S Mladými Draky držel RT TORAX střelecký krok, ovšem gólový již nikoliv

18.11.2021, Gabriela Juříková

Po dlouhé reprezentační přestávce se opět rozjel dorostenecký extraligový vlak. RT TORAX po první třetině, kdy proti Šumperku dotahoval jednobrankové manko, vyhrával 2:1 a v druhém dějství pokračoval, kde před přestávkou skončil. Jenže neproměněné vyložené šance srážely hráčům sebevědomí a tak se začaly kupit chybky. Hra se rozpadala, a přestože všechny síly vložil porubský tým i do zabezpečené obrany v podobě lehání do střel a blokování, vypil si kalich hořkosti do dna a zakusil osmou porážku v řadě. Přitom s Mladými Draky držel RT TORAX střelecký krok, ovšem gólový již nikoliv.

Extraliga dorostu - 15.kolo čt 18.11.18:00
HK Mladí Draci Šumperk
2:7(2:1, 0:2, 0:4)
Branky a nahrávky: 10. Stasiuk (Wardas, Kršík), 17. Janeček (Pavlíček, Konečný) – 9. Lichner, 29. Verner (Seidenglanz), 30. Seidenglanz (Peškar, Compel), 43. Janech (Peškar, Compel), 57. Peškar (Seidenglanz, Verner), 59. Tomeš (Lichner), 60. Maurer (Verner). Rozhodčí: Cabák – Janoško, Veselý. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 20. Střely na branku: 30:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:7.
HC RT TORAX Poruba: Mareček – Jeřábek, Janeček, Kyjovský, Glos, Michalčík, Pavlíček – Vehovský, Moravec, Konečný – Wendelín, Kršík, Stasiuk – Wardas, P. Sobol, Šrubař
HK Mladí Draci Šumperk: Valenta – Hrdina, Jarmara, Juřík, Zavoral, Plhal, Compel – Peškar, Maurer, Tomeš, Verner, Janech, Seidenglanz, LIchner, Pospíšil, Čunát, Hlubuček, Novák

Mladí Draci byli zprvu aktivnější ve střelbě, než je domácí trošičku utlumili. Stejně šli ale do vedení hosté a to na začátku deváté minuty gólem Tomáše Lichnera. Střela do proti pohybu byla dobře cílená. Nebyla ale odehrána ani minuta od změny stavu a RT TORAX vyrovnal střelou Lva Viktoroviče Stasiuka. V závěru třetiny se hosté připravili o přesilovku, když kapitán Compel fauloval ujíždějícího Vehovského. Hra čtyři na čtyři evidentně vyhovovala víc Porubě, protože střelou Daniela Janečka od modré čáry, která zapadla přes rameno Valenty pod horní tyč, vyrovnala. Hosté se v poslední minutě drželi před brankou Marečka, ale do kabin šli spokojenější domácí.

Mno, po druhé třetině bylo radostněji v šumperské kabině! Poté, co RT TORAX ustál oslabení a poté, co se nepodařilo hráčům vytěžit z tutových šancí navýšení vedení, přišla minutová sprcha v polovině třetiny. Mladí Draci vyrovnali z přečíslení dva na jednoho v podání Oldřicha Vernera a posléze otočil stav utkání Kryštof Seidenglanz střelou nad vyrážečku. Porubané útočili ze všech sil, ale vyrovnání do druhé přestávky ze svého tlaku na bránu nezískali.

Ve třetím dějství se Porubě hra totálně rozpadla! Od začátku dějství se snažila otočit stav utkání, hlídala si zadní vrátka, Mladí Draci si ale na příležitosti počkali a od deváté minuty třetí třetiny, kdy na 4:2 skóroval Patrik Janech v přesilovce, se jim sebevědomí zvedlo. Na druhé straně se plížila nervozita, frustrace, a přestože si RT TORAX šance vytvářel, v krátkých pasážích byl i nepříjemný, gólově se neprosadil. Hosté si vedení pohlídali a nejen to, zvedli jej během tří minut o další tři góly. Klid na hokejky přinesl gól Ondřeje Peškara, o dvě minuty později, to už zbývala do konce utkání minuta, střílel z dálky Tobias Tomeš a sedm vteřin před koncem, kdy Poruba zahajovala přesilovku, ujel Lukáš Maurer a stanovil konečný výsledek 7:2.
RT TORAX čeká na výhru už velmi dlouho. Po první třetině to vypadalo slibně, jenže v druhém dějství několik neproměněných tutovek nadělalo paseku v hlavách a herní systém se zhroutil. V sobotu čeká porubské dorostence utkání na ledě Havířova, posledního týmu tabulky.