Poruba neudržela dvoubrankové vedení, Drtiči po obratu stále živí naději na první místo

14.02.2018, René Chyla

Porubští hokejisté rozehráli šlágr s Drtiči na jedničku, pak ale přišel čtyřminutový kolaps, čtyři branky Hodonína a rázem Ostravané prohrávali o tři góly. HC RT TORAX sice v závěru ještě mocně dotahoval, ani tak to ale na body nestačilo, a Porubští tedy musejí první místo ještě vydřít.

2. liga – skupina Východ - 45.kolo st 14.2.18:00
SHK Hodonín
7:5(1:2, 4:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 15. Kadlec (Miklík, Žabčík), 24. Žabčík (Miklík, Hajný), 26. Sedlák (Jurča), 27. Matula (Mojžíš, Sajdl), 27. Matějka (Hladiš, Sedlák), 45. Matula (Miklík, Sajdl), 60. Sajdl (Peš, Mojžíš) – 2. Jaroš (Fišera, Káňa J.), 3. Káňa J. (Švarc, Luka), 28. Haas (Luka), 51. Puškár (Švarc, Nestrašil), 57. Zachar (Haas, Káňa T.). Rozhodčí: Antonín – Musil, Maloušek. Vyloučení: 5:7, navíc Luka a Fojtík (oba POR) 10 min. OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1043. Střely na branku: 46:34. Průběh utkání: 0:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:5, 7:5.
SHK Hodonín: Kotvan – Kobylík, Mojžíš, Sedlák, Hladiš, Žabčík, Kužílek, Miklík – Matula, Peš, Hložánek – Jurča, Černohous, Matějka – Hajný, Vaněk D., Kadlec – Peška, Charvát, Sajdl – Venclík
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (od 21. Kubáň) – Slavík, Janota, Fišera, Kaluža, Puškár, Adam – Haas, Káňa J., Finsterle, Fojtík, Švarc, Zachar, Jaroš, Nestrašil, Káňa T., Luka

Martin Miklík (HOD) (0+3)
Dominik Matula (HOD) (2+0)
Milan Švarc (POR) (0+2)

Úvod snů, držák Kotvan, Kadlecův restart a Zacharova tyč

Porubští hokejisté umlčeli domácí publikum již během úvodních minut. V čase 1:01 napřáhl po chybné domácí rozehrávce na levém kruhu Tadeáš Jaroš a ten prostřelil zmateného Zdenka Kotvana – 0:1. Drtiči následně faulovali, čehož Ostravané beze zbytku využili. Dělovka Vladimíra Luky od modré se sice neujala, následné zorientování ve zmatku v brankovišti ale patřilo Janu Káňovi, který uklidil puk do sítě – 0:2. Drtiči se neprobrali a vyššímu rozdílu ve skóre zabránil pouze hodonínský gólman. Hodonín se nadechl až při první početní výhodě, Hynek Kůdela spolu s obránci ale tlak ustál. Jihomoravská chvilka slávy přišla až v patnácté minutě, kdy Martin Miklík nahrával přesně Jakubu Kadlecovi, který započal něco, co by čekal jen málokdo – 1:2. Za chvíli si však Porubští mohli vzít dvoubrankové vedení zpět, David Zachar ale trefil jen tyč.

Obrat ve třech minutách

Hodonín začal druhou třetinu aktivněji a odměněn v podobě vyrovnání byl už ve 24. minutě po pěti vteřinách z přesilovky. Martin Miklík nahrával na modrou Zbyňku Žabčíkovi, který dělovkou propálil Andrease Kubáně, jenž musel Hynka Kůdelu vystřídat po první třetině z důvodu zranění – 2:2. V čase 25:36 už byl obrat dokonán. Petr Jurča našel před brankovištěm brusli Jana Sedláka, od kterého se puk odrazil za brankovou čáru – 3:2. Uběhla přesně minuta a vteřina a zimní stadion slavil počtvrté. Mojžíšovu ránu sice porubský gólman ještě vyrazil, na dorážku Dominika Matuly už ale zareagovat nedokázal – 4:2.

Matějkův únik, venkovní střelec Haas a tyč Jurči

23 sekund a Porubští byli na ručník. Jan Matějka unikl porubské obraně a sám před Kubáněm už pak neselhal – 5:2. Záhy ale bylo znovu zaděláno na drama. Drtiči šli pykat na trestnou, čehož Ostravané využili už po šesti sekundách. Vladimír Luka nahrával mezi kruhy Marku Haasovi, jenž uklidil kotouč k tyči – 5:3. Porubští tlačili, pokusy Davida Zachara, Jana Puškára, Tadeáše Jaroše či Lukáše Finsterleho ale zůstaly nevyslyšeny. Dalšímu gólu byl blízko v závěru třetiny Petr Jurča, ten však bohužel pro domácí orazítkoval jen tyč.

Na Matulovu ránu zareagoval dělovkou Puškár, Zacharova naděje pohasla v poslední vteřině

Porubští borci se nadechovali ke dramatu na začátku třetí třetiny, Michael Janota ani Viktor Nestrašil ale neuspěli. Hodonín naopak střelbu vyučoval, ve 45. minutě dorazil za Andrease Kubáně střelu Martina Miklíka Dominik Matula – 6:3. Porubští následně nevyužili přesilovku, ustáli i oslabení a poté o sobě dali znovu vědět. Milan Švarc našel na modré čáře parádně Jana Puškára, který dělovkou snížil na rozdíl dvou branek – 6:4. V čase 56:39 se Flašarův výběr dostal na kontakt. Střelu Marka Haase dorazil za Kotvanova záda David Zachar, který měl před sebou prázdnou branku – 6:5. Porubští sáhli v závěru ještě ke hře bez gólmana, v ní se však Ostravanům vymkl kontrole Jakub Sajdl, který v čase 59:59 potvrdil tři body pro Hodonín – 7:5.

Ostatní zápasy 45. kola

Val. Meziříčívs.Nový Jičín1:2
Opavavs.Kopřivnice7:8 pr.

Roman Čechmánek (SHK Hodonín): Především jsem moc rád, že se nám povedlo dovést utkání do vítězného konce. Bylo to dobré utkání, ve kterém se oběma týmům dařilo v koncovce. Jsem rád i za to, že jsme dokázali zvrátit nepříznivý vývoj, a i když jsme prohrávali 0:2, tak jsme dokázali duel otočit a zvítězit. Chtěl bych moc poděkovat fanouškům, že nás podpořili a že těm hráčům pomohli. Hokej hrajeme hlavně pro ně a hráči potřebují jejich podporu a to, aby jim fandili a pomáhali jim celý zápas. Doufám a věřím, že si to užili a že budou pokračovat v podobné podpoře týmu i nadále.

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Utekl nám začátek druhé třetiny, kdy jsme kvůli zranění byli nuceni střídat gólmana a dostali jsme takové laciné góly, při kterých brankáři kluci nepomohli. No a ve třetí třetině si to pan rozhodčí velmi dobře pohlídal. Zákroky, které tam na konci zápasu byly, a za co naopak vylučoval nás, jako třeba čistě vypíchnutý kotouč, vůbec se mi to nelíbilo. Ale asi to k tomu tady patří. Jsem z toho trochu znechucený, protože to měl nechat hrát. A ten závěr? V poslední minutě krosček zezadu, nic nepískal. Nemá to význam. Když potřebují body, tak mají říct a my sem nebudeme jezdit. Jsem znechucený z poslední třetiny a z výkonu rozhodčího.