Poruba i s Oleszem a Svačinou přehrála Dubnici, před ligou slaví už šestou výhru

23.08.2019, Gabriela Juříková

V šestém přípravném utkání se Porubané střetli se slovenským celkem MHK Dubnica nad Váhom a od samého začátku vévodili. A nebylo to jen tím, že se do zápasového dění zapojil zatím bez angažmá Rostislav Olesz a již porubský forvard Vladimír Svačina. Holaňovi svěřenci udávali tempo utkání a soupeře drželi v defenzivě. V jednotlivých třetinách vsítili po dvou brankách a Frederik Foltán byl o čisté konto připraven až ve třetím dějství. HC RT TORAX Poruba 2011 nad slovenským sokem vyhrál 6:1.

CHANCE LIGA - přípravné zápasy - přát. pá 23.8.17:00
MHK Dubnica
6:1(2:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Hudeček (Gřeš, Toman), 17. Obdržálek (Pastor), 22. Zdeněk (Olesz, Dundáček), 24. Ollender (Slavík), 46. Toman (Husák, Slavík), 55. Husák (Jáchym, Obdržálek) – 49. Kanaet (Trenčan, Hegyi). Rozhodčí: Koziol, Trombík – Moravec, Hranoš. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 452. Střely na branku: 50:19. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán – Slavík, Husák, Dundáček, Pastor, Urbanec, Rudl, Šendera – Nejezchleb, Jáchym, Obdržálek – Svačina, Zdeněk, Olesz, – Gřeš, Hudeček, Toman – Ollender, Ďurač, Brodek
MHK Dubnica: Kutěj – Lee, Bagin, Gryger, Fančovič, Švec, Trška, Plavecký – Hegyi, Kanaer, Trenčan – Krystýn, Džugan, Hefka – Hus, Ďuriš, Chatrnúch – Jakubík, Prna, Pelech

Zpočátku se hrálo na jednu branku. Kutěj odvracel pokusy Urbance, Svačiny a dalších porubských hráčů, kterým bylo dubnickou obranou dovoleno střílet. Domácí gólman Foltán si na kotouč sáhl jen dvakrát a to při střele Džugana nebo pokusu z dálky od Trenčana. V osmé minutě se pak domácí dostali do vedení. Gřešovu nahrávku ve středním pásmu zakončil Jan Hudeček střelou nad pravé gólmanovo rameno. Dubničtí se do útočné třetiny dostávali sporadicky. Spíš museli volit defenzivní styl hokeje, protože RT TORAX se de facto usadil v jejich obranné třetině a brankáři navyšovali počet zákroků. Až v sedmnácté minutě se podařilo Petru Obdržálkovi procedit puk přes obraný val a brankářské betony. V poslední minutě byli hosté blízko ke kontaktnímu gólu, kdy zakončoval Trenčan. Trefil se jen do Foltánovy výstroje.

RT TORAX navýšil vedení na tři branky na začátku druhé minuty druhé třetiny, kdy na ledě byla Zdeňkova formace. Rostislav Olesz vjel s pukem do pásma a zadovkou vybídl ke střele Jiřího Zdeňka, který hned z první namířil puk pod horní tyč. O minutu později radostně ukončil porubský tlak Samuel Ollender. Hráči Dubnice nad Váhom se těžce probojovávali k porubské bráně. Zkusili to i nahazovanými kotouči, ale bez výsledku. Po dvou třetinách vedla Poruba 4:0. Možností na navýšení vedení měla ale nespočet, jenže Kutěj se rozchytal a kotouče i z překvapujících kombinací lapil ve výstroji.

Hrála se 46. minuta, když se k pravé tyči trefil Radim Toman. Husák při nahrávce Tomanovi na modrou zlomil hůl. O tři minuty později připravil Foltána o čisté konto Dominik Kanaet střelou po ledě a snížil porubské vedení na rozdíl čtyř gólů. Deset minut do konce základní hrací doby je v hokeji dostatek času na dramatizaci, jenže v tomto utkání bylo od začátku jasné, kdo je pánem ledu. Kutěj odvrátil několik střel, ale na parádní kombinaci Porubských v 55. minutě už nemohl reagovat. Do odkryté brány zakončoval Patrik Husák a jak se později ukázalo, byl to poslední puk v brankové síti. HC RT TORAX Poruba 2011 spolu s Oleszem a novou posilou Svačinou, zvítězil 6:1.

Příští domácí utkání má A tým na programu v úterý 27. srpna, kdy odehraje třetí zápas Visegradského poháru proti maďarské Újpešti.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): Dnes jsme odehráli zápas v pomalejším tempu. Hráli jsme proti slabšímu soupeři a kluci předvedli velmi pěkné akce. Zápas nám nahradil tréninkovou hru, takže není k tomu skoro co říct. Z mojí strany to byla náhrada tréninku.

Jozef Zavadil (MHK Dubnica nad Váhom): Jsme rádi, že jsme mohli proti Porubě hrát a s radostí jsme odehráli třetí zápas. Byl vidět ten diametrální rozdíl mezi první ligou v Česku a druhou na Slovensku. Chlapci viděli, na jaké úrovni hraje Poruba a jak je s tou naší hrou nesrovnatelná. Roky jsem trénoval v Česku a je dobré, že kluci viděli, jak hraje tým z Chance ligy. S kluby ze slovenské druhé ligy si poradíme, ale tady stojíme a jsme rádi, že stihneme vyhodit puk ze třetiny. U hráčů Poruby to bylo úplně jiné. Lepší pohyb a přesnější přihrávky. Nebyli jsme kompletní, ale na to se nechci vymlouvat. Kdybychom tady měli všechny hráče, tak bychom stejně prohráli. Možná bychom dostali o jeden gól méně. Každopádně gratuluji domácím k výhře.