Poruba si smlsla na Novém Jičíně šesti góly a poslala jej ke dnu tabulky

12.10.2016, René Chyla

Porubští borci vedli už od desáté minuty zásluhou Dominika Kafky, nicméně Novojičínští dokázali ještě do první pauzy díky agilnímu Jiřímu Zdeňkovi srovnat. Zbytek zápasu již ale byl v jasné režii Sršňových svěřenců, kteří díky Jáchymovi, Kilnarovi, Seidlerovi a dvěma brankám Orsága roznesla domácí poměrem 6:1.

2. liga - skupina Východ - 9 st 12.10.18:00
Ďáblové Nový Jičín
1:6(1:1, 0:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 17. Zdeněk – 10. Kafka (Jáchym), 24. Jáchym (Orság), 28. Kilnar (Kafka), 36. Seidler (Slavík), 54. Orság (Jáchym), 60. Tomčák (Ballner, Adamík). Rozhodčí: Vaněk – Novák, Rožánek. Vyloučení: 3:4, navíc Rudl 10 OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 217. Střely na branku: 24:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6.
Ďáblové Nový Jičín: Iláš (od 28. Slovák) – Stránský, Zahradníček, Běhal, Hruška, Bahounek, Vašut, Dresler, Gebauer, Samiec, Hladiš, Dalajka, Zdeněk, Chvostek, Málek, Sonnek, Novotný, Uhlár
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech – Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Rudl, Bail, Adamík – Ballner, Kafka, Piecha, Kilnar, Vaňek, Jáchym, Sedlář, Orság, Seidler, Slováček, Zachar, Tomčák

Tomáš Jáchym (POR) (1+2)
Jiří Zdeněk (NJČ) (1+0)
Jakub Čech (POR) (23 zásahů, 95.83% úspěšnost)

Kafkova dorážka a Zdeňkovo vyrovnání

Po vlažném úvodu mohli jít do vedení domácí, jeden z útočníků však před Čechem trestuhodně minul. Za necelé dvě minuty tak slavili Porubští. K Jáchymově odražené střele se dostal Dominik Kafka, jenž přes obránce vymetl pravý roh Ilášovy svatyně – 0:1. Srovnat mohl až o několik minut později Jiří Zdeněk, ten ale ve své individuální akci na Jakuba Čecha nevyzrál. Jiří Zdeněk uspěl až za necelé tři minuty. Po zaváhání jednoho z porubských obránců se kotouč dostal přesně na útočníkovu hůl a ten střelou mezi betony srovnal otěže zápasu – 1:1.

Jáchymova rozhodující parádička

Poruba svou převahu začala ve druhé třetině umocňovat dalšími góly. Ve čtyřiadvacáté minutě si Tomáš Jáchym udělal z domácích obránců dobrý den, objel Ilášovu klec a v nejméně očekávaném okamžiku zamířil do pravého horního růžku – 1:2. Poté, co hosté přežili oslabení, tak Poruba udeřila potřetí. Aleš Kilnar zkoušel štěstí od modré čáry a puk zaplul přes několik hráčů až za gólmanova záda – 1:3. To už bylo pro Davida Musiala příliš a Iláše tak nahradil v novojičínské bráně Jiří Slovák. Prakticky to stejné se povedlo i u čtvrté branky. Po ubráněném oslabení nahodil kotouč na branku Petr Seidler a k překvapení všech se dostal až za brankovou čáru – 1:4.

Orságova třetina

Ostravané mohli přidat další gól hned v úvodu poslední dvacetiminutovky, Jiří Slovák ale na poslední chvíli dokázal puk zalehnout. Korigovat tak mohl na druhé straně Matěj Málek, Jakub Čech mu ale parádně vypíchl kotouč zpod hole. V 54. minutě se už ale porubská střídačka dočkala. Tomáš Jáchym s Jakubem Orságem se ocitli sami před Jiřím Slovákem a druhý jmenovaný už pálil po Jáchymově nahrávce do prázdné branky – 1:5. Třináct sekund před koncem už domácí rezignovali. Jozef Tomčák tak vypálil osamocený z mezikruží a přesnou střelou podtrhl gólový účet večera – 1:6.

Ostatní zápasy 9. kola

Val.Meziříčívs.Šumperk2:0
Kopřivnicevs.Brno6:7 náj.
Opavavs.Vsetín4:5

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Jsme rádi za tři body, v Novém Jičíně se vždy hraje těžce. Absolutorium zaslouží gólman Kuba Čech, který nás hodně podržel. Ale myslím si, že s tímto výkonem bychom měli proti jiným soupeřům problémy, je potřeba pracovat dále, výkon nebyl ideální.