RT TORAX zostudil Opavu devíti góly a vede, dvěma brankami zazářil zadák Slavík

19.10.2016, René Chyla

Porubští hokejisté sice po první třetině odcházeli do kabina za nerozhodného stavu 1:1, od druhé třetiny ale Porubští vládli a zkopírovali tak průběh utkání z druhého kola, kdy RT TORAX zlomil zápas v posledních dvou dvacetiminutovkách. Tentokrát však svěřenci Tomáše Sršně přidali ještě dvě branky navrch a vyprovodili Opavu debaklem 9:1!

2. liga - skupina Východ - 11 st 19.10.18:00
Hokejový klub Opava
9:1(1:1, 3:0, 5:0)
Branky a nahrávky: 2. Seidler (Ballner), 24. Zachar (Jáchym), 27. Ballner (Seidler, Tomčák), 38. Sedlář (Slováček, Piecha), 44. Vaněk (Sedlář, Slováček), 45. Seidler (Flašar, Zachar), 50. Slavík (Orság, Zachar), 53. Slavík (Seidler), 59. Tichý (Jáchym) – 19. Herman (Šindelář, Polok). Rozhodčí: Šutara – Bojda, Mikler. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 524. Střely na branku: 30:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 9:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň – Slavík M., Puškár, Flašar, Tichý, Rudl, Bail, Adamík – Ballner, Kafka, Piecha, Sysala, Vaněk, Jáchym, Sedlář, Orság, Seidler, Slováček, Zachar, Tomčák
Hokejový klub Opava: Wanecki (od 45. Šafránek) – Slavík D., Holík, Galvas, Černý T., Mosler, Šindelář, Štěpánek, Tůma – Wolf, Polok, Vítek, Grygar, Chalupa, Selingr, Herman, Pavelek, Černý L., Hartmann, Štindl, Rousek

Marek Slavík (POR) (2+0)
Petr Seidler (POR) (2+2)
David Ballner (POR) (1+1)

Seidlerovo zmrazení opavských příznivců a srovnání Hermana

Do první velké příležitosti se dostal RT TORAX už v úvodu druhé minuty. David Zachar překvapil jednoho z opavských obránců, najel si za Waneckiho branku a našel perfektně Tomáš Jáchyma, který ale opavského gólmana překonat nedokázal. O deset vteřin později však nahrál David Ballner Petru Seidlerovi, který dojel odražený puk a zakončil do odkryté branky – 1:0. V osmé minutě mohl navýšit vedení Ondřej Slováček, ten ale nastřelil od modré pouze tyč. Srovnat mohl dvě minuty před první sirénou Jakub Vítek, ten ale z předbrankového prostoru trestuhodně pálil mimo. Opavští tak udeřili krátce po skončení své početní výhody. Jiří Šindelář vypálil od modré a jeho ránu dokázal ještě před brankovištěm tečovat Bohumil Herman, který usměrnil puk k pravé tyči – 1:1.

Zacharovo prosmýknutí, Ballnerův bekhend a Sedlářova bomba

RT TORAX si vzal vedení zpět ve 24. minutě. David Zachar se protáhl mezi dvěma obránci a v individuální akci poslal kotouč mezi Waneckiho betony – 2:1. Marek Sedlář o chvíli později našel před brankou Martina Piechu, toho ale zastavil perfektní opavský gólman. Poruba pak zvýšila v přesilovce. Poté, co neuspěl Petr Seidler střelou z levé strany, se k odraženému kotouči dostal David Ballner, který bekhendem zavěsil pod víko – 3:1. V oslabení mohl zaskočit Opavské David Zachar, který se natlačil až před gólmana. Toho však už porubský forvard překonat nedokázal. RT TORAX pak využil další přesilovku. Ondřej Slováček tentokrát nahrál mezi kruhy Marku Sedlářovi, který se trefil přesně k pravé tyči – 4:1.

Dvoubrankový Slavík pomohl zničit naděje Opavy

RT TORAX Opavu v poslední třetině doslova zdemoloval. Ve 44. minutě poslal Marek Sedlář puk před brankoviště, kde byl připravený Rostislav Vaněk, který tečoval puk pod víko – 5:1. Další branka byla z podobného soudku. Patrik Flašar nahrával Petru Seidlerovi, jenž taktéž zamířil pod břevno – 6:1. Sedmá branka přišla z přesilové hry. Jakub Orság našel na ose hřiště na modré čáře Marka Slavíka, který zamířil pod Šafránkovu vyrážečku k pravé tyči – 7:1. Porubský obránce ale neměl dost. Marek Slavík projel za tři minuty opavským brankovištěm a pohodlně trefil mezeru mezi betony – 8:1. Poslední gól přišel minutu a půl před závěrečnou sirénou. Tomáš Jáchym přihrál mezi kruhy Josefu Tichému a ten už našel místo u pravé tyče – 9:1.

Ostatní zápasy 11. kola

Vsetínvs.Šumperk7:3
Hodonínvs.Kopřivnice3:7
Brnovs.Val.Meziříčí5:4 pr.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba): Po tomto zápase můžeme být maximálně spokojeni. Možná až na některé momenty v první třetině, kdy jsme nebyli dost důrazní a z toho jsme dostali zbytečný gól před koncem první třetiny. Od druhé periody už bylo ale na ledě pouze jedno mužstvo a musím všechny pochválit, protože každý odvedl výborný výkon. Myslím si, že jsme byli jednoznačně lepší a zaslouženě taky vyhráli.

Pavel Hulva (Hokejový klub Opava): Je to debakl, katastrofa. Myslím si ale, že první polovina zápasu tomu vůbec nenasvědčovala, protože jsme hráli docela dobře. Bohužel ve druhé třetině se projevila vyzrálost mužstva, kdy dali dva góly z přesilovky, a tím nám utekli. V poslední dvacetiminutovce jsme chtěli stav utkání ještě zvrátit, ale udělali jsme tolik chyb, že domácí pak byli v pohodě a zaslouženě vyhráli.