Poruba smetla Hodonín, nováček Sztefek se blýskl dvěma góly

14.12.2016, René Chyla

Vydřená výhra z Techniky pomohla. RT TORAX sice v prvních deseti minutách nezvládal nástup Drtičů, pak ale dvakrát udeřila nová akvizice porubského kádru Michal Sztefek a od té doby už Porubští zápasu vládli. Z brány vyhnali na začátku druhé třetiny Ondřeje Halodu, za záda Kotvana přidali ještě další čtyři kousky a zvítězili jasně 7:1. Nutno říci, že hodonínská brankářská dvojice měla ještě pořádnou dávku štěstí, jelikož hned čtyřikrát se za nimi rozezvonila branková konstrukce.

2. liga - skupina Východ - 26 st 14.12.18:00
SHK Hodonín
7:1(1:0, 4:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 14. Sztefek (Slováček, Puškár), 21. Sztefek (Slováček, Flašar), 23. Sedlář (TS), 23. Orság (Kuťák, Tomčák), 35. Tomčák (Kuťák, Adamík), 41. Němec (Slováček, Sztefek), 42. Zachar (Tichý, Bail) – 25. Kadlec (Jurča, Peš). Rozhodčí: Koziol – Rožánek, Novák. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 619. Střely na branku: 35:25. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech – Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Bail, Puzič, Adamík – Němec, Slováček, Sztefek – Kafka, Ballner, Zachar – Seidler, Sedlář, Vaněk – Tomčák, Orság, Kuťák
SHK Hodonín: Haloda O. (od 23. Kotvan) – Kužílek, Pokorný, Potěchin, Loginovskij, Polesný, Haloda M., Miklík – Charvát, Hložánek, Vrána, Černohous, Račický, Hajný, Tomi, Peš, Janás, Kadlec, Jurča, Vaněk D.

Michal Sztefek (POR) (2+1)
Ondřej Slováček (POR) (0+3)
Erik Němec (POR) (1+0)

Hodonínský tlak, Jurčova šance a Kafkova tyč

Porubští hokejisté nezačali úplně podle představ, jelikož před hodonínskou branku se v úvodních deseti minutách dostávali jen sporadicky a museli se činit zejména v obranném pásmu, kde hostující útočníci pořádně Sršňovým svěřencům zatápěli. Nejblíže byl první brance Petr Jurča, který dostal nádherný pas z pravé strany, hodonínský snajpr ale kotouč nezpracoval a Čech se stačil včas přesunout. Ve dvanácté minutě pak nahrával David Zachar na levý kruh Dominiku Kafkovi, který napálil kotouč do pravé tyče.

Kafkovo gesto fair-play, další dvě porubské tyčky a premiérová branka nové akvizice Sztefka

O pár sekund později mohl RT TORAX hrát dvojnásobnou přesilovku, Dominik Kafka ale faulován nebyl a v rámci fair-play trest odvolal. O minutu později napřáhl na modré také Ivan Puzič, jehož tečovaná rána taktéž otřela levou tyč. Ve čtrnácté minutě to konečně vyšlo, jelikož Ondřej Slováček skvělou zadovkou od mantinelu našel mezi kruhy Michala Sztefka, který zamířil do protipohybu brankáře Halody k levé tyči – 1:0. O tři minuty pak mohla havířovská posila přidat ze stejného místa druhou branku, forvard z první ligy ale trefil pouze tyč.

Dirigent Sztefek, trestné střílení Sedláře a výměna hodonínských gólmanů

RT TORAX navýšil vedení už po pár vteřinách ve druhé dvacetiminutovce. Ondřej Slováček v přečíslení dva na jednoho nahrával na levý kruh Michalu Sztefkovi, který měl před sebou již jen odkrytou branku – 2:0. O dvě minuty později byl při úniku faulován Marek Sedlář a hlavní rozhodčí tak nařídil trestné střílení. V něm si porubský útočník počínal zkušeně a se přesně pod Halodovu lapačku – 3:0. V tu chvíli nastala změna v hodonínském brankovišti a mezi třemi tyčemi se tak představil Zdenko Kotvan.

Orságova parádní rána a dloubnutí Tomčáka

Ten se ale moc neohřál, jelikož Kuťákovu střelu sice ještě hodonínský gólman vyrazil, na dělovku Jakuba Orsága pod víko už ale nezareagoval – 4:0. Drtiči kontrovali za necelé dvě minuty. Petr Jurča nahrával před brankoviště Jakubu Kadlecovi, který prostřelil Čecha mezi betony – 4:1. V pětatřicáté minutě pak poslal puk Filip Kuťák na osu hřiště Jozefu Tomčákovi, jenž zamířil lehkou střelou mezi betony – 5:1.

Parádní vstup do poslední třetiny

RT TORAX úřadoval i v poslední tercii. Po 26 vteřinách Erik Němec dojel svou odraženou střelu, vyškolil Kotvana a zakončoval do prázdné branky – 6:1. Za necelou minutu pak Tichého dělovku od modré tečoval David Zachar a kotouč zapadl až za záda Kotvana – 7:1. Marek Sedlář následně v 54. minutě vystihl špatnou hostující rozehrávku a řítil se sám na hodonínského gólmana, kterého sice už překonal, Beťkův výběr ale znovu zachránila tyč.

Ostatní zápasy 26. kola

Šumperkvs.Opava6:2
Brnovs.Nový Jičín1:5
Vsetínvs.Kopřivnice6:5

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím, že jsme v tomto zápase předvedli velmi dobrý a koncentrovaný výkon. Bylo důležité, že jsme na začátku přežili dvě hodonínské přesilovky, protože jsme věděli, že právě v nich jsou velice nebezpeční. Od té doby jsme ale byli jednoznačně lepší a to jak v pohybu, důrazu, tak i tlaku do brány. Na klucích byla znát chuť po vítězství a dle mého názoru jsme zaslouženě vyhráli.

Stanislav Beťko (SHK Hodonín): Do zápasu jsme nevstoupili vůbec špatně a Porubě jsme byli určitě více než rovnocenným soupeřem. Měli jsme i více gólových šancí, ale bohužel odklonilo se od nás štěstí a nic nám do branky nespadlo. Utekly nám začátky zbývajících třetin, zejména u té druhé, kde jsme inkasovali tři góly snad během dvou a půl minut, a tam se určitě utkání zlomilo. Psychicky jsme pak úplně odešli a domácí byli jednoznačně lepší. I tak jsme se dokázali občas vytvořit pár gólovek, ale bylo to v křeči, a Poruba tedy zaslouženě vyhrála.