Podruhé v přípravě s Jestřáby, podruhé vítězně. Dvěma góly se blýskl Gřeš

31.08.2021, David Kubatík

V dalším z dlouhé řady přípravných zápasů se hokejisté týmu HC RT TORAX Poruba 2011 postavili na svém ledě celku Prostějova. A utkání to bylo poměrně zajímavé, navíc i bohaté na góly. Ostravané se i přes brzké inkasování dokázali zvednout a nakonec Jestřábům přistřihli křídla čtyřmi přesnými zásahy. O ty se postaral dvakrát Tomáš Gřeš, jednou pak přesně do černého zamířili Petr Stloukal s Pavlem Jenyšem. Nic na jejich vítězství nakonec nezměnil ani hostující gól necelou minutu před koncem.

CHANCE LIGA - přípravné zápasy - přát. út 31.8.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
4:3(1:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 20. Gřeš (Bitten), 26. Stloukal (Bitten, Szathmáry), 40. Gřeš (Stloukal), 51. Jenyš (Guman) – 16. Švec (Husák, Rudovský), 38. Rudovský (Novák, Kloz), 60. Jelínek (Jiránek, Husák). Rozhodčí: Novák, Rapák – Chamrád, Hranoš. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 210. Střely na branku: 21:43. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Brízgala – Szathmáry, Kozák, Voráček, Žovinec, Slavík, Husa, Houdek – Gřeš, Bitten, Korkiakoski – Guman, Vachovec, Jenyš – Stloukal, Hotěk, Hrníčko – Špaček, Toman, Kanko
LHK Jestřábi Prostějov: Bláha – Husák, Halík, Zajíc, Klimíček, Krejčí, Vala – Beránek, Jáchym, Mrázek – Novák, Kloz, Rudovský – Jiránek, Babka, Švec – Jelínek, Koblížek, Motloch

Porubští měli hned zkraje zápasu výhodu přesilové hry, kterou ale nezahráli vůbec ideálním způsobem. To hosty nabudilo, díky čemuž dokázali brzy převzít iniciativu a být na ledě viditelně lepším celkem. Svou první přesilovku sice, i přes množství šancí, nevyužili, tu druhou už ale ano. V šestnácté minutě šikovně tečoval střelu exporubského Husáka Marek Švec a bylo to. Ostravané se ale nevzdali, vrhli všechny své síly do útoku a půl minuty před sirénou se mohli radovat. Tomáš Gřeš totiž zakončil krásnou souhru se Samuelem Bittenem a rozjásal naprostou většinu příchozích v RT TORAX ARENĚ. Úvodní perioda tak skončila remízou.

Do druhé části už domácí vstoupili mnohem lépe, což jim brzy přineslo přesilovou hru a z ní plynoucí obratový gól. Ve dvacáté šesté minutě vypálil na Bláhu Petr Stloukal. Prostějovský gólman jeho střelu neviděl, a tak mohl podruhé v zápase tahat puk ze své sítě. Když už to vypadalo, že druhá část skončí za stavu 2:1, padly během posledních dvou a půl minut další dva góly. Nejdříve stav vyrovnal z úniku Jan Rudovský, aby pak půl minuty před koncem poslal Porubu svým druhým gólem znovu do vedení pohotovou dorážkou Tomáš Gřeš.

Na začátku třetí části nevyužili hosté další přesilovku, což Porubští dokázali za pár okamžiků jaksepatří potrestat. Na začátku jednapadesáté minuty se dostali do slibného protiútoku, který svou přesnou střelou o levou tyč zakončil Pavel Jenyš. Od této chvíle už nic nenasvědčovalo tomu, že by snad domácí borci Jestřábům dovolili ještě vytvoření nějakého dramatu. To se ale nakonec konalo. Necelou minutu před koncem totiž Jestřábi dostali svého soupeře pod tlak v přesilovce, kterou dokázal díky svému důrazu proměnit v kontaktní gól Šimon Jelínek. Situace z minulého zápasu v Polsku se už ale naštěstí neopakovala.

Svěřencům Jiřího Šejby a Davida Moravce nyní zbývá před novým ročníkem Chance ligy odehrát poslední dva přípravné zápasy. První z nich odehrají již tento čtvrtek proti Zvolenu, přípravu pak zakončí v úterý 7. září na ledě druholigové Kopřivnice.

Jiří Šejba (HC RT TORAX Poruba 2011): Prostějov hrál dobře první třetinu, měl dobré rotace a měli jsme s tím docela problémy, ale dokázali jsme se s tím srovnat. V druhé části byl výkon lepší, bylo vidět, že jsme si je přečetli a díky jinému postavení jsme měli i víc šancí. Škoda, že jsme je ale moc nevyužili. V poslední periodě jsme hru docela kontrolovali. Jinak v závěrečných minutách musí umět hráči hrát takticky a čekat na soupeřovy chyby. Tento zápas byl ale vybojovaný a všechno bylo postaveno na kvalitním výkonu našeho brankáře a celkově celý tým předvedl o hodně zlepšený výkon.

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov): V první části jsme přehrávali naše šance a byli jsme docela víc na kotouči. Ale hráli jsme to ve stoje a byl to od nás takový pohodový hokej a zápas jsme jednoduše ztratili. V druhé a třetí třetině se potvrdil náš přístup z první periody. Dneska jsme zaslouženě prohráli, Poruba byla lepší, rychlejší a lépe zacházela s kotoučem. My jim gratulujeme a pro nás to byla dobrá zkušenost před soutěží.