, Geidl, Kudrna, Snášel

Jakoby hráči věděli, že je v malé hale větší zima než na hlavní ledové ploše a proto pojali zápas ve velmi svižném tempu. Zprvu měli více ze hry porubští mladíci, ale po několika minutách se do zápasu dostal i Warrior a nutno říct, že si vypracoval velmi nebezpečné pasáže, kdy Mokrý měl plné betony, lapačku i vyrážečku práce. Ani ataky v přesilovce nedokázali hosté proměnit v gólovou radost, a když v závěru třetiny dostali prostor opět domácí, ani z těchto střeleckých pokusů branka nepadla. Souboj o důležité body pro oba týmy byl tak pořád otevřený.

Domácí získali ve 22. minutě početní výhodu, ale přesto se musel mít na pozoru porubský gólman Mokrý, když na něj jel Bartoš. Ten místo nahrávky najíždějícímu spoluhráči vypálil, ale nad horní tyč. Obrat hry pak vedl k proměnění přesilové hry a od 23. minuty vedl HC RT TORAX Poruba gólem Richarda Bořuty. Další góly byly na spadnutí na obou stranách, ale brankáři předváděli parádní výkony a svou pozorností nedovolili další změny skóre. Závěr třetiny se vyhrotil sporným rozhodnutím sudích o zakázaném uvolnění pro Porubu. Rozhodčí s trenéry situaci prodiskutovali a zbytek druhé třetiny se už v klidu dohrál. Což roznítilo příznivce Warrioru a nevybíravými slovy osočovali z tribuny rozhodčího. Takové chování patří možná do utkání mužů a ne mládeže.

Lepší vstup do třetí třetiny si nemohl Warrior přát! Ve 40 vteřině Nico Geidl z rohu po levé ruce porubského gólmana vystřelil, a byť byl Mokrý nalepený na levou tyč, kotouč mu někudy prošel za brankovou čáru. Pak už se na ledě jen jiskřilo. Osobní souboje byly při každém střídání každého jednotlivého hráče a bylo jen na gólmanech, který se jako první dopustí fatální chyby a pošle svůj tým domů bez bodů. To se ovšem nestalo a o vítězi mělo rozhodnout prodloužení. Do toho vstoupili lépe hosté. Jenže slibná útočná kombinace se hráčům nezdařila a ke slovu přišli domácí borci. Po okamžitém otočení hry se prosadil Daniel Stodůlka a po nahrávce kapitána Gajdoše ukončil vyrovnaný a skvělý hokejový duel ziskem důležitého druhého bodu, stejně jako v prosinci na ledě Warrioru.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Na rozbruslení jsme viděli, že mužstvo Brna přijelo v jiné sestavě, než s jakou jsme u nich vyhráli v prodloužení. Doma měli vzrůstově menší kluky než dnes a věděli jsme tak, že to bude pro nás těžké utkání po fyzické stránce, protože my až na Gajdoše, Pituchu a pár dalších nemáme urostlé kluky. Nakonec jsme do první minuty třetí třetiny vedli. Tam jsme zaspali a dopustili vyrovnání. Nicméně jsme poslední třetinu stáhli sestavu na dvě pětky, abychom se soupeři, jednomu z nejkvalitnějších týmů této skupiny, vyrovnali. Kluky nelze nic jiného než pochválit za odvedený výkon, stejně tak byl i gólman vynikající a opravdu hráči od prvního do posledního zápas odmakali.

Zdeněk Balabán (HCM Warrior Brno): V první třetině jsme neproměnili spousty šancí, které si kluci vypracovali. Puky jim odskakovaly a sjížděly s čepelí, takže jsme zaslouženě od druhé třetiny prohrávali. Naštěstí se nám povedlo v začátku třetí třetiny vyrovnat. Kluci se snažili dál tlačit se do brány, ale vždy chyběl pomyslný krůček k využití šancí. No a pokračovalo to v prodloužení, kdy jsme nedali, ale domácí svou šanci proměnili. Nemůžeme si stěžovat ani na rozhodčí. Po pár jejich chybách, které jsme si vyříkali, vedli pak utkání skvěle.