Poruba pokračuje v parádním startu do ligy, porazila Havířov a vede ligu!

12.09.2018, René Chyla

Porubští hokejisté slaví i ve třetím kole. V Havířově byli Flašarovi a Sršňovi svěřenci po většinu zápasu lepším týmem a po zásluze berou tři body po výhře 3:2, přičemž AZ musel vždy dotahovat. HC RT TORAX se znovu spoléhal v brance na Daniela Dolejše, který v poslední třetině vytáhl zákrok z říše snů, který výrazně pomohl k tomu, že Poruba po brankách Daniela Krenželoka, Samuela Ollendera a Jakuba Illéše zvítězí třetí zápas v pěti dnech a nečekaně povede tabulku Chance ligy!

CHANCE LIGA - 3.kolo st 12.9.18:00
2:3(1:1, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Rehuš (Chroboček, Veselý), 49. Bednář (Luža, Seman) – 14. Krenželok (Tomi), 33. Ollender (Baláž, Toman), 39. Illéš (Káňa J., Hudeček). Rozhodčí: Wagner, Koziol – Poruba , Pechánek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 358. Střely na branku: 25:21 (8:8, 7:12, 10:1). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
AZ Heimstaden Havířov: Bláha – Matai, Chroboček; Houdek, Luža; Ševeček, Dudek – Rehuš, Seman, Veselý – Bednář, Haas, Maruna – Kurovský, Pořízek, Gřeš – Bambula, Cihlář, Macuh
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Dundáček, Ovčačík; Krenželok, Matějíček; Urbanec, Slavík – Káňa J., Hudeček, Illéš – Fojtík, Jáchym, Zdeněk – Kanko, Vymazal, Tomi – Toman, Baláž, Ollender – Häring

Daniel Dolejš (POR) (25 střel, 23 zásahů, 2 góly, 92.00% úspěšnost)
Filip Dundáček (POR) (0+0)
Patrik Luža (HAV) (0+1)

Toman na Baláže a Kurovský na Gřeše

Porubští hokejisté otevřeli utkání na ledě havířovského lídra velkou šancí ve třetí minutě, když Radim Toman vrátil puk do brankoviště Jozefu Balážovi, slovenského rodáka ale vychytal Ondřej Bláha. Ze stejné situace mohli udeřit za dvě minuty i domácí, akce Daniela Kurovského s Tomášem Gřešem ale první gól nepřinesla. V desáté minutě naopak Jan Káňa vysunul za modrou čárou Jakuba Illéše, Ondřej Bláha ale vymrštil svou lapačku.

Tomiho chytrost a Rehušova teč

Porubští slavili až o další čtyři minuty později, když Vojtěch Tomi za modrou chytře přenechal kotouč Danielu Krenželokovi, který si najel na pravý kruh, odkud porubský útočník zamířil k bližší tyči – 0:1. Havířov dokázal ještě do přestávky srovnat. David Chroboček napřáhl na modré, do jehož střely dokázal ještě vložit hůl mezi kruhy Branislav Rehuš, který nachytal Daniela Dolejše nad vyrážečku – 1:1.

Držák Dolejš

V rozmezí 24. a 26. minuty hráli Porubští přesilovku a prakticky po celé dvě minuty tlačili svého soupeře na doraz, vedoucí branka ale ne a ne přijít. Po skončení početní výhody mohli paradoxně vývoj zápasu otočit Havířovští, kteří málem skórovali z hole Jana Maruny, toho ale vychytal Daniel Dolejš. A ten se zaskvěl i o pár minut později, když už do prázdné mířil Lukáš Bednář, vítkovický brankář ale opět prokázal rychlým přesunem své kvality.

Ollender vymetač a přesnost Illéše

Ve 33. minutě se HC RT TORAX opět dostal do vedení. Jozef Baláž poslal puk zpoza branky do předbrankového prostoru, kde se jej s chutí ujal Samuel Ollender, který nikým nehlídaný vymetl víko – 1:2. Poruba měla převahu, kterou proměnila ve třetí gól ve 39. minutě. Jan Káňa nahrával Jakubu Illéšovi, jenž si najel přes neškodnou havířovskou obranu na levý kruh, ze kterého se přesně mířenou ranou ke vzdálenější tyči nemýlil – 1:3.

Kontakt Bednáře a exkluzivní zákrok Dolejše

Poslední třetina patřila už domácímu celku, který se hnal za vyrovnáním. Už ve 42. minutě tečoval mezi kruhy střelu Lukáše Bednáře Jan Maruna, porubský brankář ale odolal. Snížení přišlo poměrně brzy. Jedenáct minut před koncem řádné hrací doby nahrával Patrik Luža k modré čáře Lukáši Bednářovi, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:3. Za dvě minuty už havířovská hala téměř slavila. Do stoprocentní šance se dostal Tomáš Greš, toho ale před prázdnou brankou vychytal zákrokem večera Daniel Dolejš. AZ zkusil v závěru ještě powerplay, to se mu ale nevyvedlo dle představ, a tak Poruba vyhrála v Havířově 3:2.

Ostatní zápasy 3. kola

Kladnovs.Vsetín5:2
Ústí nad Labemvs.Frýdek-Místekhraje se 18.9.
Kadaňvs.Benátky nad Jizerou6:7 pr.
České Budějovicevs.Slavia5:0
Třebíčvs.Litoměřice2:1
Prostějovvs.Jihlava3:2

Jiří Režnar (AZ Residomo Havířov): Nechytili jsme začátek, pomalu jsme se rozjížděli a nebylo to to pravé ořechové. Až ve třetí třetině jsme se konečně dostali do hry, vytvářeli jsme si tlak a vnášeli do hry vášeň, což bylo pozdě. Porubský gólman navíc chytl dvě gólovky, takže i proto jsme v tomto utkání prohráli. Netuším, v čem to mohlo být, ale zítra ráno si ještě sedneme a probereme, kde byla chyba. Hráči si ale musejí uvědomit, že se hraje od první do poslední minuty a ne jenom dvacet. První dva zápasy jsme odehráli výborně, v tom třetím jsme stáli, tak to někdy bývá. Věřím, že se z této porážky poučíme a jsme schopni ve Vsetíně uspět.

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): V tomto zápase se utkaly dva vyrovnané týmy, bylo to o tom, kdo bude mít víc štěstíčka, což jsme byli my. Je pravda, že jsme Havířov přebruslovali ve dvou třetinách, a takhle by to zřejmě pokračovalo i nadále, nicméně přibrzdily nás tři opravdu zbytečné fauly, které nemusely vůbec být. Dostali jsme se z tempa, protože se někteří nedostali v oslabeních do hry. Hra se kouskovala a v závěru jsme odpadli, nakonec jsme to ale zvládli, za což jsem velmi rád. Čím více ale běžel čas, tak tím více byli domácí nervóznější. Daniel Dolejš si zaslouží palec nahoru, protože vytáhl za stavu 2:3 parádní zákrok a v tu chvíli jsem si řekl, zda se to Havířovu nevymstí ... a vymstilo. Máme úctu a pokoru ke každému, musíme jít zápas od zápasu jako doteď, zatím se k nám štěstí přiklání, a když se tak bude dít i nadále, tak můžeme potrápit každého soupeře.