Porubští poprvé padli. V Třebíči řádil Nedvídek, HC RT TORAX bere z Vysočiny bod

19.09.2018, René Chyla

Porubští hokejisté v pátém kole na ledě Třebíče díky trefě Vojtěcha Tomiho sice vedli, obrana ale neuhlídala Lukáše Nedvídka, který nejprve srovnal v přesilovce na 1:1, aby poté třebíčský útočník v prodloužení také rozhodl. HC RT TORAX tak bere po bojovném výkonu z Vysočiny bod a nadále čeká na přemožitele v základní hrací době. Druhé Kladno ztratilo doma s Jihlavou, a tak Poruba i nadále vévodí Chance lize!

CHANCE LIGA - 5.kolo st 19.9.17:30
SK Horácká Slavia Třebíč
2:1p(0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 34. Nedvídek (Nedbal, Kusko), 62. Nedvídek (Vodný) – 30. Tomi (Vymazal). Rozhodčí: Kopeček, Barek – Zídek, Měkýš. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 028. Střely na branku: 45:17 (15:4, 15:6, 14:5 – 1:2). Průběh utkání: 0:1, 2:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Bilčík, Čermák; Brož, Nedbal; Čejka, Mikyska; Furch – Vodný, Raška, Střondala – Kusko, Nedvídek, Kratochvíl P. – Malec, Král, Süss – Čejka, Novák, Ferda
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Čypas, Ovčačík; Krenželok, Matějíček; Dundáček, Slavík – Káňa J., Hudeček, Illéš – Fojtík, Jáchym, Zdeněk – Kanko, Vymazal, Tomi – Toman, Baláž, Ollender – Häring

Daniel Dolejš (POR) (45 střel, 43 zásahů, 2 góly, 95.56% úspěšnost)
Lukáš Nedvídek (TRE) (2+0)
Michal Vodný (TRE) (0+1)

Matějíček uťal nudnou pasáž, Kusko v dobré pozici nedal

První třetina byla z obou stran velmi opatrná a úvodních deset minut čekali fanoušci na nějakou vyloženou šanci marně. Poruba měla opticky navrch, gól ale nedala. V jedenácté minutě vyslal nepříjemný projektil na třebíčskou branku Martin Matějíček, Karel Vejmelka ale klec uhájil. Na druhé straně zase zkoušel štěstí Silvester Kusko, Daniel Dolejš ale rovněž střelu nepodcenil a udržel čisté konto. V závěru hráli domácí hráči přesilovku, v ní se ale dařilo zejména Flašarovým svěřencům a Třebíčtí se k vážnějšímu ohrožení branky nedostali.

Jáchymův průnik, střelec Tomi a tlak Třebíče vedoucí k vyrovnání

Ve 24. minutě se pak parádní sólovou akcí prezentoval Tomáš Jáchym, mezi kruhy byl ale faulován, a nemohl tak adekvátně zakončit. Z následné přesilovky HC RT TORAX neudeřil, to se mu povedlo až těsně před uplynutím poloviny základní hrací doby, kdy Michal Vymazal namazal puk na modrou Vojtěchu Tomimu, který dělovkou prostřelil Karla Vejmelku mezi betony – 0:1. Horácká Slavia se zvedla a vyrovnání vydřela v přesilovce po velkém zámku Porubských v jejich obranné třetině. Karel Nedbal poslal křížnou nahrávku z levého na pravý kruh a Lukáš Nedvídek měl do prázdné už jednoduchou úlohu – 1:1.

Třebíčský nástup, Hudečkova šance a Nedvídek spasitel

Poslední dvacetiminutovku rozehráli lépe domácí. Ti mohli vedení strhnout na svou stranu ve 46. minutě, kdy se za porubskou obranu dostal Adam Raška, v rozhodující chvíli ale pálil pouze do Daniela Dolejše. A podobně si počínali o chvíli později i Ostravané, jelikož Marek Slavík sice vystihl třebíčskou rozehrávku a nahrával napravo Jiřímu Zdeňkovi, porubský útočník ale nezamířil dle svých představ a znovu vynikl Karel Vejmelka. Třebíč tlačila, Petr Kratochvíl ale z brankoviště tečoval do brankáře, stejně jako o pár sekund později Radim Ferda. Porubští ovšem bez šancí nezůstali, v 54. minutě dostal parádní zadovku zpoza branky k pravé tyči Jan Hudeček, třebíčský gólman se ale nepřesunul a prostor u tyče zazdil. Prodloužení trvalo přesně 116 vteřin, po nichž si Lukáš Nedvídek najel do útočného pásma a střelou k tyči z mezikruží rozhodl – 2:1.