Po dvou prohrách přišla výhra! Dorost otočil zápas v Mladé Boleslavi a bere tři body

20.01.2023, Patrik Rošič

Dvacátý den v lednu znamenal, že porubští dorostenci zajížděli k dalšímu utkání. Tentokrát hráli v Mladé Boleslavi, odkud si odvezli plný počet bodů po obratu z 1:0 na 1:2.

Extraliga dorostu – Východ - 13.kolo pá 20.1.12:45
BK Mladá Boleslav
1:2(1:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Křivánek (Vojáček) – 26. Hansel, 30. Skorochod (Jevtěchov, P. Sobol). Rozhodčí: Trnka – Stacho, Teršíp. Diváci: 80. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Střely na branku: 30:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
BK Mladá Boleslav: Císař – Macháček, Křivánek, Fišer, Tetiva, Kubíček, Šilhavý, Průšek – Hájek, Kristek, Lev, Vojáček, Kurka, Hurt, Steklý, Trefil, Beran, Šindelář.
HC RT TORAX Poruba: Láryš – Jeřábek, Dragon, Bodnar, Stasjuk, Pavlíček, Veselý – Hansel, P. Sobol, Vehovský – M. Hlaváč, Zachariasz, Indrst – Jevtěchov, Koida, Skorochod – Korpas.

V první části hry byly k vidění pouhé tři záznamy do zápisu o utkání. O první se postaral porubský Bodnar, který zamířil na trestnou lavici. Domácí nabídnutou početní převahu využít ale nedokázali. V 11. minutě byl k vidění první gól utkání, když se přesně mezi tři tyče trefil mladoboleslavský Miroslav Křivánek. Hned nato si přesilovku zahráli porubští borci. Ti však jako jejich sok také hru s jedním hráčem v poli navíc neproměnili.

Druhá perioda patřila porubským dorostencům. Domácí hráli opět v oslabení, které dokázali ubránit. Porubané ale měli víc ze hry a ve 26. minutě tak dokázal vyrovnat Tomáš Hansel. Netrvalo dlouho a družina Davida Moravce otočila stav střetnutí. Na 1:2 upravil Daniil Skorochod. Poruba tak šla do šaten s jednobrankovým náskokem.

V úvodu třetí tercie hráli Porubané v oslabení. Domácí ale ani druhou početní výhodu v utkání využít odmítli. Hra poté plynula nahoru a dolů a čas najednou domácím rychle ubýval. Poruba dokonce mohla jít do dvoubrankového vedení, jenže Hlaváč do prázdné branky nedokázal vystřelit. V závěru to Mladá Boleslav zkoušela bez brankáře, Poruba však závěrečný tlak ustála.