Poruba vydřela druhou výhru v předkole a má mečbol. Rozhodnout může už v neděli

12.03.2021, Pavlína Vítková

Druhé utkání předkola playoff pro Porubu opět nezačalo dobře. Po bojovném výkonu ale Suchánkovi svěřenci dokázali zápas otočit a vybojovali druhou výhru. O postupu se může rozhodnout již v neděli, kdy se hráči přesunou do Prostějova.

CHANCE LIGA - OF2 pá 12.3.17:30
LHK Jestřábi Prostějov
4:2(0:2, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 31. Hudeček (Pořízek), 54. Szathmáry (Korkiakoski, Stloukal), 57. Pořízek (Urbanec, Endál), 60. Kanko – 8. Mrázek (Bartoš, Hrníčko), 16. Drtil (Bartoš, Mrázek). Rozhodčí: Vrba, Šudoma – Novák, Bartek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Hráno bez diváků. Střely na branku: 37:29. Průběh utkání: 0:2, 4:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs – Teper, Žovinec, Szathmáry, Kozák, Voráček, Urbanec – Sikora, Hudeček, Endál – Korkiakoski, Jáchym, Stloukal – Hotěk, Toman, Kanko – Špaček, Raška, Pořízek.
LHK Jestřábi Prostějov: Bláha – Hrdinka, Piegl, Drtil, Krejčí, Matyáš, Staněk – Mrázek, Bartoš, Hrníčko – Motloch, Chlán, Gago – Novák, Kaut, Jandus – Vachutka, Janeček, Antoníček.

V úvodních minutách zápasu si Poruba vytvořila několik slibných příležitostí. Ty největší měli na holi Hotěk s Tomanem, úspěšní však nebyli. A pak zafungovalo ono známé „nedáš, dostaneš“. Petr Mrázek si totiž poradil s Bartošovou přihrávkou a vypálil mezi Muštukovsovy betony. Prostějov se tak (stejně jako v prvním utkání předkola) ujal vedení. V druhé půli periody si pak ostravský celek po vyloučení Rašky a Tomana vyzkoušel hru ve třech, čehož hosté využili. V čase 15:22 se prosadil Tomáš Drtil a zařídil tím dvoubrankový náskok svého týmu.

Porubští tedy vzhledem k nepříznivému stavu museli v prostřední části zabrat. Pokusy Tepera, Žovince a Endála nicméně postrádaly přesnost. Nakonec se ale RT TORAX přeci jen dočkal. V jednatřicáté minutě se ve skrumáži před Bláhovou bránou nejlépe zorientoval Jan Hudeček a snížil na rozdíl jediného gólu. Jen o chvíli později navíc mohlo být srovnáno. Mrázek putoval na trestnou lavici a Suchánkův výběr si zahrál přesilovku. Ani jedna střela však nedoputovala do cíle. Při odchodu do kabin tedy platil stav 1:2.

I v koncovce měli Ostravané plné ruce práce. Do útoku se hnali Žovinec, Toman, Kozák, Jáchym, Voráček i Teper, skóre ale přes veškerou snahu zůstávalo stejné. Ve dvaapadesáté minutě rozhodčí Porubě nabídli další přesilovou hru, Korkiakoskiho střela však Prostějov nezaskočila. Úspěšným střelcem se stal až Šimon Szathmáry, který procedil kotouč do klece sedm sekund před Krejčího návratem na led. Jestřábi už tedy možná začínali myslet na další prodloužení. To ale netušili, co si na ně ještě domácí borci připraví. V čase 56:18 se ke kotouči dostal Radek Pořízek a bylo vymalováno. Prostějov sice ještě zkoušel něco kloudného vymyslet, po oddechovém čase hrál bez brankáře, což využil Petr Kanko a do prázdné přidal čtvrtý domácí gól z vlastní třetiny. RT TORAX si tedy připsal druhé vítězství v předkole a má mečbol. Třetí zápas se odehraje v neděli na prostějovském ledě.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba 2011): Byl to fyzicky i psychicky náročný zápas. Jsme moc rádi, že se nám podařilo utkání otočit. První třetina nebyla vůbec dobrá. Dostali jsme gól po zaváhání a z dvojnásobné přesilovky. V druhé třetině jsme se už zvedli a dokázali ji vyhrát. Neustále jsme se totiž snažili najít správnou formaci a vyprovokovat hráče k lepšímu a agresivnějšímu pohybu. Je skvělé, že se to nakonec podařilo a je důležité si uvědomit, že první třetiny jsou pro nás dost důležité. Dvakrát jsme s Prostějovem prohrávali a potřetí se to může vymstít, takže na tom musíme zapracovat.

Jiří Šejba (LHK Jestřábi Prostějov): Vývoj utkání byl relativně stejný jako včera. Měli jsme hodně dobrý začátek a myslím si, že Poruba byla z našeho vedení o dva góly dost překvapena. Nicméně domácí změnili herní styl tím, že kotouče nastřelovali. První gól jsme dostali, když jsme špatně přečetli situaci a udělali chybu. Jinak je potřeba dohrát zápas až do konce. Jakékoliv ztráty na útočné modré čáře mohou rozhodovat, ale kluky musím jinak pochválit. Hráli a pracovali dobře. Teď budeme hrát u nás doma, tak to musíme Porubě vrátit.