Poruba podlehla v gólové přestřelce Třebíči 4:6

07.03.2009, Vladimír Vronka

Souboj týmů, kterým již o nic nejde se hrál v útočném duchu. Poruba byla v první třetině lepším týmem, ale překonat gólmana Míču se jí nepovedlo, zato hosté jednu z mála šancí využili a vedli po první třetině 1:0. Ve druhé části nejprve hosté odskočili na rozdíl dvou branek, aby o deset minut později ve dvojnásobném oslabení dokázal Milan Ovšák snížit. Hosté vzápětí odpověděli a zvýšili na 1:3. Třetí třetina se nesla ve znamení laxních obran a spousty branek. Poruba ukázala, kde je její slabina po celou sezónu, spoustu gólových příležitostí domácí zahodili. Hosté si z Poruby odvážejí tři body za vítězství 6:4. Jelikož Most porazil Berounské Medvědy 3:1, play out nadále pokračuje, a to již středečním kolem, kdy míří VOKD do Mostu.

- 56.kolo so 7.3.17:00
SK Horácká Slavia Třebíč
4:6(0:1, 1:2, 3:3)
Branky a nahrávky: 33. Ovšák (Červenka), 44. Červenka (Zdeněk), 48. Zdeněk (Červenka), 50. Rehuš (Holík) - 13. Zahradník (Staněk), 23. Sojčík (Kundela, Kaláb), 34. Kundela (Stejskal), 48. Zahradník (Obdržálek, Staněk), 52. Sojčík, 59. Zahradník. Rozhodčí: Skoupý, Přikryl - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 459. Střely na branku: 53:33.
HC RT TORAX Poruba 2011: Štefl (40. Iláš)- Ovšák, Skočovský, Holík, Tesařík, Vajda - Červenka, Najdek, Zdeněk - Kolařík, Rehuš, Mikula - Gelačák, Bartoš, Bartošek.
SK Horácká Slavia Třebíč: Míča - Sláma, Havran, Popela, Kaláb, Bulička, Kadela R., Vlašín, Burián, Staněk, Zahradník, Obdržálek, Burian V., Kundela, Stejskal, Sojčík, Vítek, Vrba, Kadela E., Klíma, Burian J.

O první drobný rozruch na ledě se postaral Najdek, který najel do útočného pásma, ale jeho pokus končí jen na Míčově hrudi. Na druhé straně zkoušel zakončit Sojčík, ale Štefl měl betony na správném místě. Porubští se mohli ujmout vedení, ale Červenka z mezikruží netrefuje přesně. O pár chvil později si nádherně vyměnili puk Kolařík, Mikula a střílející Rehuš, ten napálil puk do břevna. Pak najížděl sám na Míču Kolařík, ale byl při kličce faulován, proto kličku nedokončil. Šance střídala šanci, Sojčík nechal svou střelou vyniknout Štefla. Červenka našel zpoza brány Zdeňka, ale jako pokus minul bránu. Začínala jedenáctá minuta, když se k puku dostal Gelačák a z úhlu trefuje břevno. V další gólovce se objevil Mikula, ale i tentokrát stálo při Míčovi štěstí. V hokeji velmi často platí pořekadlo nedáš dostaneš. Ve třinácté minutě jej potvrdili hosté. Staněk poslal puk Petru Zahradníkovi, který kličkou přelstil Štefla a poslal Třebíč do vedení. Poruba mohla vzápětí odpovědět Najdkem, ale Míča skokem zabránil brance, k následnému odrazu se dokázal dostat dříve hostující gólman. Poruba měla stále více ze hry, ale ani Mikula nedokázal poslat puk do sítě. V první přesilové hře utkání mohl srovnat Zdeněk, ale Míča byl opět na svém místě. Třebíč ohrozila Štefla až v sedmnácté minutě, kdy Kundela vypálil z pravého kruhu pro vhazování, ale jen do domácího gólmana. Ze stejné pozice pálil Sojčík, ale lapačka Štefla byla proti zvýšení skóre. Porubští ve druhé přesilové hře mohli opět skórovat, ale Kolaříkova teč Mikulovy rány končí po Míčově teči těsně mimo jeho pravé tyče. Po první třetině byl stav 0:1 pro hosty, ale hosté mohli děkovat svému gólmanovi a štěstí, že neinkasovali.

Druhou třetinu zahájili domácí v přesile, ale vzešel z toho jen pokus Tesaříka, který skončil na Míčově betonu. Hosté vyučují domácí z produktivity. Ve 23. minutě nachází Kundela před bránou Petera Sojčíka, který se bez problému prosazuje. Poruba odpovídá projetím Červenky až před bránu, ale porubský hráč trefuje jen beton Míči. Poruba své první oslabení zvládla na výbornou, hosty nepustila ke střele. Po porubském tlaku se za zády obránců objevil Zahradník, ale sám sebe ukličkoval a poslal puk jen do betonu porubského gólmana. Hosté přidali a v šanci se objevil Vrba, ale svou ránou minul bránu. Poruba dostala možnost přesilovky 5 na 3, ale největší šanci si vypracovala až v normální početní výhodě. Kolařík přihrál Rehušovi, jeho teč trefuje jen brankovou konstrukci za překonaným Míčou. Stejnou šanci jen delší dostali také hosté. Kalábova rána trefuje Štefla do masky. Málo vídanou situaci předvedli Porubané. Ovšák vybojoval puk a společně s Červenkou jel na jediného obránce. Milan Ovšák si vyměnil puk s Červenkou a v dvojnásobném oslabení snižuje stav utkání na 1:2. Hosté dokázali rychle odpovědět v přesilovce 5 na 4 se k puku dostal Marek Kundela a překvapil stojícího Štefla. Tři minuty před koncem druhé třetiny jel na Míču Zdeněk, ale i když gólman hostí nevěděl kde je kotouč, dokázal mu cestu do sítě zatarasit. Na konci třetiny mohly vstřelit branku oba týmy, ale situace před porubskou brankou byla o něco zajímavější. Štefl vyjel daleko ze své brány, puk odehrál velmi nešťastně, trefil Zahradníka, ten se v pádu pokusil trefit prázdnou bránu, neúspěšně.Ve druhé třetině měli oba týmy gólové šance, více ze hry měli hráči Poruby. Oba týmy dali po brance.

Třetí třetinu zahájili lépe hosté, ale jejich pokusy končí u Iláš či mimo. Na druhé straně zabojoval Zdeněk, přebruslil obranu, Míča vyrážečkou puk zastavuje. Ve 44. minutě se k puku v mezikruží dostal Adam Červenka a poslal jej nad ramenem hostujícího gólmana přesně do horního růžku. Bartoš vypálil projektil směrem na třebíčskou bránu, ale Míča skvěle posílá puk mimo bránu. Na druhé straně byl sám před Ilášem Sojčík, ale poslal puk pouze nad bránu. Z protiútoku se dostal do úniku Jiří Zdeněk a po kličce poslal puk do prázdné brány. Na druhé straně se z mezikruží nad Ilášovu lapačku prosazuje Petr Zahradník. O chvíli později mohlo být opět vyrovnáno. Vajda vyjel zpoza brány, ale puk z hole pustil dříve než sám chtěl a místo do prázdné brány trefil boční síť. Další porubská šance již gólem skončila. Branislav Rehuš vypálil a trefil se přesně k tyči. Ve třetí třetině se s góly roztrhl pytel. Peter Sojčík poslal puk nad Ilášovým ramenem do sítě. Obranné fáze obou týmu skoro neexistovaly. Nejprve poslal Rehuš puk do Míčova betonu, na druhé straně jel sám proti Ilášovi Sojčík, ale Iláš se roztáhl po celé bráně a puk dokázal betonem zastavit. Bartoš se sám před Míčou dlouho rozmýšlel co s pukem udělá, nakonec jej poslal doprostřed brány. Minutu a půl před koncem poslal zpoza brány puk Mikula na Kolaříka, ale ten nedokázal přehodit ležícího Míču. Poruba odvolala gólmana a Petr Zahradník do prázdné brány přidal svou třetí trefu v utkání. Třebíč dokázala v útočném a bezstarostném utkání přehrát Porubu 4:6. Za vítězství mohou hosté poděkovat nejen své produktivitě, ale hlavně gólmanu Pavlu Míčovi.