Poruba urvala z důležité bitvy s Ústím nad Labem dva body, rozhodl Szathmáry

22.12.2021, David Kubatík

Jediným možným cílem v boji s tabulkovými sousedy z Ústí nad Labem nemohlo být nic jiného, než body. A pokud možno všechny tři. K těm byli porubští hokejisté blíže v průběhu druhé třetiny, když přesnými zásahy Gřeše a Voráčka otočili dosavadní průběh zápasu a vedli 2:1. Hosté však dokázali ještě ve stejné části hry vyrovnat a po velice opatrné třetí části zamířil zápas do prodloužení. V tom nakonec rozhodl na začátku poslední minuty Šimon Szathmáry a zajistil tak svému celku bod navíc. Takovou perličkou může být fakt, že v tomto zápase rozhodčí nemuseli ani jednout sáhnout k jakémukoli vyloučení.

CHANCE LIGA - 30.kolo st 22.12.17:30
HC Slovan Ústí nad Labem
3:2p(0:1, 2:1, 0:0 - )
Branky a nahrávky: 22. Gřeš (Husa, Bitten), 29. Voráček (Žovinec, Hrníčko), 65. Szathmáry (Bitten, Hajný) - 3. Čermák (Havránek, Grim), 36. Tůma (Bernat, Žolobov). Rozhodčí: Cabák, Zavřel – Gančarčík, Granoš. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 458. Střely na branku: 35:22. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs – Voráček, Žovinec, Szathmáry, Husa, Urbanec, Houdek – Stloukal, Toman, Hrníčko – Jenyš, Korkiakoski, Gřeš – Carter (od 30. Brodek), Bitten, Hajný.
HC Slovan Ústí nad Labem: Cikánek – Drtina, Havránek, Trefný, Kottek, Brož, Přindiš, Mareš – Milfait, Vrdlovec, Bláha – Trávníček, Urban, Tůma – Bernat, Tůma, Žolobov – Čermák, Grim, Záruba.

Porubští do zápasu nevstoupili vůbec dobře. Už po dvou a půl minutách totiž ujel ústecký Tomáš Čermák a chladnokrevně zakončil mezi Muštukovsovy betony. A pro domácí mohlo být brzy ještě hůře. V rozmezí sedmé a osmé minuty spálili své další velké šance Milfait, Urban a Tůma. Na druhé straně pak neuspěl po Jenyšově pobídce Gřeš a za malou chvíli ani Korkiakoski. Žádná větší šance na jedné či druhé straně pak už do konce úvodní dvacetiminutovky nepřišla, a tak se do šaten odcházelo za nejtěsnějšího možného vedení Severočechů.

I druhá část začala velice brzkým gólem. A ke spokojenosti většiny přítomných se jednalo o gól vyrovnávací. Ve dvacáté druhé minutě výborně tečoval Husovu střelu od modré Tomáš Gřeš. Vstřelená branka dodala domácím klid na hokejky, což ve dvacáté deváté minutě vedlo k obratu ve skóre, o který se nekompromisní bombou z pravého kruhu postaral Tomáš Voráček. Od té doby byl Ostravanů doslova plný led, což demonstroval Žovinec svou pumellicí, která div že nepřelomila Cikánkovu horní tyč. Jejich vedení ale i přes to do druhé sirény nevydrželo. Čtyři minuty před jejím zazněním se po sražené Bernatově střele dostal k puku před odkrytou brankou Martin Tůma a srovnal. Za stavu 2:2 druhá část také skončila.

Úvod třetí periody přinesl poměrně opatrný hokej z obou stran. Bylo zkrátka vidět, že jde oběma týmům o hodně. V jedné z větších příležitostí se ve čtyřicáté šesté minutě ocitl hostující Bláha, který ale Muštukovsovu branku z bezprostřední blízkosti netrefil. Opatrnost byla koneckonců vidět i na jedné ze statistik zápasu – na počtu trestných minut. Za celých šedesát minut totiž nebyl vyloučen ani jeden hráč z obou stran barikády. Necelé dvě minuty před koncem pak byl blízko skórování ústecký Milfait, kterého však Muštukovs krásně vychytal za pomoci svého pravého betonu. A tak se muselo prodlužovat.

V nastaveném čase to dlouho vypadalo, že si oba celky dopřejí ještě druhý přídavek v podobě samostatných nájezdů. Ty se ale nakonec nekonaly. Na začátku poslední minuty se totiž po hezké souhře prosadil střelou do odkryté branky Šimon Szathmáry. Poruba si tedy připsala druhý bonusový bod.

Příští utkání odehrají porubští hráči už po vánočních svátcích. V pondělí 27. prosince nastoupí na ledě regionálního rivala z Havířova.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Samozřejmě je to pro nás ztráta bodu. V posledních utkáních neproměňujeme stoprocentní gólovky. Už v Prostějově jsme hráli dobře a měli plno šancí, teď jsme taky mohli ve druhé části klidně odskočit soupeři na 4:1, ale bohužel jsme to neproměnili. Naštěstí v prodloužení jsme brali alespoň druhý bod za to, jak se kluci rvali. Doufejme, že v dalších zápasech budeme střílet minimálně tři, čtyři branky za zápas.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní utkání bylo těžké. Domácí byli ve formě a hráli opticky lépe, ale hokej se hraje na góly, kterých jsme dali stejný počet. Celkově to bylo pro nás těžké, protože jsme zápas dohrávali v menším počtu hráčů. Každopádně jsme rádi za bod, i když v tom prodloužení jsme měli parádní šance, které jsme ale nevyužili.