Poruba srovnala v poslední sekundě vydřeným gólem, obrat dokonal Tichý

19.12.2016, René Chyla

Porubští hokejisté sice už od jedenácté minuty vedli díky proměněné dvojnásobné přesilovce, pak ale dlouho nedokázali najít recept na precizní opavskou obranu a hostující mužstvo dvěma slepenými góly skóre otočilo. RT TORAX sice tlačil, gól se mu ale podařilo vstřelit až vteřinu před koncem, kdy se prosadil Erik Němec, který rozjásal porubské publikum. Opavské protesty ale nebyly přesto nic platné a vymodlený obrat dokonal v prodloužení bombou z mezikruží Josef Tichý.

2. liga - skupina Východ - 29 po 19.12.18:00
Hokejový klub Opava
3:2p(1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Moskal (Kaluža, Seidler), 60. Němec (Kafka, Kaluža), 61. Tichý (Kafka, Zachar) – 36. Galvas (Polok, Vítek), 39. Pavelek (Hartmann, Galvas). Rozhodčí: Kašík – Axman, Novotný. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 785. Střely na branku: 39:18. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech (od 12. Kubáň) – Slavík M., Puškár, Flašar, Tichý, Rudl, Bail, Puzič, Kaluža – Zachar, Ballner, Kafka – Moskal, Seidler, Němec – Sztefek, Kuťák, Vaněk – Piecha, Slováček, Sedlář
Hokejový klub Opava: Šafránek – Galvas, Černý, Slavík D., Holík, Mosler, Šindelář, Tůma – Wolf, Polok, Selingr, Grygar, Chalupa, Vítek, Herman, Pavelek, Černý, Štindl, Hartmann

Erik Němec (POR) (2+0)
Dominik Kafka (POR) (1+1)
Patrik Moskal (POR) (1+0)

Moskalova teč a tyčka opavského Grygara

Hosté mohli domácímu výběru uštědřit pořádně studenou sprchu. Už v první minutě totiž Jakub Vítek našel z pravé strany mezi kruhy Vladimíra Holíka, který z první napálil pouze bleskurychle přesunutého Jakuba Čecha. Ve dvanácté minutě přišel na porubské straně nepříjemný moment. Jakub Vítek nechtěně v porubském brankovišti sestřelil porubského Čecha, který byl ze srážky natolik otřesen, že musel odejít do kabin a v bráně jej tak zastoupil Andreas Kubáň. RT TORAX otevřel skóre ve své dvojnásobné početní převaze. Marek Kaluža vypálil od modré a do střely dokázal ještě vložit hůl Patrik Moskal, který usměrnil puk mezi Šafránkovy betony – 1:0. Z další přesilovky mohlo být srovnáno. Petr Grygar si od modré vybruslil na levý kruh, odkud ale orazítkoval pouze vzdálenější tyč.

Slováčkova tyč a obrat Opavy v závěru druhé třetiny

Porubští hrozili i ve druhé třetině. Nejprve nahrával před brankoviště Michal Sztefek Rostislavu Vaňkovi a později vyhledal ve stejném místě Ondřej Slováček Jana Puškára, ani jeden však opavskou stálici v brance nedokázal překonat. Patrik Flašar o chvíli později našel mezi Ondřeje Slováčka, který trefil z prostoru mezi kruhy bližší tyč. Tomáš Polok pak přihrával na modrou čáru Davidu Galvasovi, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. Opavský Slezan dokonce zápas otočil. Hosté se dostali do situace dva na jednoho, kdy Ondřej Hartmann přenechal kotouč Zdeňku Pavelkovi, který zamířil mezi Kubáňovy betony – 1:2.

Sporný gól Němce v poslední vteřině a rychlé rozuzlení z hole Tichého

RT TORAX se nemohl dlouho prosadit ani v poslední dvacetiminutovce. Slezan naopak výborně zahrál svou přesilovku, v níž pořádně zatápěla domácí obraně dvojice Petr Grygar – Petr Wolf, ani jedna z dorážek se ale neujala. V 52. minutě pak málem překvapil Dušana Šafránka David Ballner, kotouč se ale tentokrát zastavil o gólmanův beton. Porubští udeřili až za pět minut dvanáct. V poslední vteřině při power-play se totiž odraženého kotouče v brankovišti zmocnil Erik Němec, který zmátl Šafránka a poslal puk do odkryté klece – 2:2. Prodloužení pak dlouhého trvání nemělo, RT TORAX totiž zahrával přesilovku a Josef Tichý napřáhl mezi kruhy a vymetl levý horní růžek Šafránkovy klece – 3:2.

Ostatní zápasy 29. kola

Vsetínvs.Šumperk28.12.
Hodonínvs.Kopřivnice28.12.
Brnovs.Val.Meziříčí28.12.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Sice jsme měli po většinu zápasu územní převahu, ale opět nám tam chyběl tlak do branky. I když jsme drželi soupeře pod tlakem, tak jsme dokázali vstřelit pouze jeden gól. Nemohli jsme stále zvýšit na 2:0 a Opava tak z rychlých protiútoků skóre otočila. Hostující mužstvo výborně bránilo a my jsme jen těžko hledali na jejich obranu recept. Sice jsme ve třetí třetině začali špatně, jelikož jsme měli dvě vyloučení, ale poté jsme stáhli hru na tři lajny, čímž jsme si vytvořili větší důraz před brankou. To vyšlo až v poslední sekundě a zápas jsme otočili v prodloužení z přesilovky.

Pavel Hulva (Hokejový klub Opava): odmítl komentář.