Paráda! Dorostenci porazili i České Budějovice a zahrají si o nejvyšší příčky turnaje

07.08.2021, Patrik Rošič

Porubští dorostenci ukončili první hrací den turnaje v Přerově i druhou výhrou. Tentokrát dokázali přelstít České Budějovice a v Meo Aréně si zahrají o nejvyšší příčky. Hlavními postavami zápasu byli bezpochyby Tadeáš Kalužík s Maximem Vehovským.

Přípravné zápasy dorostu - Turnaj so 7.8.13:45
ČEZ Motor České Budějovice
4:2(1:1, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Vehovský (Kršík), 36. Vehovský, 45. Kalužík, 54. Kalužík (Vehovský). Střely na branku: 31:18. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.
HC RT TORAX Poruba: Mareček – Michalčík, Glos, Kršík, Pavlíček, Jeřábek, Janeček – Vehovský, Moravec, Kalužík T. – Wendelin, Sobol, Stasiuk – Wardas, Šrubař, Sczcezśniak
ČEZ Motor České Budějovice: Cinka – Schmidtmayer, Šíma, Willmann, Gřegořek, Vachun, Postl, Váňa, Fabera – Kotalík, Šimon, Hoch, Drančák, Hohenberger, Humeník, Strnad, Aulický, Řimnáč, Lakomý, Kretschmer, Lukeš

Druhé utkání dne začalo úplně stejně jako to první. Již v páté minutě se zapsal do listiny střelců Maxim Vehovský. Na to však ale v první části dokázal Motor odpovědět a do šaten se tedy šlo za nerozhodného stavu. V druhé části hry padly pouze tři branky. Nejdříve však České Budějovice otočily stav utkání ve svůj prospěch, jenže po té už jen úřadovali dorostenci Poruby. Nejprve vyrovnal svým druhým gólem Maxim Vehovský a následně převážil misky vah na stranu HC RT TORAX Tadeáš Kalužík.

Bonusové prodloužení 3 na 3 rozhodla jediná branka. O tu se postaral již dvoubrankový porubský forvard Tadeáš Kalužík. První hrací den tak skončil dvěma výhrami Moravcovy a Bahníkovy družiny a v neděli 8. srpna se tak mladé porubské naděje porvou o nejvyšší příčky s Táborem a Hvězdou Praha.