Poruba z hektického zápasu v Šumperku bere pouze bod, i přesto ale míří do čela tabulky

24.09.2016, René Chyla

Svěřenci Tomáše Sršně nevstoupili do zápasu na ledě loňského účastníka první ligy vůbec špatně, všechny tutovky hostujícího mužstva však zůstaly nevyužity. Lekci z produktivity tak uštědřil domácí Vladimír Cink, na jehož trefu odpověděl až v další části kapitán David Zachar. Domácí ale znovu odskočili, a tak musel v přesilovce udeřit Marek Sedlář. Ostravané byli v laufu a na začátku poslední periody šli zásluhou Kilnara do nadějného vedení. Draci ale zaváhání na domácím ledě nepřipustili a po vyrovnávací trefě Sedláka dokonal v prodloužení obrat Daniel Hroch. Porubští tak berou ze šlágru kola "pouze" bod, i ten jim ale stačí k posunu na první místo.

2. liga - skupina Východ - 4 so 24.9.17:00
DRACI PARS ŠUMPERK
4:3p(1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Cink (Ostřanský, Sedlák), 28. Fischer (Hroch, Řezáč), 50. Sedlák (Vachutka), 63. Hroch (Cink, Drtil) – 24. Zachar (Bail, Ballner), 37. Sedlář (Puškár, Piecha), 44. Kilnar (Puzič, Slavík). Rozhodčí: Škach - Novotný, Axman. Vyloučení: 7:11, navíc Hudeček a Seidler (oba POR) 10 min. OT. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 550. Střely na branku: 32:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3.
DRACI PARS ŠUMPERK: Zavadil – Sedlák, Drtil, Navrátil, Janota, Ďurkáč, Řezáč, Tomek – Vachutka, Vymazal, Matějka – Pavlovský, Ostřanský, Sedláček – Fischer, Hroch, Cink – Langr, Jurík
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech - Puzič, Slavík – Tichý, Bail – Rudl, Adamík – Puškár, Flašar – Hudeček, Kilnar, Seidler – Ballner, Zachar, Vaněk – Slováček, Jáchym, Orság – Piecha, Kafka, Sedlář

Petr Zavadil (ŠUM) (18 zákroků, 85.71% úspěšnost)
Daniel Hroch (ŠUM) (1+1)
Jakub Čech (POR) (28 zákroků, 87.50% úspěšnost)

Převaha v úvodní třetině nestačila, Cink uštědřil lekci z produktivity

Porubští hokejisté na ledě Šumperka od prvních minut jasně dominovali, gólový účet zápasu mohl otevřít Aleš Kilnar, Tomáš Jáchym nebo zkušený forvard Martin Piecha, jenž se proháčkoval mezi několika šumperskými obránci. Zakončení mu ale příliš nesedlo a Zavadil tak zasahovat nakonec nemusel. Na druhé straně zase perfektně zlikvidoval Josef Tichý přečíslení tři na jednoho. Paradoxně to však byli domácí, kteří dostali kotouč za brankovou čáru jako první. Draci předvedli důraz v brankovišti a Vladimír Cink doklepl puk za zmateného Jakuba Čecha – 1:0.

Infarktová druhá dvacetiminutovka

RT TORAX srovnal na začátku druhé dvacetiminutovky, kdy využil dvojnásobnou početní převahu. Marek Bail napřáhl na modré čáře a kotouč dokázal ještě před brankovištěm tečovat David Zachar – 1:1. Draci poté měli ideální možnost znovu odskočit do vedení, jelikož Porubští museli ve třech dvě minuty čelit drtivému tlaku domácího výběru. Poruba sice oslabení ustála, krátce po ní ale udeřil Radek Fischer, jenž se prodral před brankoviště a zamířil k levé tyči – 2:1.

Dvacetizápasové Sedlářovo čekání na gól

Ostravané poté ustáli další dlouhá oslabení, nicméně poté sami mohli ve vlastní přesilovce znovu inkasovat. Vladimír Cink ani Daniel Hroch však nedokázali snad z deseti centimetrů doklepnout puk do odkryté branky. Obrovskou minelu tak ještě ve stejné herní situaci RT TORAX potrestal. Puškárovu dělovku tečoval do levého horního růžku Marek Sedlář – 2:2. Do prázdné pak znovu mohl skórovat Jan Matějka, při Porubě ale znovu stáli všichni svatí.

Kilnarova naděje a následný obrat

Svěřenci Tomáše Sršně využili na začátku třetí periody další přesilovku a poprvé tak v zápase vedli. Aleš Kilnar dostal nahrávku na modrou čáru, odkud zamířil přesně ke vzdálenější tyči – 2:3. Draci ale o chvíli později dokázali srovnat krok. Daniel Vachutka našel na pravém kruhu Tomáše Sedláka, který s pomocí břevna uklidil puk do sítě – 3:3. Daniel Vachutka pak sám mohl definitivně rozhodnout, Jakub Čech si ale jeho individuální akci vychutnal lapačkou. Na druhé straně se zase zaskvěl Petr Zavadil proti Patriku Flašarovi. Zápas tak rozhodlo až prodloužení. V něm měli sice nejprve navrch hosté, poté se ale Draci dostali do přečíslení, v němž Daniel Hroch střelou pod víko zajistil Šumperku bonusový bod – 4:3.

Ostatní zápasy 4. kola

Opavavs.Nový Jičín3:0
Val.Meziříčívs.Hodonín6:2
Vsetínvs.Brno4:0

Aleš Flašar (Draci Šumperk): Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že budeme mít bod, tak jsem rád. Takže se dvěma jsem hodně spokojený. Ale je pravda, že nás to stálo hodně sil, kluci výhru vydřeli. Těší mě, že jsme inkasovali hlavně v oslabení a ne při plném počtu hráčů na ledě. Ale ještě si utkání musím nechat uležet v hlavě, viděli jsme na ledě hodně emocí. Poruba hrála dobře a chytře, když dostali prostor, tak z toho pro nás nepramenilo nic dobrého. Za dva body jsem opravdu rád, abych byl upřímný, moc jsem s nimi nepočítal.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba): Myslím si, že jsme viděli opravdu kvalitní zápas, který tedy mohl být rozhodnutý pro obě strany již po šedesáti minutách. Nás ale opět srážejí zbytečné fauly, dostáváme desítky, a pokud si tohle neuvědomíme, tak budeme mít problémy. Co se týče hry pět na pět, tak dle mého názoru tam jsme byli lepším týmem. Bohužel jsme ale nedali góly a neustálými vyloučeními jsme je dostávali na koně. Pokud tohle nezlepšíme, tak nebudeme mít problémy proti takovým soupeřům jako je Šumperk, ale všude. A prodloužení? Když jsou hráči nezodpovědní, nejdou vystřídat a hrají tam dvě minuty, tak je pak výsledek takový, jaký je.