Paráda! Junioři v bojovném utkání porazili Vsetín 5:2 a mají tak dva mečboly

20.03.2022, Patrik Rošič

V neděli odehráli porubští junioři druhý zápas druhého kola play down. Tento zápas měl oproti prvnímu duelu o něco navíc, a to nespočet osobních soubojů. Nejednou byla hra přerušena kvůli ležícím hráčům a to svědčilo hlavně o tom, oč se hraje. Buď o vyrovnání série nebo o mečboly pro Porubu. Po výhře 5:2 domácích to je nakonec ta druhá varianta a Porubané jsou tak už pouze jednu výhru od udržení Ligy juniorů!

Liga juniorů - FPD2 ne 20.3.14:30
5:2(2:0, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Ludvík (Halata), 19. Chovanec (Halata), 38. Žák (Macias, Koudelný), 41. Kolat (Halata), 44. Žák (Koudelný, Lysoněk) – 27. Broža (Bednařík, Janíček), 38. Sviták (Bednařík, Čapka). Rozhodčí: Cabák, Rapák – Gebauer, Konvička. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 114. Střely na branku: 29:30. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2. Stav série: 2:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Fišara, Macias, Kelnar, Černý, Hlaváč, Ludvík – Kolat, Mikula, Halata, Chovanec, Barčák, Koudelný, Siekierka, Žák, Elze, Prokeš, Lysoněk
VHK ROBE Vsetín: Janura (Konečný) – Fojtík, Čapka, Liss, Machů, Sviták, Mojžíš – Jurek, Veselý, Maštalíř, Janíček, Przybyla, Koláček, Bednařík, Ramert, Bachánek, Horský, Broža

První třetina patřila hokejistům domácího celku. Sice herně měli zprvu navrch Valaši, jenže jak vsítili domácí branku, tak se hra vyrovnala, až se spíš otěže překlopili na hole Poruby. První gól tedy padl v 6. minutě, když se přesně mezi tři tyče trefil Jakub Ludvík. Potom se dlouho nic zásadního nedělo až do osmnácté minuty. To šel na trestnou Fojtík a Porubané trestali. Pavel Chovanec si sjel ke kotouči, který po střele Halaty dorazil za záda Janury. Do konce periody se už nic nestalo, a tak se šlo do šaten za příznivého stavu dvou branek pro domácí juniory.

Druhá část byla, co se týče gólů, nejbohatší. Jako první začali ale úřadovat Valaši. Barčák zamířil na trestnou a Vsetín za pouhých 5 vteřin početní výhodu využil. Na rozdíl jediného gólu snížil Ondřej Broža. Potom se dvakrát vylučovalo na straně Poruby a dvakrát na straně Vsetína a jenom jedna přesilovka byla využita. Naneštěstí pro hráče HC RT TORAX využili početní výhodu hosté. Matěj Sviták vypálil od modré a jeho střela doputovala do levého horního růžku. Porubané však našli bleskovou odpověď. Uplynulo pouze 20 vteřin, když vedení na domácí hokejky vrátil Lukáš Žák.

Třetí třetina sotva začala, když se skóre opět měnilo. Čtrnáct vteřin uplynulo a Dominik Kolat navyšoval na 4:2. Za přibližně tři minuty bylo pro domácí ještě veseleji. To se totiž ke kotouči dostal Lukáš Žák a svou druhou trefou v utkání navýšil poprvé na třígólový rozdíl. Do konce utkání se už pouze vylučovalo. Frustrace na straně Vsetína byla znát, paradoxně však častěji přišly tresty na straně Poruby. Na ledě bylo k vidění hodně osobních soubojů a mnohdy i zbytečností, tyto události ale už změnu ve skóre nepřinesly, a tak Porubané vyhráli druhý zápas v sérii a mají blízko k udržení Ligy juniorů.